Fot. Team Sky

Włoski kolarz Team Sky, Gianni Moscon, po zakończeniu trzeciego etapu Tour de Romandie, podczas słownej przepychanki, rasistowsko obraził Kevina Rezę z FDJ. Kolarz ma zostać ukarany przez kierownictwo brytyjskiej drużyny po zakończeniu rywalizacji w Romandii. 

O całej sprawie poinformował portal Cyclingnews. Team Sky potwierdził te doniesienia, a dyrektor sportowy „niebiańskich”, Nicolas Portal, nazwał ten incydent nieakceptowalnym, a rzecznik dodał, że zostanie on rozstrzygnięty wewnątrz zespołu.

Na nagraniu video pokazującym świętujących za linią mety kolarzy Sky, widać poirytowanego Kevina Rezę rozmawiającego z Giannim Mosconem. Nieco później Sebastian Reichenbach, drużynowy kolega Rezy, zamieścił tweeta, w którym napisał: „Jestem zszokowany tym, że w peletonie wciąż są głupcy, którzy używają rasistowskich wyzwisk. Jesteście pośmiewiskiem naszego sportu,” napisał Reichenbach.

Według Team Sky Kevin Reza przyjął przeprosiny Moscona, ale odmówił komentarza przed czwartym etapem. Moscon będzie kontynuował jazdę i zostanie ukarany po zakończeniu wyścigu.

Portal Cyclingnews skontaktował się w tej sprawie z Międzynarodową Unią Kolarską (UCI), ale jak dotąd nie otrzymał odpowiedzi. Organizatorzy wyścigu oświadczyli, że do sobotniego poranka nie mieli pojęcia o tej sytuacji.

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysztof Gryniewicz
Krzysztof Gryniewicz

Jestem starej daty ,wiec jedno zdanie.Znalazł sie kapus bo taka sprawe załatwiało sie w wąskim gronie ,a nie gadac jak baba na placu.