Trofeo Karlsberg

Johan Langballe (Dania) wygrał drugi etap juniorskiego Trofeo Gemeinde Gersheim. Nowym liderem został Niklas Märkl (Niemcy).

99 kilometrów z Blieskastel do Ommersheim po dość pagórkowatej trasie – tak przedstawiał się drugi etap Trofeo Karlsberg dla juniorów. Po drodze młodzi adepci kolarstwa musieli zmierzyć się z trzema oznaczonymi podjazdami.

W pierwszej części dystansu mieliśmy trzy podjazdy na których wygrywali kolejno Sean Flynn (Wielka Brytania), Sean Quinn (USA) i Julius Johansen (Dania).  Przed pierwszą lotną premią zaatakował Jonas Iversby Hvideberg (Norwegia), który na czele kręcił przez 20 kilometrów.

Na kilka kilometrów przed metą z peletonu oderwała się sześcioosobowa grupka, z której został wyłoniony etapowy zwycięzca. Najszybciej finiszował Johan Langballe (Dania), który wyprzedził Holendra Maikela Zijlaarda. Podium etapowe uzupełnił Niklas Märkl (Niemcy).

Trzeci na etapie Märkl został nowym liderem wyścigu. Najlepszym z Polaków był Filip Maciejuk, który uplasował się na 34. miejscu.

Wyniki drugiego etapu:

1. Langballe Johann T. (Dänemark) 2:21:01
2. Zijlaard Meikel (Niederlande) 0:00:00
3. Märkl Niklas (Deutschland) 0:00:00
4. Kierner Florian (Österreich) 0:00:00
5. Hoole Daan (Niederlande) 0:00:00
6. Märkl Lukas (Deutschland Regional Team) 0:00:09
7. Smirnov Ivan (Russland) 0:00:11
8. Johansen Julius (Dänemark) 0:00:11
9. Bolcato Matteo (Italien) 0:00:11
10. Stocek Matus (Slowakei) 0:00:11
11. Arensman Thymen (Niederlande) 0:00:11
12. Cassaert Loran (Belgien) 0:00:11
13. Wærenskjold Søren (Norwegen) 0:00:11
14. Molenaar Alex (Niederlande) 0:00:11
15. Mayrhofer Marius (Deutschland) 0:00:11
16. Braet Vito (Belgien) 0:00:11
17. Stewart Jake (Großbritannien) 0:00:11
18. Röber Dominik (Deutschland) 0:00:11
19. Potekalo Nikolai (Russland) 0:00:11
20. Karl Adam (Ungarn) 0:00:11
21. Benz Pirmin (Deutschland) 0:00:11
22. Doherty Aaron (Irland) 0:00:11
23. Vaughan Jacob (Großbritannien) 0:00:11
24. Gamper Mario (Österreich) 0:00:11
25. Gamper Florian (Österreich) 0:00:11
26. Doogan Patrick (Irland) 0:00:11
27. Delbove Joris (Frankreich) 0:00:11
28. Foltan Adam (Slowakei) 0:00:11
29. Bayer Tobias (Österreich) 0:00:11
30. Klevjer Kristian (Norwegen) 0:00:11
31. Sedlák Vojtech (Tschechien) 0:00:11
32. Hjemsater Olav (Norwegen) 0:00:11
33. Bárta Tomáa (Tschechien) 0:00:11
34. Maciejuk Filip (Polen) 0:00:11
35. Hodapp Johannes (Deutschland) 0:00:11
36. Lopes Pedro (Portugal) 0:00:11
37. Tidball William (Großbritannien) 0:00:11
38. Schunk Conor (USA) 0:00:11
39. Engelhardt Felix (Deutschland) 0:00:11
40. Fontijne Niels (Niederlande) 0:00:11
41. Teixeira Pedro (Portugal) 0:00:11
42. Fattier Florian (Frankreich) 0:00:11
43. Sheehan Riley (USA) 0:00:11
44. Jorgenson Matteo (USA) 0:00:11
45. Ganko Antoni (Polen) 0:00:11
46. Walsh Ben (Irland) 0:00:11
47. Kockelmann Raphael (Luxemburg) 0:00:11
48. Quinn Sean (USA) 0:00:11
49. Innocenti Andrea (Italien) 0:00:11
50. Bystrzycki Wojciech (Polen) 0:00:11
51. Delacroix Theo (Frankreich) 0:00:11
52. Svendsen Simen Nordahl (Norwegen) 0:00:11
53. Lefaure Paul (Frankreich) 0:00:11
54. Leknessund Andreas (Norwegen) 0:00:11
55. Hvideberg Jonas Iversby (Norwegen) 0:00:11
56. Fancellu Alessandro (Italien) 0:00:11
57. Aleotti Giovanni (Italien) 0:00:11
58. Babor Daniel (Tschechien) 0:00:18
59. Viturin Anton (Russland) 0:00:20
60. Erikson Jacob (Schweden) 0:00:40
61. Gärthöffner Robin (Deutschland Regional Team) 0:03:13
62. Wall Christoffer (Schweden) 0:08:08
63. Pakalski Henrik (Deutschland Regional Team) 0:08:14
64. Kakizaki Eugene (Japan) 0:08:16
65. Tarlton Alexander (Deutschland Regional Team) 0:08:18
66. Dinis Joao (Portugal) 0:08:30
67. Yoda Shota (Japan) 0:08:30
68. Gridchin Maxim (Kasachstan) 0:08:30
69. Verboom Minne (Niederlande) 0:08:30
70. Pirro Francesco (Italien) 0:08:30
71. Garcez Hugo (Portugal) 0:08:30
72. Paquot Tom (Belgien) 0:08:30
73. Heinis Jerome (Frankreich) 0:08:30
74. Barsov Aleksandr (Russland) 0:08:30
75. Stemper Rick (Luxemburg) 0:08:30
76. Carneiro Joao (Portugal) 0:08:30
77. Karier Rik (Luxemburg) 0:08:30
78. Kus´ Adam (Polen) 0:08:30
79. El Gouzi Omar (Italien) 0:08:30
80. Gonov Lev (Russland) 0:08:30
81. Stockx Aaron (Belgien) 0:08:30
82. Rinke Jan-Eric (Deutschland Regional Team) 0:08:30
83. Kiss Hunor Mate (Ungarn) 0:08:30
84. Körner Daniel (Österreich) 0:08:30
85. Friedrich Florian (Österreich) 0:08:30
86. Shtein Logan (Kasachstan) 0:08:30
87. Blasko Matej (Slowakei) 0:08:30
88. Varhanovsky Jacub (Slowakei) 0:08:30
89. Cedric Pries (Luxemburg) 0:08:30
90. Vavrek Duaan (Tschechien) 0:08:30
91. Lopes Pedro (Portugal) 0:08:30
92. Avadanian Lucas (Frankreich) 0:08:30
93. Bekaert Yentl (Belgien) 0:08:30
94. Cappan Lennert (Belgien) 0:08:30
95. Tuomey Ronan (Irland) 0:08:40
96. Holec Richard (Tschechien) 0:08:45
97. Flynn Sean (Großbritannien) 0:08:45
98. Nally Joseph (Großbritannien) 0:08:45
99. Nothum Pol (Luxemburg) 0:13:11
100. Kubis Lukas (Slowakei) 0:13:11
101. Onodera Kei (Japan) 0:13:11
102. Dinmukhametov Ramis (Kasachstan) 0:13:11
103. Johansson Gustav (Schweden) 0:13:11
104. Hakk Bence (Ungarn) 0:13:11
105. Lewandowski Artur (Polen) 0:13:11
106. Uga Ryuki (Japan) 0:13:11
107. Bondarchuk Nikita (Russland) 0:13:11
108. Palm Oskar (Schweden) 0:13:11
109. Azen Gabiden (Kasachstan) 0:13:11
DNF Price-Pejtersen Johan (Dänemark)
DNF Malmberg Matias G (Dänemark)
DNF Eriksen Kristian K. (Dänemark)
DNF Calvert Charley (Großbritannien)
DNF Lessechko Dmitriy (Kasachstan)
DNF Zaitsev Ivan (Kasachstan)
DNF Leyder Misch (Luxemburg)
DNF Klimkowski Piotre (Polen)
DNF Kvist Linus (Schweden)
DNF Dian Abel (Ungarn)
DNF Sipos Máté (Ungarn)
DNS Larsen Mathias A.E. (Dänemark)

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:

1. Märkl Niklas (Deutschland) 4:48:53
2. Zijlaard Meikel (Niederlande) 0:00:04
3. Hoole Daan (Niederlande) 0:00:06
4. Kierner Florian (Österreich) 0:00:10
5. Cassaert Loran (Belgien) 0:00:21
6. Lopes Pedro (Portugal) 0:00:21
7. Delacroix Theo (Frankreich) 0:00:21
8. Mayrhofer Marius (Deutschland) 0:00:25
9. Röber Dominik (Deutschland) 0:00:25
10. Benz Pirmin (Deutschland) 0:00:25
11. Vaughan Jacob (Großbritannien) 0:00:25
12. Fontijne Niels (Niederlande) 0:00:25
13. Quinn Sean (USA) 0:00:25
14. Innocenti Andrea (Italien) 0:00:25
15. Lefaure Paul (Frankreich) 0:00:25
16. Wærenskjold Søren (Norwegen) 0:00:29
17. Molenaar Alex (Niederlande) 0:00:29
18. Johansen Julius (Dänemark) 0:00:29
19. Stocek Matus (Slowakei) 0:00:29
20. Arensman Thymen (Niederlande) 0:00:29
21. Delbove Joris (Frankreich) 0:00:29
22. Bayer Tobias (Österreich) 0:00:29
23. Maciejuk Filip (Polen) 0:00:29
24. Karl Adam (Ungarn) 0:00:29
25. Foltan Adam (Slowakei) 0:00:29
26. Gamper Mario (Österreich) 0:00:29
27. Stewart Jake (Großbritannien) 0:00:29
28. Jorgenson Matteo (USA) 0:00:29
29. Ganko Antoni (Polen) 0:00:29
30. Hodapp Johannes (Deutschland) 0:00:29
31. Sedlák Vojtech (Tschechien) 0:00:29
32. Sheehan Riley (USA) 0:00:29
33. Engelhardt Felix (Deutschland) 0:00:29
34. Walsh Ben (Irland) 0:00:29
35. Bystrzycki Wojciech (Polen) 0:00:29
36. Schunk Conor (USA) 0:00:29
37. Tidball William (Großbritannien) 0:00:29
38. Kockelmann Raphael (Luxemburg) 0:00:29
39. Fancellu Alessandro (Italien) 0:00:29
40. Aleotti Giovanni (Italien) 0:00:29
41. Gamper Florian (Österreich) 0:00:40
42. Doogan Patrick (Irland) 0:00:45
43. Hjemsater Olav (Norwegen) 0:00:45
44. Fattier Florian (Frankreich) 0:00:45
45. Leknessund Andreas (Norwegen) 0:00:45
46. Doherty Aaron (Irland) 0:00:48
47. Hvideberg Jonas Iversby (Norwegen) 0:00:48
48. Märkl Lukas (Deutschland Regional Team) 0:00:53
49. Erikson Jacob (Schweden) 0:00:54
50. Braet Vito (Belgien) 0:00:55
51. Viturin Anton (Russland) 0:02:15
52. Gärthöffner Robin (Deutschland Regional Team) 0:03:57
53. Langballe Johann T. (Dänemark) 0:05:24
54. Potekalo Nikolai (Russland) 0:07:49
55. Bárta Tomáa (Tschechien) 0:07:49
56. Tarlton Alexander (Deutschland Regional Team) 0:08:36
57. Verboom Minne (Niederlande) 0:08:40
58. Gridchin Maxim (Kasachstan) 0:08:48
59. El Gouzi Omar (Italien) 0:08:48
60. Lopes Pedro (Portugal) 0:08:48
61. Kus´ Adam (Polen) 0:08:48
62. Pirro Francesco (Italien) 0:08:59
63. Holec Richard (Tschechien) 0:08:59
64. Bekaert Yentl (Belgien) 0:09:01
65. Carneiro Joao (Portugal) 0:09:03
66. Nally Joseph (Großbritannien) 0:09:03
67. Cedric Pries (Luxemburg) 0:09:07
68. Paquot Tom (Belgien) 0:09:14
69. Stockx Aaron (Belgien) 0:09:14
70. Flynn Sean (Großbritannien) 0:09:14
71. Cappan Lennert (Belgien) 0:09:21
72. Kakizaki Eugene (Japan) 0:10:45
73. Shtein Logan (Kasachstan) 0:11:07
74. Bondarchuk Nikita (Russland) 0:13:11
75. Lewandowski Artur (Polen) 0:13:21
76. Klevjer Kristian (Norwegen) 0:13:52
77. Gonov Lev (Russland) 0:16:00
78. Bolcato Matteo (Italien) 0:16:05
79. Teixeira Pedro (Portugal) 0:16:05
80. Wall Christoffer (Schweden) 0:16:31
81. Pakalski Henrik (Deutschland Regional Team) 0:16:40
82. Dinis Joao (Portugal) 0:17:06
83. Garcez Hugo (Portugal) 0:17:06
84. Heinis Jerome (Frankreich) 0:17:06
85. Blasko Matej (Slowakei) 0:17:12
86. Avadanian Lucas (Frankreich) 0:17:18
87. Rinke Jan-Eric (Deutschland Regional Team) 0:17:25
88. Onodera Kei (Japan) 0:19:23
89. Smirnov Ivan (Russland) 0:21:03
90. Svendsen Simen Nordahl (Norwegen) 0:21:04
91. Karier Rik (Luxemburg) 0:24:24
92. Stemper Rick (Luxemburg) 0:24:24
93. Körner Daniel (Österreich) 0:24:24
94. Vavrek Duaan (Tschechien) 0:24:24
95. Babor Daniel (Tschechien) 0:24:30
96. Tuomey Ronan (Irland) 0:24:34
97. Kubis Lukas (Slowakei) 0:29:05
98. Dinmukhametov Ramis (Kasachstan) 0:29:05
99. Nothum Pol (Luxemburg) 0:29:05
100. Palm Oskar (Schweden) 0:29:05
101. Yoda Shota (Japan) 0:29:17
102. Barsov Aleksandr (Russland) 0:29:23
103. Kiss Hunor Mate (Ungarn) 0:29:23
104. Friedrich Florian (Österreich) 0:29:26
105. Varhanovsky Jacub (Slowakei) 0:32:42
106. Azen Gabiden (Kasachstan) 0:34:01
107. Uga Ryuki (Japan) 0:34:04
108. Hakk Bence (Ungarn) 0:34:06
109. Johansson Gustav (Schweden) 0:34:07