Fot. http://www.tomaszmarczynski.com

Mocny skład wystawia ekipa Lotto – Soudal na Liège-Bastogne-Liège. Czy uda się belgijskiej drużynie uratować Ardeński Tryptyk?

17. miejsce Jelle Vanenderta w Walońskiej Strzale i 15. pozycja Tiesja Benoota w Amstel Gold Race. Nie na takie wyniki liczyli włodarze Lotto – Soudal przed Ardeńskim Tryptykiem. 103. edycja Liège-Bastogne-Liège rozpocznie się o 10.25 w niedzielę i ten wyścig będzie bardzo ważnym sprawdzianem dla kolarzy belgijskiej ekipy.

Liderem będzie oczywiście Tim Wellens, który w tym sezonie trzykrotnie mógł cieszyć się ze zwycięstwa. Był najlepszy w Trofeo Serra de Tramuntana, Trofeo Andratx-Mirador des Colomer  i na etapie Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol.

25. letni Belg liczy na dobry występ w Staruszce:

To będzie dla mnie czwarty trudny wyścig w ostatnich dwóch tygodniach, ale nie obawiam się o moją formę. Nogi są, ale jakoś niestety brakuje wyników. Liczę, że w niedzielę będę miał więcej szczęścia. Moim zdaniem kluczowe będą dwa podjazdy: Côte de La Redoute i Côte de La Roche-aux-Faucons. Zwłaszcza na drugim podjeździe trzeba być na przodzie, bo w przeciwnym wypadku wyścig można spisać na straty. Trasa trochę uległa zmianie w stosunku do ubiegłych lat, ale nie spodziewam się wielkich różnic. Wierzę, że jako ekipa osiągniemy satysfakcjonujący nas wynik.

Polscy kibice w koszulce Lotto – Soudal zobaczą Tomka Marczyńskiego. Popularny “Maniek” bardzo ładnie pojechał Amstel Gold Race i liczymy, że 24. miejsce w “Piwnym Wyścigu” znamionuje ładną walkę Polaka o wysokie miejsce w najbliższą niedzielę.

Pełny skład Lotto – Soudal na Liège-Bastogne-Liège: Sean De Bie, Bart De Clercq, Thomas De Gendt, Tomasz Marczyński, Rémy Mertz, Tosh Van der Sande, Jelle Vanendert i Tim Wellens.