Fot. Amstel Gold Race

Michał Kwiatkowski i Sergio Henao będą liderami Team Sky w “Walońskiej Strzale” – drugim z trzech ardeńskich klasyków. Obaj kolarze notowali w przeszłości wysokie lokaty w tym wyścigu. 

Diego Rosa i Sebastian Henao będą tak zwanymi drugimi nożami. Po krótkiej przerwie od wyścigu Paryż-Roubaix do ścigania wraca Gianni Moscon, który zajął w “Piekle Północy” bardzo dobre piąte miejsce. Michał Gołaś jak zwykle posłuży ogromnym doświadczeniem i rolą kapitana, co może przydać się zwłaszcza Tao Geogheganowi Hartowi i Owainowi Doullowi, dla których obecny sezon jest debiutanckim w zawodowym peletonie.

“Kwiato” i Sergio Henao znakomicie współpracowali w wyścigu Amstel Gold Race, w którym Michał Kwiatkowski zajął drugie miejsce. Mistrz Kolumbii jechał z Polakiem w siedmioosobowej grupce, która rozstrzygnęła między sobą walkę o zwycięstwo. Zarówno Polak, jak i Kolumbijczyk zajmowali w “Walońskiej Strzale” drugie miejsca – Henao w 2013 roku, a Kwiatkowski rok później.

Pełny skład Team Sky na Fleche Wallonne 2017: Owain Doull, Tao Geoghegan Hart, Michał Gołaś, Sebastian Henao, Sergio Henao, Michał Kwiatkowski, Gianni Moscon, Diego Rosa.