Trofeo Karslberg / Trofeo Gemeinde Gersheim

Duńczyk Julius Johansen był najlepszy na popołudniowej “czasówce” i został nowym liderem wyścigu. Kolejny raz ładnie pojechał Filip Maciejuk.

Drugi etap rozgrywany w sobotę miał długość 11,5km. Trasa jazdy indywidualnej na czas była prawie zupełnie płaska, wymarzona dla specjalistów od takich odcinków.

Początkowo startujący uzyskiwali dość słabe rezultaty. Dopiero Matte Bolcato (Włochy) udało się przełamać barierę 16 minut. Wynik reprezentanta Italii przebili następnie Minne Verboom (Holandia) – 15:19 oraz zwycięzca porannego etapu Ivan Smirnov (Rosja) – 15:15. Nieźle spisał się Adam Kuś (Polska) – 15:56. Smirnova na czele zmienił kolejny silny Holender – Thymen Arensman uzyskał czas 15:09. Okazało się jednak, że granica 15 minut nie będzie “wieczna” – Duńczyk Julius Johansen przejechał trasę w 14:28! Chwilę później Andreas Leknessund (Norwegia) zbliżył się do rywala z rezultatem 14:48, a kolejnym mocnym przejazdem popisał się Jake Stewart (Wielka Brytania) – 14:45. Dobry wynik wykręcił także Filip Maciejuk który dystans czasówki pokonał w 14 minut i 56 sekund.

Ostatecznie czasu Johansena nikt nie był w stanie poprawić i Duńczyk zwyciężył w czasówce oraz założy koszulkę lidera przed ostatnim etapem.

1. Johansen Julius (Dänemark) 0:14:28,12
2. Leknessund Andreas (Norwegen) 0:00:20,03
3. Maciejuk Filip (Polen) 0:00:27,95
4. Bayer Tobias (Österreich) 0:00:33,32
5. Hoole Daan (Niederlande) 0:00:39,54
6. Arensman Thymen (Niederlande) 0:00:41,57
7. Sedlák Vojtech (Tschechien) 0:00:44,32
8. Smirnov Ivan (Russland) 0:00:47,31
9. Zijlaard Meikel (Niederlande) 0:00:49,33
10. Shtein Logan (Kasachstan) 0:00:50,67
11. Verboom Minne (Niederlande) 0:00:51,78
12. Märkl Niklas (Deutschland) 0:00:55,25
13. Wærenskjold Søren (Norwegen) 0:00:55,87
14. Röber Dominik (Deutschland) 0:00:57,04
15. Bolcato Matteo (Italien) 0:01:02,10
16. Gridchin Maxim (Kasachstan) 0:01:02,37
17. Walsh Ben (Irland) 0:01:04,74
18. Cassaert Loran (Belgien) 0:01:05,61
19. Braet Vito (Belgien) 0:01:06,67
20. Hjemsater Olav (Norwegen) 0:01:07,70
21. Holec Richard (Tschechien) 0:01:07,83
22. Bekaert Yentl (Belgien) 0:01:08,17
23. Innocenti Andrea (Italien) 0:01:10,14
24. Fontijne Niels (Niederlande) 0:01:10,30
25. Kierner Florian (Österreich) 0:01:11,29
26. Quinn Sean (USA) 0:01:13,66
27. Sheehan Riley (USA) 0:01:14,36
28. Hodapp Johannes (Deutschland) 0:01:14,77
29. Wall Christoffer (Schweden) 0:01:16,55
30. Stewart Jake (Großbritannien) 0:01:16,88
31. Mayrhofer Marius (Deutschland) 0:01:17,69
32. Gonov Lev (Russland) 0:01:17,89
33. Jorgenson Matteo (USA) 0:01:18,06
34. Molenaar Alex (Niederlande) 0:01:19,83
35. Benz Pirmin (Deutschland) 0:01:24,53
36. Viturin Anton (Russland) 0:01:26,06
37. Hvideberg Jonas Iversby (Norwegen) 0:01:27,13
38. Kus´ Adam (Polen) 0:01:28,66
39. Engelhardt Felix (Deutschland) 0:01:29,07
40. Lefaure Paul (Frankreich) 0:01:29,29
41. Vaughan Jacob (Großbritannien) 0:01:29,32
42. Stocek Matus (Slowakei) 0:01:31,76
43. Nally Joseph (Großbritannien) 0:01:33,54
44. Tidball William (Großbritannien) 0:01:33,61
45. Delbove Joris (Frankreich) 0:01:33,99
46. Karl Adam (Ungarn) 0:01:36,35
47. Kockelmann Raphael (Luxemburg) 0:01:36,95
48. Klevjer Kristian (Norwegen) 0:01:37,24
49. Gamper Mario (Österreich) 0:01:37,90
50. Delacroix Theo (Frankreich) 0:01:38,04
51. Aleotti Giovanni (Italien) 0:01:39,37
52. Märkl Lukas (Deutschland Regional Team) 0:01:40,12
53. Bystrzycki Wojciech (Polen) 0:01:40,18
54. Foltan Adam (Slowakei) 0:01:41,12
55. Potekalo Nikolai (Russland) 0:01:43,42
56. Paquot Tom (Belgien) 0:01:44,10
57. Tuomey Ronan (Irland) 0:01:45,45
58. Schunk Conor (USA) 0:01:49,89
59. Doherty Aaron (Irland) 0:01:50,61
60. Barsov Aleksandr (Russland) 0:01:51,29
61. Erikson Jacob (Schweden) 0:01:51,94
62. Fancellu Alessandro (Italien) 0:01:52,39
63. El Gouzi Omar (Italien) 0:01:53,34
64. Bondarchuk Nikita (Russland) 0:01:54,39
65. Lopes Pedro (Portugal) 0:01:55,89
66. Stockx Aaron (Belgien) 0:01:55,91
67. Fattier Florian (Frankreich) 0:01:57,05
68. Palm Oskar (Schweden) 0:02:00,43
69. Lopes Pedro (Portugal) 0:02:01,63
70. Azen Gabiden (Kasachstan) 0:02:02,41
71. Gamper Florian (Österreich) 0:02:04,45
72. Varhanovsky Jacub (Slowakei) 0:02:04,53
73. Cappan Lennert (Belgien) 0:02:04,94
74. Stemper Rick (Luxemburg) 0:02:06,91
75. Cedric Pries (Luxemburg) 0:02:09,35
76. Johansson Gustav (Schweden) 0:02:13,90
77. Kakizaki Eugene (Japan) 0:02:16,31
78. Doogan Patrick (Irland) 0:02:19,16
79. Svendsen Simen Nordahl (Norwegen) 0:02:20,57
80. Onodera Kei (Japan) 0:02:21,69
81. Pakalski Henrik (Deutschland Regional Team) 0:02:21,71
82. Bárta Tomáa (Tschechien) 0:02:25,47
83. Körner Daniel (Österreich) 0:02:26,53
84. Teixeira Pedro (Portugal) 0:02:28,31
85. Carneiro Joao (Portugal) 0:02:28,43
86. Gärthöffner Robin (Deutschland Regional Team) 0:02:29,81
87. Dinis Joao (Portugal) 0:02:31,48
88. Avadanian Lucas (Frankreich) 0:02:31,83
89. Tarlton Alexander (Deutschland Regional Team) 0:02:32,21
90. Pirro Francesco (Italien) 0:02:34,98
91. Friedrich Florian (Österreich) 0:02:35,03
92. Yoda Shota (Japan) 0:02:38,46
93. Flynn Sean (Großbritannien) 0:02:46,83
94. Langballe Johann T. (Dänemark) 0:02:51,06
95. Karier Rik (Luxemburg) 0:02:58,82
96. Kiss Hunor Mate (Ungarn) 0:03:01,48
97. Rinke Jan-Eric (Deutschland Regional Team) 0:03:06,09
98. Vavrek Duaan (Tschechien) 0:03:06,31
99. Nothum Pol (Luxemburg) 0:03:07,77
100. Heinis Jerome (Frankreich) 0:03:14,77
101. Hakk Bence (Ungarn) 0:03:26,99
102. Blasko Matej (Slowakei) 0:03:32,67
DNF Ganko Antoni (Polen)
DNF Garcez Hugo (Portugal)
DNF Babor Daniel (Tschechien)
DNF Uga Ryuki (Japan)

Klasyfikacja generalna:

1. Johansen Julius (Dänemark) 6:56:24
2. Hoole Daan (Niederlande) 0:00:20
3. Zijlaard Meikel (Niederlande) 0:00:28
4. Märkl Niklas (Deutschland) 0:00:30
5. Maciejuk Filip (Polen) 0:00:32
6. Bayer Tobias (Österreich) 0:00:37
7. Leknessund Andreas (Norwegen) 0:00:40
8. Arensman Thymen (Niederlande) 0:00:45
9. Sedlák Vojtech (Tschechien) 0:00:48
10. Kierner Florian (Österreich) 0:00:56
11. Röber Dominik (Deutschland) 0:00:57
12. Wærenskjold Søren (Norwegen) 0:00:59
13. Cassaert Loran (Belgien) 0:01:01
14. Walsh Ben (Irland) 0:01:08
15. Innocenti Andrea (Italien) 0:01:10
16. Fontijne Niels (Niederlande) 0:01:10
17. Quinn Sean (USA) 0:01:13
18. Mayrhofer Marius (Deutschland) 0:01:17
19. Hodapp Johannes (Deutschland) 0:01:18
20. Stewart Jake (Großbritannien) 0:01:19
21. Jorgenson Matteo (USA) 0:01:22
22. Benz Pirmin (Deutschland) 0:01:24
23. Hjemsater Olav (Norwegen) 0:01:27
24. Lefaure Paul (Frankreich) 0:01:29
25. Vaughan Jacob (Großbritannien) 0:01:29
26. Engelhardt Felix (Deutschland) 0:01:33
27. Delacroix Theo (Frankreich) 0:01:34
28. Stocek Matus (Slowakei) 0:01:35
29. Braet Vito (Belgien) 0:01:36
30. Tidball William (Großbritannien) 0:01:37
31. Delbove Joris (Frankreich) 0:01:38
32. Karl Adam (Ungarn) 0:01:40
33. Kockelmann Raphael (Luxemburg) 0:01:41
34. Gamper Mario (Österreich) 0:01:42
35. Aleotti Giovanni (Italien) 0:01:43
36. Bystrzycki Wojciech (Polen) 0:01:44
37. Foltan Adam (Slowakei) 0:01:45
38. Hvideberg Jonas Iversby (Norwegen) 0:01:50
39. Lopes Pedro (Portugal) 0:01:52
40. Schunk Conor (USA) 0:01:54
41. Fancellu Alessandro (Italien) 0:01:56
42. Märkl Lukas (Deutschland Regional Team) 0:02:08
43. Doherty Aaron (Irland) 0:02:13
44. Gamper Florian (Österreich) 0:02:19
45. Erikson Jacob (Schweden) 0:02:21
46. Doogan Patrick (Irland) 0:02:39
47. Sheehan Riley (USA) 0:02:49
48. Gärthöffner Robin (Deutschland Regional Team) 0:02:59
49. Viturin Anton (Russland) 0:03:16
50. Fattier Florian (Frankreich) 0:03:48
51. Verboom Minne (Niederlande) 0:09:06
52. Gridchin Maxim (Kasachstan) 0:09:25
53. Bárta Tomáa (Tschechien) 0:09:49
54. Kus´ Adam (Polen) 0:09:51
55. El Gouzi Omar (Italien) 0:10:16
56. Lopes Pedro (Portugal) 0:10:24
57. Paquot Tom (Belgien) 0:10:33
58. Holec Richard (Tschechien) 0:10:36
59. Tarlton Alexander (Deutschland Regional Team) 0:10:43
60. Stockx Aaron (Belgien) 0:10:45
61. Cedric Pries (Luxemburg) 0:10:51
62. Carneiro Joao (Portugal) 0:11:06
63. Pirro Francesco (Italien) 0:11:09
64. Molenaar Alex (Niederlande) 0:11:24
65. Shtein Logan (Kasachstan) 0:11:32
66. Bekaert Yentl (Belgien) 0:12:00
67. Kakizaki Eugene (Japan) 0:12:36
68. Potekalo Nikolai (Russland) 0:13:50
69. Bondarchuk Nikita (Russland) 0:14:40
70. Nally Joseph (Großbritannien) 0:15:17
71. Langballe Johann T. (Dänemark) 0:16:21
72. Cappan Lennert (Belgien) 0:16:31
73. Flynn Sean (Großbritannien) 0:16:41
74. Bolcato Matteo (Italien) 0:16:42
75. Wall Christoffer (Schweden) 0:17:22
76. Teixeira Pedro (Portugal) 0:18:08
77. Dinis Joao (Portugal) 0:19:12
78. Avadanian Lucas (Frankreich) 0:19:24
79. Klevjer Kristian (Norwegen) 0:19:49
80. Pakalski Henrik (Deutschland Regional Team) 0:20:07
81. Blasko Matej (Slowakei) 0:20:19
82. Smirnov Ivan (Russland) 0:21:19
83. Svendsen Simen Nordahl (Norwegen) 0:22:59
84. Gonov Lev (Russland) 0:23:02
85. Heinis Jerome (Frankreich) 0:23:28
86. Rinke Jan-Eric (Deutschland Regional Team) 0:23:39
87. Stemper Rick (Luxemburg) 0:26:06
88. Tuomey Ronan (Irland) 0:28:10
89. Karier Rik (Luxemburg) 0:28:59
90. Vavrek Duaan (Tschechien) 0:29:21
91. Körner Daniel (Österreich) 0:29:58
92. Barsov Aleksandr (Russland) 0:32:19
93. Friedrich Florian (Österreich) 0:33:07
94. Onodera Kei (Japan) 0:33:07
95. Palm Oskar (Schweden) 0:34:13
96. Nothum Pol (Luxemburg) 0:35:20
97. Kiss Hunor Mate (Ungarn) 0:35:32
98. Yoda Shota (Japan) 0:37:00
99. Azen Gabiden (Kasachstan) 0:37:08
100. Johansson Gustav (Schweden) 0:39:29
101. Varhanovsky Jacub (Slowakei) 0:39:51
102. Hakk Bence (Ungarn) 0:48:56