Edvald Boasson Hagen (Dimension Data) wygrał po finiszu z peletonu trzeci etap Tour des Fjords. Liderem pozostał Dries Van Gestel (Sport Vlaanderen – Baloise).

Trzeci etap Tour des Fjords rozpoczynał się w miejscowości Odda, a po 180. kilometrach kolarze finiszowali w Kopervik. Po drodze tylko jedna górska premia, ale jak to bywa na tym wyścigu, można się było spodziewać walki od startu do mety.

W ucieczkę dnia zabrał się Jakub Kaczmarek (CCC Sprandi Polkowice). Wraz z Polakiem z przodu kręcili Jon Irisarri (Caja Rural – Seguros RGA), Krists Neilands (Israel Cycling Academy) i Isac Lundgren (Team Tre Berg – Postnord).

Peleton jechał bardzo spokojnie, utrzymując dystans około trzech minut nad harcownikami. Dzisiaj w drugiej części dystansu było zbyt płasko, aby szanse na zwycięstwo zachowała ucieczka. Najdłużej na czele utrzymał się Neilands, ale peleton wchłonął zawodnika Israel Cycling Academy cztery kilometry przed metą.

Sprinterski finisz najlepiej rozegrał mistrz Norwegii – Edvald Boasson Hagen (Dimension Data). Drugi był Lars Boom (LottoNL – Jumbo), a trzeci August Jensen (Team Coop).

Liderem pozostał Dries Van Gestel (Sport Vlaanderen – Baloise).

Wyniki trzeciego etapu:

1 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Dimension Data 4:25:28
2 Lars Boom (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:00
3 August Jensen (Nor) Team Coop 0:00:00
4 Jonas Koch (GER) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:00
5 André Looij (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:00:00
6 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
7 Michael Carbel Svendgaard (Den) Team VeloConcept 0:00:00
8 Juan Sebastian Molano Benavides (Col) Manzana – Postobon Team 0:00:00
9 Timo Roosen (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:00
10 Youcef Reguigui (Alg) Team Dimension Data 0:00:00
11 Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy 0:00:00
12 Dries Van Gestel (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:00
13 Max Walscheid (GER) Team Sunweb 0:00:00
14 Amund Grøndahl Jansen (Nor) Team LottoNL – Jumbo 0:00:00
15 Bjørn Tore Hoem (Nor) Joker – Icopal 0:00:00
16 Kasper Asgreen (Den) Team VeloConcept 0:00:00
17 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:00
18 Luis Guillermo Mas Bonet (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:00
19 Lennard Kämna (GER) Team Sunweb 0:00:00
20 Eliot Lietaer (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:00
21 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:00:04
22 Jesper Asselman (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:00:04
23 Rasmus Wallin (Den) ColoQuick – Cult 0:00:04
24 Carl Fredrik Hagen (Nor) Joker – Icopal 0:00:04
25 Andreas Vangstad (Nor) Team Sparebanken Sør 0:00:04
26 Gijs Van Hoecke (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:00:04
27 Andreas Hyldgaard Jeppesen (Den) Team VeloConcept 0:00:04
28 Jeroen Meijers (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:00:04
29 Benjamin Perry (Can) Israel Cycling Academy 0:00:04
30 Zico Waeytens (Bel) Team Sunweb 0:00:06
31 Serge Pauwels (Bel) Team Dimension Data 0:00:06
32 Patrick Clausen (Den) Riwal Platform Cycling Team 0:00:06
33 Otto Vergaerde (Bel) Vérandas Willems – Crelan 0:00:06
34 Øyvind Lukkedal (Nor) Team Coop 0:00:06
35 Niklas Eg (Den) Team VeloConcept 0:00:06
36 Aimé De Gendt (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:06
37 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:00:06
38 Jonas Vingegaard Rasmussen (Den) ColoQuick – Cult 0:00:06
39 Jonathan Lastra Martinez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:06
40 Leszek Plucinski (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:06
41 Pieter Weening (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:00:06
42 Jonas Abrahamsen (Nor) Uno-X Hydrogen Development Team 0:00:06
43 Joakim Kjemhus (Nor) Team Coop 0:00:06
44 Eirik Bruland (Nor) Team Sparebanken Sør 0:00:06
45 Jaco Venter (RSA) Team Dimension Data 0:00:06
46 Wilmar Andres Paredes Zapata (Col) Manzana – Postobon Team 0:00:06
47 Paul Martens (GER) Team LottoNL – Jumbo 0:00:06
48 Hernando Bohorquez Sanchez (Col) Manzana – Postobon Team 0:00:06
49 Steven Lammertink (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:06
50 Jay Robert Thomson (RSA) Team Dimension Data 0:00:06
51 Jarl Salomein (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:06
52 Rasmus Fossum Tiller (Nor) Joker – Icopal 0:00:06
53 Asmund Romstad Løvik (Nor) Team FixIT.no 0:00:06
54 Jesper Schultz (Den) ColoQuick – Cult 0:00:06
55 Chris Anker Sørensen (Den) Riwal Platform Cycling Team 0:00:06
56 Jetse Bol (Ned) Manzana – Postobon Team 0:00:06
57 Lindsay De Vylder (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:06
58 Erik Sandersson (Swe) Team Tre Berg – PostNord 0:00:06
59 Richard Larsen (Swe) Team Tre Berg – PostNord 0:00:06
60 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:06
61 Jappe Jaspers (Bel) Vérandas Willems – Crelan 0:00:06
62 Kim Magnusson (Swe) Team Tre Berg – PostNord 0:00:06
63 Daniel Turek (Cze) Israel Cycling Academy 0:00:14
64 Torjus Sleen (Nor) Uno-X Hydrogen Development Team 0:00:14
65 Audun Brekke Fløtten (Nor) Uno-X Hydrogen Development Team 0:00:17
66 Christophe Prémont (Bel) Vérandas Willems – Crelan 0:00:17
67 Jonas Gregaard Wilsly (Den) Riwal Platform Cycling Team 0:00:17
68 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:17
69 Marius Blålid (Nor) Team FixIT.no 0:00:17
70 Mateusz Taciak (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:17
71 Petter Theodorsen (Nor) Team Sparebanken Sør 0:00:17
72 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy 0:00:17
73 Matti Manninen (Fin) Team FixIT.no 0:00:17
74 Hector Saez Benito (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:17
75 Mark McNally (GBr) Wanty – Groupe Gobert 0:00:17
76 Mads Baadsgaard Rahbek (Den) Team VeloConcept 0:00:17
77 Mark Sehested Pedersen (Den) Team VeloConcept 0:00:17
78 Markus Hoelgaard (Nor) Joker – Icopal 0:00:17
79 Fernando Orjuela Gutierrez (Col) Manzana – Postobon Team 0:00:17
80 Ole Forfang (Nor) Joker – Icopal 0:00:17
81 Antonio Molina Canet (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:17
82 Torkil Veyhe (Den) ColoQuick – Cult 0:00:23
83 Adrien Niyonshuti (Rwa) Team Dimension Data 0:00:23
84 Kristoffer Skjerping (Nor) Joker – Icopal 0:00:23
85 Kristian Kulset (Nor) Uno-X Hydrogen Development Team 0:00:23
86 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:23
87 Rasmus Mygind (Den) Riwal Platform Cycling Team 0:00:23
88 Bjørnar Vevatne Øverland (Nor) Team FixIT.no 0:00:23
89 Havard Jorbekk Blikra (Nor) Team Coop 0:00:23
90 Torstein Traeen (Nor) Uno-X Hydrogen Development Team 0:00:23
91 Trond Håkon Trondsen (Nor) Team Sparebanken Sør 0:00:23
92 Christian Moberg Jørgensen (Den) ColoQuick – Cult 0:00:23
93 Rune Almindsø Andersen (Den) ColoQuick – Cult 0:00:34
94 Philip Lindau (Swe) Team Coop 0:00:39
95 Ole Andre Austevoll (Nor) Team Coop 0:00:39
96 Isac Lundgren (Swe) Team Tre Berg – PostNord 0:00:42
97 Preben Van Hecke (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:44
98 Albert Timmer (Ned) Team Sunweb 0:00:53
99 Hamish Schreurs (NZl) Israel Cycling Academy 0:00:53
100 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy 0:01:47
101 Jon Irisarri Rincon (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:02:04
102 Jakub Kaczmarek (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:02:51
103 Ken Eikeland (Nor) Team FixIT.no 0:08:05
DNF Juan Pablo Villegas Cardona (Col) Manzana – Postobon Team
DNF Andreas Erland (Nor) Team Sparebanken Sør
DNS Dylan Page (SUI) Caja Rural – Seguros RGA

Klasyfikacja generalna po trzecim etapie:

1 Dries Van Gestel (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 13:45:40
2 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Dimension Data 0:00:21
3 Timo Roosen (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:24
4 August Jensen (Nor) Team Coop 0:00:32
5 Lars Boom (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:38
6 Kasper Asgreen (Den) Team VeloConcept 0:00:40
7 Lennard Kämna (GER) Team Sunweb 0:00:40
8 Bjørn Tore Hoem (Nor) Joker – Icopal 0:00:40
9 Eliot Lietaer (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:40
10 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:00:43
11 Andreas Vangstad (Nor) Team Sparebanken Sør 0:00:44
12 Carl Fredrik Hagen (Nor) Joker – Icopal 0:00:44
13 Jeroen Meijers (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:00:44
14 Leszek Plucinski (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:46
15 Jonas Vingegaard Rasmussen (Den) ColoQuick – Cult 0:00:46
16 Wilmar Andres Paredes Zapata (Col) Manzana – Postobon Team 0:00:46
17 Pieter Weening (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:00:46
18 Aimé De Gendt (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:52
19 Serge Pauwels (Bel) Team Dimension Data 0:00:52
20 Daniel Turek (Cze) Israel Cycling Academy 0:02:29
21 Torkil Veyhe (Den) ColoQuick – Cult 0:02:52
22 Niklas Eg (Den) Team VeloConcept 0:03:04
23 Jonas Abrahamsen (Nor) Uno-X Hydrogen Development Team 0:03:04
24 Jetse Bol (Ned) Manzana – Postobon Team 0:03:04
25 Jesper Schultz (Den) ColoQuick – Cult 0:03:04
26 Asmund Romstad Løvik (Nor) Team FixIT.no 0:03:04
27 Paul Martens (GER) Team LottoNL – Jumbo 0:03:04
28 Jaco Venter (RSA) Team Dimension Data 0:03:04
29 Chris Anker Sørensen (Den) Riwal Platform Cycling Team 0:03:04
30 Audun Brekke Fløtten (Nor) Uno-X Hydrogen Development Team 0:03:15
31 Jonas Gregaard Wilsly (Den) Riwal Platform Cycling Team 0:03:15
32 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:03:15
33 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty – Groupe Gobert 0:05:04
34 Jarl Salomein (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:05:10
35 Bjørnar Vevatne Øverland (Nor) Team FixIT.no 0:05:25
36 Hector Saez Benito (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:05:45
37 Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy 0:05:59
38 Luis Guillermo Mas Bonet (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:05:59
39 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:05:59
40 Jay Robert Thomson (RSA) Team Dimension Data 0:06:38
41 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:09:54
42 Trond Håkon Trondsen (Nor) Team Sparebanken Sør 0:10:34
43 Benjamin Perry (Can) Israel Cycling Academy 0:13:04
44 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:13:06
45 Mads Baadsgaard Rahbek (Den) Team VeloConcept 0:13:17
46 Preben Van Hecke (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:13:44
47 Jon Irisarri Rincon (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:14:29
48 André Looij (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:14:36
49 Jonas Koch (GER) CCC Sprandi – Polkowice 0:14:36
50 Amund Grøndahl Jansen (Nor) Team LottoNL – Jumbo 0:14:36
51 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:14:40
52 Jesper Asselman (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:14:40
53 Gijs Van Hoecke (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:14:40
54 Zico Waeytens (Bel) Team Sunweb 0:14:42
55 Lindsay De Vylder (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:14:42
56 Øyvind Lukkedal (Nor) Team Coop 0:14:42
57 Kim Magnusson (Swe) Team Tre Berg – PostNord 0:14:42
58 Erik Sandersson (Swe) Team Tre Berg – PostNord 0:14:42
59 Steven Lammertink (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:14:42
60 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy 0:14:47
61 Torjus Sleen (Nor) Uno-X Hydrogen Development Team 0:14:50
62 Marius Blålid (Nor) Team FixIT.no 0:14:53
63 Mark McNally (GBr) Wanty – Groupe Gobert 0:14:53
64 Mark Sehested Pedersen (Den) Team VeloConcept 0:14:53
65 Markus Hoelgaard (Nor) Joker – Icopal 0:14:53
66 Kristoffer Skjerping (Nor) Joker – Icopal 0:14:59
67 Adrien Niyonshuti (Rwa) Team Dimension Data 0:15:09
68 Isac Lundgren (Swe) Team Tre Berg – PostNord 0:15:16
69 Youcef Reguigui (Alg) Team Dimension Data 0:15:39
70 Kristian Kulset (Nor) Uno-X Hydrogen Development Team 0:16:19
71 Jappe Jaspers (Bel) Vérandas Willems – Crelan 0:16:28
72 Max Walscheid (GER) Team Sunweb 0:16:48
73 Rasmus Wallin (Den) ColoQuick – Cult 0:16:52
74 Andreas Hyldgaard Jeppesen (Den) Team VeloConcept 0:16:52
75 Patrick Clausen (Den) Riwal Platform Cycling Team 0:16:54
76 Richard Larsen (Swe) Team Tre Berg – PostNord 0:16:54
77 Rasmus Fossum Tiller (Nor) Joker – Icopal 0:16:54
78 Ole Forfang (Nor) Joker – Icopal 0:16:59
79 Antonio Molina Canet (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:17:05
80 Matti Manninen (Fin) Team FixIT.no 0:17:05
81 Petter Theodorsen (Nor) Team Sparebanken Sør 0:17:05
82 Rasmus Mygind (Den) Riwal Platform Cycling Team 0:17:11
83 Jakub Kaczmarek (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:17:22
84 Christophe Prémont (Bel) Vérandas Willems – Crelan 0:18:51
85 Eirik Bruland (Nor) Team Sparebanken Sør 0:20:28
86 Michael Carbel Svendgaard (Den) Team VeloConcept 0:20:45
87 Juan Sebastian Molano Benavides (Col) Manzana – Postobon Team 0:20:45
88 Joakim Kjemhus (Nor) Team Coop 0:20:51
89 Jonathan Lastra Martinez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:20:51
90 Hernando Bohorquez Sanchez (Col) Manzana – Postobon Team 0:20:51
91 Otto Vergaerde (Bel) Vérandas Willems – Crelan 0:20:51
92 Rune Almindsø Andersen (Den) ColoQuick – Cult 0:20:56
93 Fernando Orjuela Gutierrez (Col) Manzana – Postobon Team 0:21:02
94 Ole Andre Austevoll (Nor) Team Coop 0:21:06
95 Albert Timmer (Ned) Team Sunweb 0:21:15
96 Havard Jorbekk Blikra (Nor) Team Coop 0:21:34
97 Hamish Schreurs (NZl) Israel Cycling Academy 0:21:38
98 Christian Moberg Jørgensen (Den) ColoQuick – Cult 0:22:28
99 Ken Eikeland (Nor) Team FixIT.no 0:22:41
100 Mateusz Taciak (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:22:54
101 Torstein Traeen (Nor) Uno-X Hydrogen Development Team 0:23:02
102 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy 0:26:51
103 Philip Lindau (Swe) Team Coop 0:27:15