Tour de Suisse / tourdesuisse.ch

Australijczyk był najlepszy sześciokilometrowym prologu w Cham i został pierwszym liderem wyścigu.

Krótka, licząca zaledwie sześć kilometrów, jazda indywidualna na czas miała wyłonić pierwszego lidera drugiego ze szwajcarskich wyścigów w kalendarzu World Tour.

Pierwszym zawodnikiem, który złamał barierę 7 minut był Jack Bauer (Quick Step Floors) i z czasem 6:51 dość długo utrzymywał się na prowadzeniu. Jego wynik poprawił Ryan Mullen (Cannondale Drapac) i Irlandczyk wyprzedził Nowozelandczyka o 14 sekund.

Z biegiem czasu coraz mocniejsi zawodnicy dochodzili do głosu. Kolejny najlepszy rezultat ustanowił Rohan Dennis i zawodnik BMC z czasem 6:24 stał się mocnym faworytem do zwycięstwa. Zaledwie 9 sekund do Australijczyka stracił zwycięzca Giro d’Italia – Tom Dumoulin (Sunweb), a chwilę po nim metę ze stratą 11 sekund przekroczył Jonathan Castroviejo (Movistar). Minimalnie szybszy od Dumoulina był Michael Matthews, ale to nie wystarczyło do zajęcia podium. Drugi czas wykręcił Stefan Kung (BMC), a najniższy stopień podium przypadł Matthiasowi Braendle (Trek – Segafredo).

Choć w ostatniej serii zawodników z rampy startowej wyruszyli m. in. Taylor Phinney (Cannondale Drapac) czy Peter Sagan (Bora – hansgrohe) to żaden z kolarzy nie był w stanie pokonać Dennisa i to Australijczyk został zwycięzcą prologu.

Najlepszym z Polaków był Maciej Bodnar (Bora – hansgrohe), który zajął 18. miejsce ze stratą 17 sekund, a w barwach CCC Sprandi Polkowice najlepiej poradził sobie Adrian Kurek – 35. miejsce i 25 sekund straty.

Wyniki:

1 DENNIS Rohan (BMC) 0:06:24
2 KÜNG Stefan (BMC) 0:00:08
3 BRANDLE Matthias (TFS) 0:00:09
4 MATTHEWS Michael (SUN) 0:00:09
5 DUMOULIN Tom (SUN) 0:00:09
6 CASTROVIEJO Jonathan (MOV) 0:00:11
7 BOOM Lars (TLJ) 0:00:12
8 MULLEN Ryan (CDT) 0:00:13
9 LAMMERTINK Steven (TLJ) 0:00:14
10 ELMIGER Martin (BMC) 0:00:14
11 DOWSETT Alex (MOV) 0:00:14
12 DURBRIDGE Luke (ORS) 0:00:14
13 PHINNEY Taylor (CDT) 0:00:15
14 LAMPAERT Yves (QST) 0:00:15
15 BARTA Jan (BOH) 0:00:15
16 VAN GARDEREN Tejay (BMC) 0:00:15
17 SAGAN Peter (BOH) 0:00:16
18 BODNAR Maciej (BOH) 0:00:17
19 HANSEN Lasse Norman (ABS) 0:00:19
20 ALBASINI Michael (ORS) 0:00:19
21 HOULE Hugo (ALM) 0:00:20
22 ROELANDTS Jurgen (LTS) 0:00:20
23 JANSE VAN RENSBURG Reinardt (DDD) 0:00:20
24 CARUSO Damiano (BMC) 0:00:21
25 CHAVANEL Sylvain (DEN) 0:00:21
26 TRENTIN Matteo (QST) 0:00:22
27 DOULL Owain (SKY) 0:00:22
28 ARNDT Nikias (SUN) 0:00:22
29 TEUNISSEN Mike (SUN) 0:00:22
30 WELLENS Tim (LTS) 0:00:23
31 IZAGIRRE INSAUSTI Ion (TBM) 0:00:24
32 OSS Daniel (BMC) 0:00:24
33 SOLER Marc (MOV) 0:00:24
34 FELLINE Fabio (TFS) 0:00:24
35 KUREK Adrian (CCC) 0:00:25
36 KEIZER Martijn (TLJ) 0:00:25
37 DE LA PARTE Victor (MOV) 0:00:25
38 REICHENBACH Sébastien (FDJ) 0:00:26
39 MONFORT Maxime (LTS) 0:00:26
40 VANMARCKE Sep (CDT) 0:00:26
41 DIBBEN Jonathan (SKY) 0:00:26
42 MARCZYNSKI Tomasz (LTS) 0:00:26
43 DEGENKOLB John (TFS) 0:00:27
44 BEVIN Patrick (CDT) 0:00:27
45 BAUER Jack (QST) 0:00:27
46 TUSVELD Martijn (RNL) 0:00:27
47 SCHÄR Michael (BMC) 0:00:28
48 DOS SANTOS SIMOES OLIVEIRA Nelson (MOV) 0:00:28
49 VAN POPPEL Danny (SKY) 0:00:28
50 NIELSEN Magnus Cort (ORS) 0:00:28
51 CONTI Valerio (UAD) 0:00:28
52 MORABITO Steve (FDJ) 0:00:28
53 BETANCUR GOMEZ Carlos (MOV) 0:00:28
54 BAGDONAS Gediminas (ALM) 0:00:28
55 PREIDLER Georg (SUN) 0:00:29
56 BEWLEY Sam (ORS) 0:00:29
57 GEOGHEGAN HART Tao (SKY) 0:00:29
58 GATE Aaron (ABS) 0:00:29
59 GOUGEARD Alexis (ALM) 0:00:29
60 BAKELANTS Jan (ALM) 0:00:29
61 FARIA DA COSTA Rui Alberto (UAD) 0:00:29
62 CHRISTIAN Mark (ABS) 0:00:30
63 VAN AVERMAET Greg (BMC) 0:00:30
64 VICHOT Arthur (FDJ) 0:00:30
65 HOLLENSTEIN Reto (KAT) 0:00:30
66 PLAZA MOLINA Ruben (ORS) 0:00:30
67 PANTANO Jarlinson (TFS) 0:00:30
68 KONRAD Patrick (BOH) 0:00:30
69 BILBAO Pello (AST) 0:00:30
70 SINKELDAM Ramon (SUN) 0:00:31
71 MARTINELLI Davide (QST) 0:00:31
72 GROSSSCHARTNER Felix (CCC) 0:00:31
73 KRUIJSWIJK Steven (TLJ) 0:00:31
74 HALLER Marco (KAT) 0:00:31
75 WALLAYS Jelle (LTS) 0:00:31
76 POZZOVIVO Domenico (ALM) 0:00:32
77 KING Benjamin (DDD) 0:00:32
78 DENZ Nico (ALM) 0:00:32
79 ROUX Anthony (FDJ) 0:00:32
80 RESTREPO VALENCIA Jhonatan (KAT) 0:00:32
81 VENTER Jaco (DDD) 0:00:33
82 EIKING Odd Christian (FDJ) 0:00:33
83 STYBAR Zdenek (QST) 0:00:34
84 FOMINYKH Daniil (AST) 0:00:34
85 DE LA CRUZ David (QST) 0:00:34
86 MARTENS Paul (TLJ) 0:00:34
87 CRADDOCK Lawson (CDT) 0:00:34
88 HOELGAARD Daniel (FDJ) 0:00:35
89 DE KORT Koen (TFS) 0:00:35
90 MCCARTHY Jay (BOH) 0:00:35
91 GILBERT Philippe (QST) 0:00:36
92 VAN POPPEL Boy (TFS) 0:00:36
93 SPILAK Simon (KAT) 0:00:36
94 OLIVIER Daan (TLJ) 0:00:37
95 VERONA QUINTANILLA Carlos (ORS) 0:00:37
96 GARCIA CORTINA Ivan (TBM) 0:00:37
97 LOBATO DEL VALLE Juan Jose (TLJ) 0:00:37
98 SAMOILAU Branislau (CCC) 0:00:37
99 DEBESAY Mekseb (DDD) 0:00:37
100 FRANK Mathias (ALM) 0:00:38
101 TAARAMAE Rein (KAT) 0:00:38
102 MOHORIC Matej (UAD) 0:00:38
103 DEIGNAN Philip (SKY) 0:00:38
104 DE CLERCQ Bart (LTS) 0:00:38
105 GRUZDEV Dmitriy (AST) 0:00:38
106 HAYMAN Mathew (ORS) 0:00:38
107 KOCH Jonas (CCC) 0:00:38
108 MAES Nikolas (LTS) 0:00:38
109 WARBASSE Lawrence (ABS) 0:00:39
110 DUNNE Conor (ABS) 0:00:39
111 REINDERS Elmar (RNL) 0:00:39
112 GATTO Oscar (AST) 0:00:39
113 NORDHAUG Lars-Petter (ABS) 0:00:39
114 REZA Kévin (FDJ) 0:00:39
115 GRELLIER Fabien (DEN) 0:00:39
116 PUCCIO Salvatore (SKY) 0:00:40
117 HENAO GOMEZ Sebastian (SKY) 0:00:40
118 CALMEJANE Lilian (DEN) 0:00:40
119 DUCHESNE Antoine (DEN) 0:00:40
120 VAN DER LIJKE Nick (RNL) 0:00:40
121 BOUDAT Thomas (DEN) 0:00:40
122 WEENING Pieter (RNL) 0:00:40
123 PLANCKAERT Baptiste (KAT) 0:00:41
124 VERVAEKE Louis (LTS) 0:00:41
125 NIEVE Mikel (SKY) 0:00:41
126 BRAMBILLA Gianluca (QST) 0:00:41
127 GASPAROTTO Enrico (TBM) 0:00:41
128 CONSONNI Simone (UAD) 0:00:41
129 GRMAY Tsgabu Gebremaryam (TBM) 0:00:42
130 ANDERSON Ryan (DEN) 0:00:42
131 POWER Robert (ORS) 0:00:42
132 KUMP Marko (UAD) 0:00:42
133 MORENO Javier (TBM) 0:00:42
134 PINEAU Cédric (FDJ) 0:00:42
135 FARRAR Tyler (DDD) 0:00:43
136 LINDEMAN Bert-Jan (TLJ) 0:00:43
137 MORTON Lachlan (DDD) 0:00:43
138 DOMBROWSKI Joseph (CDT) 0:00:44
139 MODOLO Sacha (UAD) 0:00:44
140 PETILLI Simone (UAD) 0:00:44
141 LOPEZ MORENO Miguel Angel (AST) 0:00:44
142 REIJNEN Kiel (TFS) 0:00:44
143 TIMMER Albert (SUN) 0:00:44
144 CARTHY Hugh John (CDT) 0:00:44
145 ENGER Sondre Holst (ALM) 0:00:45
146 KREDER Michel (ABS) 0:00:45
147 AGNOLI Valerio (TBM) 0:00:45
148 HANSEN Jesper (AST) 0:00:46
149 ASSELMAN Jesper (RNL) 0:00:46
150 HIVERT Jonathan (DEN) 0:00:47
151 MAMYKIN Matvey (KAT) 0:00:47
152 RAST Gregory (TFS) 0:00:47
153 BUDDING Martijn (RNL) 0:00:47
154 KUDUS GHEBREMEDHIN Merhawi (DDD) 0:00:48
155 DOUGALL Nicolas (DDD) 0:00:48
156 VAN DER HOORN Taco (RNL) 0:00:48
157 BONIFAZIO Niccolo (TBM) 0:00:49
158 LOSADA ALGUACIL Alberto (KAT) 0:00:49
159 CINK Ondrej (TBM) 0:00:50
160 QUEMENEUR Perrig (DEN) 0:00:51
161 PEDRERO Antonio (MOV) 0:00:51
162 QUINTANA Dayer Uberney (MOV) 0:00:52
163 BURGHARDT Marcus (BOH) 0:00:53
164 HIRT Jan (CCC) 0:00:54
165 KOLAR Michael (BOH) 0:00:54
166 KACZMAREK Jakub (CCC) 0:00:54
167 SAGAN Juraj (BOH) 0:00:55
168 WOODS Michael (CDT) 0:00:56
169 PEARSON Daniel (ABS) 0:00:59
170 MEIJERS Jeroen (RNL) 0:01:00
171 PLUCINSKI Leszek (CCC) 0:01:01
172 PONZI Simone (CCC) 0:01:02
173 BRESCHEL Matti (AST) 0:01:06
174 CURVERS Roy (SUN) 0:01:06
175 ATAPUMA HURTADO John Darwin (UAD) 0:01:09
176 KAMYSHEV Arman (AST) 0:01:18

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments