fot. Pinterest

Do niespodziewanych wniosków doszli włoscy śledczy. Niewykluczone, iż Raimondas Rumsas jest bezpośrednio zamieszany w sprawę śmierci swojego syna, Linasa. 

Urodzony w 1995 roku Linas był mistrzem Litwy ze startu wspólnego do lat 23. Pierwszego maja, dzień przed śmiercią, był pacjentem szpitala San Luca w miejscowości Lukka, gdzie przeprowadzono u niego szereg badań, m.in. elektrokardiogramem. Wyniki były jednak wręcz nieprawdopodobne, przez co personel doszukiwał się problemu w błędzie aparatury, wypuszczając niespełna 22-letniego kolarza do domu. Następnego dnia, około 12:30, młody Litwin zmarł.

W ostatnich dniach, zgodnie z informacjami niemieckiej agencji prasowej SID, dochodzenie w sprawie śmierci zawodnika grupy Altopack nabrało tempa. Wiele wskazuje na to, iż prokuratura w Lukka znalazła w apartamencie Raimondasa Rumsasa i dyrektora zespołu Altopack wiele medykamentów, znanych szerzej jako mocny doping, które mogły doprowadzić do śmierci Linasa. Według La Gazetta dello Sport, zamieszanych w sprawę może być nawet 5 osób.

Poprzedni artykułBergen 2017: Zmiany w składach Polaków!
Następny artykułBergen 2017: Vermeulen zastąpi Bookwaltera w składzie Amerykanów
Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Oprócz kolarstwa kocha żużel, o którym pisze na portalu speedwaynews.pl. W wolnych chwilach bawi się w tłumacza, amatorsko jeździ i do późnych godzin nocnych gra półzawodowo w CS:GO.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments