Fot. Tour of Britain

Tegoroczna edycja wyścigu dookoła Wielkiej Brytanii jest pełna nowości. Najważniejszymi z nich są nowy sponsor tytularny – brytyjski dostawca energii OVO Energy – oraz to, że po raz pierwszy od 2012 roku impreza nie zakończy się w stolicy Zjednoczonego Królestwa – Londynie. 

Na trasie pojawi się dziewięć nowych lokalizacji i po raz pierwszy w historii impreza ta wystartuje z Edynburga. Wprowadzamy największy wyścig kolarski w Wielkiej Brytanii w nowe rejony i nie możemy się także doczekać jego końca w Cardiff, w Walii.

W 2013 roku po raz pierwszy umieściliśmy na trasie finisze na podjeździe. Tym razem stworzyliśmy szanse sprinterom i kolarzom uniwersalnym. Wiele końcówek będzie rozgrywanych na ulicach miast, ponieważ w ubiegłym roku finisz w Tatton Park był dużym sukcesem. Takie rozwiązanie pozwoli sprinterskim drużynom zapoznać się z ostatnimi kilometrami przed ostateczną rozgrywką, a kibicom podziwiać kolarzy więcej niż jeden raz.

Dodatkowo jazda indywidualna na czas na dystansie szesnastu kilometrów stworzy okazję do, mamy nadzieję, znakomitej rywalizacji pomiędzy mistrzem Wielkiej Brytanii w tej specjalności, Alexem Dowsettem (Movistar), a pozostałymi specjalistami od samotnej walki z czasem

-powiedział dyrektor wyścigu Mike Bennet.

Większość etapów będzie krótsza niż ich ubiegłoroczne odpowiedniki – łączny dystans wyścigu będzie liczył tysiąc trzysta dziesięć kilometrów.

Ubiegłoroczną edycję wygrał Steve Cummings (Dimension Data), który o dwadzieścia sześć sekund pokonał Rohana Dennisa z BMC.

Edycja 2017 potrwa od trzeciego do dziesiątego września. Oto szczegóły trasy.

Etap pierwszy, niedziela 3 września, Edinburgh – Kelso, 188km

Etap drugi, poniedziałek 4 września, Kielder Water & Forest Park – Blyth, 211km

Etap trzeci, wtorek 5 września, Normanby Hall Country Park – Scunthorpe, 182km

Etap czwarty, środa 6 września, Mansfield – Newark-on-Trent, 175km

Etap piąty, czwartek 7 września, Tendring jazda indywidualna na czas, 16km

Etap szósty, piątek 8 września, Newmarket – Aldeburgh, 183km

 

Etap siódmy, sobota 9 września, Hemel Hempstead – Cheltenham, 186km

Etap ósmy, niedziela 10 września, Worcester – Cardiff, 180km