Marek Bala / naszosie.pl

Łukasz Wiśniowski znalazł się w składzie drużyny Sky na jeden z najważniejszych wyścigów w Wielkiej Brytanii – Tour de Yorkshire. Polak współtworzy mieszankę doświadczenia z młodością. 

W Yorkshire bardzo chciał wystartować trzykrotny zwycięzca Tour de France i lider Team Sky, Chris Froome, ale ze względu na niedzielny etap jazdy indywidualnej czas w wyścigu dookoła Romandii, zdecydował się ścigać w Szwajcarii. Froome jeszcze w poprzednim sezonie wspominał, że chciałby częściej brać udział w brytyjskich wyścigach. Ma on nadzieję, że gdy jego nadrzędnym celem przestanie być Wielka Pętla, będzie mógł spełnić swoje pragnienie.

Jestem pewien, że pewnego dnia pojadę do Yorkshire. Bardzo chciałbym ścigać się częściej w Wielkiej Brytanii – mówiłem już o tym, ale obecnie wciąż kolidują ze sobą wyścigi, np. hiszpańska Vuelta z Tour of Britain

-powiedział Chris Froome portalowi Cyclingnews.

Wyścig dookoła Yorkshire potrwa od 28 do 30 kwietnia. Charakteryzuje się on interesującą trasą, która zapewnia emocje do ostatniego kilometra wyścigu. Pełną trasę można zobaczyć tutaj.

Skład Team Sky na Tour de Yorkshire 2017: Jon Dibben, Tao Geoghegan Hart, Owain Doull, Christian Knees, Luke Rowe, Ian Stannard, Danny van Poppel, Łukasz Wiśniowski.