Syn słynnego litewskiego kolarza, Raymonda Rumsasa, został znaleziony martwy w swoim pokoju.

Niestety w naszym sporcie przydarzyła się kolejna tragedia. Dziś rano informowaliśmy o śmierci w wypadku samochodowym byłego mistrza Namibii, Raula Costy Seibeba. Zaledwie 10 dni temu pożegnaliśmy Michele Scarponiego, który został potrącony przez dostawczaka, a w zeszły piątek, po kraksie na Tour of The Gila odszedł Chad Young.

Czarny okres kolarstwa trwa. Dziś rano w swoim mieszkaniu został znaleziony Linas Rumsas. Nie są znane przyczyny jego zgonu. Mistrz Litwy do lat 23 wrócił z niedawnego pobytu w Toskanii, gdzie startował w GP Poggio della Cavalla i zajął świetną, trzecią lokatę. Występ w Toscana Terra di Ciclismo Eroica nie był tak udany, ale Rumsas mógł być zadowolony z wyjazdu do Włoch.

Linas był synem Raimondasa Rumsasa, znakomitego litewskiego kolarza, trzeciego zawodnika Tour de France 2002 i zdobywcy Giro di Lombardia 2000. Miał zaledwie 21 lat.

Poprzedni artykułOsobistości przed Giro – cz.2: Ulubiona edycja wyścigu
Następny artykuł‘Polish Riders Before the Giro d`Italia 2017’: Marcin Białobłocki
Menedżer sportu, fotograf. Zajmuje się sprzętem, relacjami na żywo i wiadomościami. Miłośnik wszystkiego co słodkie, w wolnym czasie lubi wyskoczyć na rower żeby poudawać, że poważnie trenuje.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments