Foto: Dariusz Krzywański

W drugim dniu Międzynarodowego Etapowego Wyścigu Kolarskiego „Szlakami Jury” młodzi kolarze zmierzyli się z dwoma etapami.

Juniorzy najpierw zmierzyli się z czasówką na dystansie 8800 metrów. Najszybszy okazał się Jurri Hollmann (LV Brandenburg), a najlepszy z Polaków był Filip Maciejuk (KS Pogoń Mostostal Puławy), który stracił do zwycięzcy 27 sekund. Pod wieczór czekał na nich etap wokół Kroczyc, a do pokonania było 81 kilometrów. O zwycięstwie zadecydował sprinterski finisz. Najszybszy był ponownie Hollmann, który umocnił się na prowadzeniu w generalce. Maciejuk jest czwarty.

W juniorach młodszych czasówkę najszybciej pokonał Eduard Gobjila (Mołdawia). Najlepszy z Polaków Michał Pietras (KS Pogoń Mostostal Puławy) był czwarty. Drugi etap (54 kilometry) po sprincie z dużej grupy wygrał Robert Rzepka (UKKS Imielin Team Corratec). Liderem po dwóch dniach jest Eduard Gobjila (Mołdawia), a drugi jest Adrian Marzec (Toruński Klub Kolarski Pacific – Nestlé Fitness Cycling Team).

Młodzicy w czasówce mieli do pokonania 4200 metrów. Najszybszy okazał się Jakub Lewandowski (Ks Społem Ulisse Central Łódź). Etap ze startu wspólnego (27 kilometrów) po udanej ucieczce trzech kolarzy wygrał Łukasz Rykowski (KKS Ciechanów). Liderem jest zwycięzca czasówki, Jakub Lewandowski.

Wyniki 1. etapu

Wyniki 2. etapu

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments