Foto: Dariusz Krzywański

Julius Johansen (Dania) wygrał klasyfikację generalną Trofeo Gemeinde Gersheim. Ostatni etap dla Minne Verbooma (Holandia). Piąte miejsce w GC wywalczył Filip Maciejuk!

W ostatnim dniu juniorskiego Trofeo Karlsberg do pokonania było 120 kilometrów na rundach wokół Reinheim. Jak zwykle było pagórkowato i można się było spodziewać walki do końca o triumf w generalce.

W pierwszą ucieczkę zabrała się ośmioosobowa grupa, w której kręcił między innymi Adam Kuś (Polska). Jednak po pierwszej lotnej premii wygranej przez Jacoba Vaughana (Wielka Brytania) peleton doścignął uciekinierów. Kolejnymi śmiałkami byli Thymen Arensman (Holandia) i Theo Delacroix (Francja). Francuz miał w pewnym momencie problemy z rowerem i niestety Holender musiał samotnie walczyć w goniącą go grupą.

Kolejne podjazdy mocno zmienił sytuację. Na czele ponownie kręcił Holender, ale tym razem był to Minne Verboom. Po kilku kilometrach dojechał do niego Rosjanin Ivan Smirnov. Ta dwójka dość szybko powiększała przewagę i na 5 kilometrów przed metą było wiadomo, że to oni powalczą o etapowy triumf.

Więcej sił zachował Minne Verboom (Holandia) i to on mógł cieszyć się z etapowego zwycięstwa. Drugi był Smirnov, a trzeci Niklas Märkl (Niemcy).

Klasyfikację generalną obronił Duńczyk Julius Johansen, a fenomenalne piąte miejsce zajął Filip Maciejuk (Polska).

Wyniki ostatniego etapu:

1. Verboom Minne (Niederlande) 2:57:51
2. Smirnov Ivan (Russland) 0:00:00
3. Märkl Niklas (Deutschland) 0:00:30
4. Vaughan Jacob (Großbritannien) 0:00:30
5. Bárta Tomáa (Tschechien) 0:00:30
6. Johansen Julius (Dänemark) 0:00:30
7. Stewart Jake (Großbritannien) 0:00:30
8. Wærenskjold Søren (Norwegen) 0:00:30
9. Hjemsater Olav (Norwegen) 0:00:30
10. Doherty Aaron (Irland) 0:00:30
11. Doogan Patrick (Irland) 0:00:30
12. Sheehan Riley (USA) 0:00:30
13. Gamper Mario (Österreich) 0:00:30
14. Klevjer Kristian (Norwegen) 0:00:30
15. Bayer Tobias (Österreich) 0:00:30
16. Karl Adam (Ungarn) 0:00:30
17. Cassaert Loran (Belgien) 0:00:30
18. Pirro Francesco (Italien) 0:00:30
19. Jorgenson Matteo (USA) 0:00:34
20. Arensman Thymen (Niederlande) 0:00:34
21. Delacroix Theo (Frankreich) 0:00:34
22. Teixeira Pedro (Portugal) 0:00:36
23. El Gouzi Omar (Italien) 0:00:36
24. Stockx Aaron (Belgien) 0:00:36
25. Maciejuk Filip (Polen) 0:00:36
26. Lopes Pedro (Portugal) 0:00:36
27. Erikson Jacob (Schweden) 0:00:36
28. Lefaure Paul (Frankreich) 0:00:36
29. Schunk Conor (USA) 0:00:36
30. Gridchin Maxim (Kasachstan) 0:00:36
31. Hodapp Johannes (Deutschland) 0:00:36
32. Benz Pirmin (Deutschland) 0:00:36
33. Kierner Florian (Österreich) 0:00:36
34. Leknessund Andreas (Norwegen) 0:00:36
35. Hoole Daan (Niederlande) 0:00:36
36. Märkl Lukas (Deutschland Regional Team) 0:00:36
37. Innocenti Andrea (Italien) 0:00:36
38. Mayrhofer Marius (Deutschland) 0:00:36
39. Quinn Sean (USA) 0:00:36
40. Karier Rik (Luxemburg) 0:00:40
41. Delbove Joris (Frankreich) 0:00:40
42. Gärthöffner Robin (Deutschland Regional Team) 0:00:40
43. Viturin Anton (Russland) 0:00:40
44. Cedric Pries (Luxemburg) 0:00:40
45. Bystrzycki Wojciech (Polen) 0:00:40
46. Zijlaard Meikel (Niederlande) 0:00:40
47. Engelhardt Felix (Deutschland) 0:00:40
48. Lopes Pedro (Portugal) 0:00:40
49. Röber Dominik (Deutschland) 0:00:40
50. Walsh Ben (Irland) 0:00:40
51. Carneiro Joao (Portugal) 0:00:40
52. Hvideberg Jonas Iversby (Norwegen) 0:00:40
53. Aleotti Giovanni (Italien) 0:00:40
54. Tarlton Alexander (Deutschland Regional Team) 0:00:40
55. Bondarchuk Nikita (Russland) 0:00:40
56. Sedlák Vojtech (Tschechien) 0:00:40
57. Stemper Rick (Luxemburg) 0:00:40
58. Fattier Florian (Frankreich) 0:00:55
59. Stocek Matus (Slowakei) 0:00:59
60. Fontijne Niels (Niederlande) 0:01:14
61. Flynn Sean (Großbritannien) 0:01:22
62. Rinke Jan-Eric (Deutschland Regional Team) 0:02:00
63. Tidball William (Großbritannien) 0:00:40
64. Avadanian Lucas (Frankreich) 0:04:26
65. Dinis Joao (Portugal) 0:04:26
66. Pakalski Henrik (Deutschland Regional Team) 0:04:26
67. Vavrek Duaan (Tschechien) 0:04:26
68. Bekaert Yentl (Belgien) 0:05:56
69. Friedrich Florian (Österreich) 0:05:56
70. Nothum Pol (Luxemburg) 0:08:47
71. Svendsen Simen Nordahl (Norwegen) 0:08:47
72. Fancellu Alessandro (Italien) 0:08:47
73. Körner Daniel (Österreich) 0:10:54
74. Heinis Jerome (Frankreich) 0:10:54
75. Kiss Hunor Mate (Ungarn) 0:10:54
76. Tuomey Ronan (Irland) 0:10:54
77. Nally Joseph (Großbritannien) 0:10:54
78. Kus´ Adam (Polen) 0:13:54
79. Langballe Johann T. (Dänemark) 0:13:54
80. Braet Vito (Belgien) 0:13:54
81. Yoda Shota (Japan) 0:13:54
82. Potekalo Nikolai (Russland) 0:13:54
83. Barsov Aleksandr (Russland) 0:15:54
84. Gamper Florian (Österreich) 0:15:54
85. Foltan Adam (Slowakei) 0:15:54
86. Azen Gabiden (Kasachstan) 0:15:54
87. Hakk Bence (Ungarn) 0:15:54
DNF Bolcato Matteo (Italien)
DNF Shtein Logan (Kasachstan)
DNF Kockelmann Raphael (Luxemburg)
DNF Molenaar Alex (Niederlande)
DNF Paquot Tom (Belgien)
DNF Gonov Lev (Russland)
DNF Palm Oskar (Schweden)
DNF Johansson Gustav (Schweden)
DNF Wall Christoffer (Schweden)
DNF Blasko Matej (Slowakei)
DNF Varhanovsky Jacub (Slowakei)
DNF Holec Richard (Tschechien)
DNF Onodera Kei (Japan)
DNF Kakizaki Eugene (Japan)

Końcowa klasyfikacja generalna:

1. Johansen Julius (Dänemark) 9:54:45
2. Märkl Niklas (Deutschland) 0:00:26
3. Hoole Daan (Niederlande) 0:00:26
4. Bayer Tobias (Österreich) 0:00:37
5. Maciejuk Filip (Polen) 0:00:38
6. Zijlaard Meikel (Niederlande) 0:00:38
7. Leknessund Andreas (Norwegen) 0:00:46
8. Arensman Thymen (Niederlande) 0:00:49
9. Sedlák Vojtech (Tschechien) 0:00:58
10. Wærenskjold Søren (Norwegen) 0:00:59
11. Cassaert Loran (Belgien) 0:01:01
12. Kierner Florian (Österreich) 0:01:02
13. Röber Dominik (Deutschland) 0:01:07
14. Innocenti Andrea (Italien) 0:01:16
15. Walsh Ben (Irland) 0:01:18
16. Stewart Jake (Großbritannien) 0:01:19
17. Quinn Sean (USA) 0:01:19
18. Mayrhofer Marius (Deutschland) 0:01:23
19. Hodapp Johannes (Deutschland) 0:01:24
20. Jorgenson Matteo (USA) 0:01:26
21. Hjemsater Olav (Norwegen) 0:01:27
22. Vaughan Jacob (Großbritannien) 0:01:29
23. Benz Pirmin (Deutschland) 0:01:30
24. Lefaure Paul (Frankreich) 0:01:35
25. Delacroix Theo (Frankreich) 0:01:38
26. Karl Adam (Ungarn) 0:01:40
27. Gamper Mario (Österreich) 0:01:42
28. Engelhardt Felix (Deutschland) 0:01:43
29. Tidball William (Großbritannien) 0:01:47
30. Delbove Joris (Frankreich) 0:01:48
31. Aleotti Giovanni (Italien) 0:01:53
32. Bystrzycki Wojciech (Polen) 0:01:54
33. Fontijne Niels (Niederlande) 0:01:54
34. Lopes Pedro (Portugal) 0:01:58
35. Schunk Conor (USA) 0:02:00
36. Hvideberg Jonas Iversby (Norwegen) 0:02:00
37. Stocek Matus (Slowakei) 0:02:04
38. Doherty Aaron (Irland) 0:02:13
39. Märkl Lukas (Deutschland Regional Team) 0:02:14
40. Erikson Jacob (Schweden) 0:02:27
41. Doogan Patrick (Irland) 0:02:39
42. Sheehan Riley (USA) 0:02:49
43. Gärthöffner Robin (Deutschland Regional Team) 0:03:09
44. Viturin Anton (Russland) 0:03:26
45. Fattier Florian (Frankreich) 0:04:13
46. Verboom Minne (Niederlande) 0:08:26
47. Gridchin Maxim (Kasachstan) 0:09:31
48. Bárta Tomáa (Tschechien) 0:09:49
49. Fancellu Alessandro (Italien) 0:10:13
50. El Gouzi Omar (Italien) 0:10:22
51. Lopes Pedro (Portugal) 0:10:34
52. Stockx Aaron (Belgien) 0:10:51
53. Tarlton Alexander (Deutschland Regional Team) 0:10:53
54. Cedric Pries (Luxemburg) 0:11:01
55. Pirro Francesco (Italien) 0:11:09
56. Carneiro Joao (Portugal) 0:11:16
57. Bondarchuk Nikita (Russland) 0:14:50
58. Braet Vito (Belgien) 0:15:00
59. Foltan Adam (Slowakei) 0:17:09
60. Bekaert Yentl (Belgien) 0:17:26
61. Flynn Sean (Großbritannien) 0:17:33
62. Gamper Florian (Österreich) 0:17:43
63. Teixeira Pedro (Portugal) 0:18:14
64. Klevjer Kristian (Norwegen) 0:19:49
65. Smirnov Ivan (Russland) 0:20:43
66. Dinis Joao (Portugal) 0:23:08
67. Kus´ Adam (Polen) 0:23:15
68. Avadanian Lucas (Frankreich) 0:23:20
69. Pakalski Henrik (Deutschland Regional Team) 0:24:03
70. Rinke Jan-Eric (Deutschland Regional Team) 0:25:09
71. Nally Joseph (Großbritannien) 0:25:41
72. Stemper Rick (Luxemburg) 0:26:16
73. Potekalo Nikolai (Russland) 0:27:14
74. Karier Rik (Luxemburg) 0:29:09
75. Langballe Johann T. (Dänemark) 0:29:45
76. Svendsen Simen Nordahl (Norwegen) 0:31:16
77. Vavrek Duaan (Tschechien) 0:33:17
78. Heinis Jerome (Frankreich) 0:33:52
79. Friedrich Florian (Österreich) 0:38:33
80. Tuomey Ronan (Irland) 0:38:34
81. Körner Daniel (Österreich) 0:40:22
82. Nothum Pol (Luxemburg) 0:43:37
83. Kiss Hunor Mate (Ungarn) 0:45:56
84. Barsov Aleksandr (Russland) 0:47:43
85. Yoda Shota (Japan) 0:50:24
86. Azen Gabiden (Kasachstan) 0:52:32
87. Hakk Bence (Ungarn) 1:04:20