Fot. Marek Bala/naszosie.pl

Rafał Majka zajął 10. miejsce w Liege – Bastogne – Liege i pokazał, że przygotowania do Tour de France zmierzają w dobrym kierunku.

Pojechaliśmy świetny wyścig i przez cały czas trzymaliśmy się razem, cały czas byliśmy na dobrych pozycjach. Zawsze byliśmy w odpowiednim miejscu i odpowiednim czasie. Próbowałem finiszować, ale mimo wszystko jestem zadowolony z mojego rezultatu w Liege. Chciałbym podziękować całej drużynie, wykonali fenomenalną pracę.

-powiedział Polak oficjalnej stronie grupy BORA – hansgrohe.

Na facebook’u Majki także możemy przeczytać krótki wpis w którym mistrz Polski gratuluje rodakowi Michałowi Kwiatkowskiemu.

Jestem zadowolony z formy na Liege i tego że mogłem jeszcze liczyć się w końcówce wyścigu. Gratulacje dla Michała, który pokazuje wysoką formę przez cała wiosnę. Ja teraz wracam na krótki odpoczynek i potem znów do boju. Cieszę się, bo forma przed lipcem rośnie!

Wyścig podsumował także dyrektor sportowy niemieckiej grupy Steffen Radochla:

Po ostatnim podjeździe Rafał był około piętnastej pozycji i wtedy rozpoczęła się walka. Także Patrick [Konrad] wykonał świetną pracę by znaleźć się wysoko na ostatnim kilometrze. Majka finalnie zajął 10. miejsce, a to zwieńczenie świetnej pracy całej drużyny wykonanej dzisiejszego dnia. Dwóch zawodników w TOP20 to wynik który nas zadowala, mimo tego, że liczyliśmy na czołową piątkę. Uważam dzisiejszy występ za udany.