Crédit photo Cédric Congourdeau - DirectVelo

Arvid De Kleijn (Baby-Dump Cyclingteam) był najszybszy na trzecim etapie Tour du Loir et Cher. Liderem pozostał Damien Shaw (An Post Chain Reaction).

Trzeci etap francuskiego wyścigu był najdłuższy w całej imprezie. Do pokonania było 211 kilometrów z Savigny-sur-Braye do Vendôme, a po drodze na kolarzy czekały trzy podjazdy.

Standardowo przy takich wyścigach od samego początku było wiele ataków. Wreszcie peleton puścił odjazd w składzie: Twan Brusselman (Destil-Jo Piels Cycling Team), Maarten Van Trijp (Metec-TKH p/b Mantel), Rick Ottema (Baby-Dump Cycling Team), Jesper Morkov (Riwal Platform Cycling Team) i Patrick Haller (reprezentacja Niemiec).

W górskie premie celował głównie Ottema, który po dzisiejszym etapie będzie nowym liderem tej klasyfikacji. Piątka uzyskała maksymalnie trzy minuty przewagi. 20 kilometrów przed metą z ucieczki odpadli van Trijp, Morkov i Haller, a po kilku kilometrach do czołówki dołączyli: Tijmen Eising (Metec-TKH p/b Mantel), Alexander Kamp (Team Véloconcept) i Nicolai Nielsen (Riwal Platform Cycling Team).

Ostatnie kilometry to przeciąganie liny między ucieczką, a goniącą grupą. Peleton dopiął swego dosłownie na kresce! Pierwszy finiszował Arvid De Kleijn (Baby-Dump Cyclingteam). Drugie miejsce wywalczył jeden z harcowników, Alexander Kamp (Team Véloconcept). Podium etapowe uzupełnił Patrick Clausen (Riwal Platform Cycling Team).

Spore straty poniósł dzisiaj Przemek Kasperkiewicz (An Post Chain Reaction). Na pocieszenie dla Polaka jego kolega z drużyny Damien Shaw utrzymał koszulkę lidera wyścigu.

Wyniki trzeciego etapu:

1 DE KLEIJN Arvid Baby – Dump Cyclingteam NED les 211 km en 5h03’41” (moy. 41,688 km/h) (b : 10”)
2 KAMP Alexander Team Veloconcept DEN 05h03’41” (b : 6”)
3 CLAUSEN Patrick Riwal Platform Cycling Team DEN 05h03’41” (b : 4”)
4 JENSEN August Team Coop NOR 05h03’41”
5 NIELSEN Nicolai Riwal Platform Cycling Team DEN 05h03’41” (b : 2”)
6 EISING Tijmen Metec – Tkh Continental Cycling NED 05h03’41”
7 NIKITIN Matvey Astana City KAZ 05h03’41”
8 MAGNUSSON Kim Team Tre Berg – Postnord SWE 05h03’45” 04”
9 POULSEN Rasmus Guldhammer Team Veloconcept DEN 05h03’45” ‘
10 OTTEMA Rick Baby – Dump Cyclingteam NED 05h03’45” ‘ (b : 1”)
11 DE GREEF Robbert Baby – Dump Cyclingteam NED 05h03’45” ‘
12 VINTHER Troels Ronning Riwal Platform Cycling Team DEN 05h03’45” ‘
13 PEDERSEN Nicklas Team Giant – Castelli DEN 05h03’54” 13”
14 EIKELAND Ken Team Fixit.no NOR 05h03’54” ‘
15 * MENTEN Milan Lotto Soudal U23 BEL 05h03’54” ‘
16 * SCHULTZ Jesper Coloquick – Cult DEN 05h03’54” ‘
17 * LINDENBURG Jim Metec – Tkh Continental Cycling NED 05h03’54” ‘
18 OCKELOEN Jasper Monkey Town Continental Team NED 05h03’54” ‘
19 RAILEANU Cristian Team Differdange – Losch MDA 05h03’54” ‘
20 LIENHARD Fabian Team Vorarlberg SUI 05h03’54” ‘
21 LUKKEDAL Øyvind Team Coop NOR 05h03’54” ‘
22 VERMEER Tom Team Differdange – Losch NED 05h03’54” ‘
23 VAN RHEE Joey Destil – Jo Piels Cycling Team NED 05h03’54” ‘
24 SHAW Damien An Post Chain Reaction IRL 05h03’54” ‘
25 KERKHOF Tim Destil – Jo Piels Cycling Team NED 05h03’54” ‘
26 GUYOT Yann Armee De Terre FRA 05h03’54” ‘
27 SORENSEN Chris Anker Riwal Platform Cycling Team DEN 05h03’54” ‘
28 * RONXIN Pierre Sélection Région Centre FRA 05h04’00” 19”
29 SCHELLING Patrick Team Vorarlberg SUI 05h04’02” 21”
30 BRUSSELMAN Twan Destil – Jo Piels Cycling Team NED 05h04’02” ‘ (b : 5”)
31 * JÖRGENSEN Mathias Norsgaard Team Giant – Castelli DEN 05h04’09” 28”
32 ROSTOLLAN Thomas Armee De Terre FRA 05h04’09” ‘
33 * RASMUSSEN Jonas Vingegaard Coloquick – Cult DEN 05h04’09” ‘
34 LUCHSHENKO Sergey Astana City KAZ 05h04’14” 33”
35 * DUBOIS Corentin Team U Nantes Atlantique FRA 05h04’14” ‘
36 * LEYSEN Senne Lotto Soudal U23 BEL 05h04’14” ‘
37 REGUERO CORRAL Gabriel Team Differdange – Losch ESP 05h04’14” ‘
38 RACAULT Ronan Sélection Région Centre FRA 05h04’14” ‘
39 LUNDGREN Isac Team Tre Berg – Postnord SWE 05h04’14” ‘
40 * KRIGBAUM Mathias Coloquick – Cult DEN 05h04’14” ‘
41 GOUSSET Victor C.M. Aubervilliers 93 FRA 05h04’14” ‘
42 FÅGLUM KARLSSON Marcus Team Tre Berg – Postnord SWE 05h04’14” ‘
43 * VAN MOER Brent Lotto Soudal U23 BEL 05h04’14” ‘
44 * ASGREEN Kasper Team Veloconcept DEN 05h04’14” ‘
45 GALTA Fredrik Strand Team Coop NOR 05h04’14” ‘
46 NOLTEN Bram Monkey Town Continental Team NED 05h04’14” ‘
47 DE JONGE Maarten Monkey Town Continental Team NED 05h04’14” ‘
48 TRONET Steven Armee De Terre FRA 05h04’14” ‘
49 JAGER Patrick Team Vorarlberg AUT 05h04’28” 47”
50 HONIG Reinier Team Vorarlberg NED 05h04’29” 48”
51 THOMINET Camille C.M. Aubervilliers 93 FRA 05h04’31” 50”
52 MAINARD Jerome Armee De Terre FRA 05h04’31” ‘
53 TSUBAKI Hiroshi Kinan Cycling Team JPN 05h04’31” ‘
54 FREIENSTEIN Raphael Team Lotto – Kern Haus GER 05h04’45” 01’04”
55 * VAN GOMPEL Mathias Lotto Soudal U23 BEL 05h04’58” 01’17”
56 * SCOTT Jacob An Post Chain Reaction GBR 05h05’03” 01’22”
57 DONDERS Jelle Team Differdange – Losch BEL 05h05’08” 01’27”
58 TRONDSEN Trond Hakon Team Sparebanken Sor NOR 05h05’08” ‘
59 * ØVERLAND Bjørnar Vevatne Team Fixit.no NOR 05h05’08” ‘
60 * TIMMERMANS Justin Baby – Dump Cyclingteam NED 05h05’08” ‘
61 * BOUWMANS Dylan Metec – Tkh Continental Cycling NED 05h05’08” ‘
62 BARBAS Yoann AVC Aix en Provence FRA 05h04’14” 33”
63 * SATLIKOV Maxim Astana City KAZ 05h05’08” 01’27”
64 * SAGNIER Théo C.C. Nogent Sur Oise FRA 05h05’08” ‘
65 DULIN Alexis AVC Aix en Provence FRA 05h05’08” ‘
66 HUPPERTZ Joshua Team Lotto – Kern Haus GER 05h05’08” ‘
67 * HARDAHL Anders Coloquick – Cult DEN 05h05’08” ‘
68 * WEINZHEIMER Richard Team Lotto – Kern Haus GER 05h05’08” ‘
69 * LÜBBERS Dorian German National Team GER 05h05’08” ‘
70 THOMAS Adrien Sélection Région Centre FRA 05h05’08” ‘
71 RIIS Thomas Nybo Team Veloconcept DEN 05h05’08” ‘
72 * BAK KLARIS Magnus Coloquick – Cult DEN 05h05’08” ‘
73 HOOGHIEMSTER René Baby – Dump Cyclingteam NED 05h05’08” ‘
74 BOSMAN Gert-Jan Destil – Jo Piels Cycling Team NED 05h05’08” ‘
75 SCHORMAIR Fabian Team Lotto – Kern Haus GER 05h05’36” 01’55”
76 BLÅLID Marius Team Fixit.no NOR 05h05’36” ‘
77 * HALLER Patrick German National Team GER 05h05’36” ‘ (b : 1”)
78 LEBRETON Pierre C.M. Aubervilliers 93 FRA 05h05’36” ‘
79 * DE PESTEL Sander Lotto Soudal U23 BEL 05h05’36” ‘
80 HERFORTH JENSEN Dennis Coloquick – Cult DEN 05h05’59” 02’18”
81 DE JONCKHEERE Johan Sélection Région Centre FRA 05h05’59” ‘
82 DOWNING Russell Jlt Condor GBR 05h05’59” ‘
83 JORGENSEN Jonas Aaen Riwal Platform Cycling Team DEN 05h05’59” ‘
84 * BLIKRA Erlend Jordbrekk Team Coop NOR 05h05’59” ‘
85 OMOTE Toshiki Bridgestone Anchor Cycling Tea JPN 05h05’59” ‘
86 BACON Romain C.C. Nogent Sur Oise FRA 05h06’04” 02’23”
87 * MADSEN Kristoffer Team Fixit.no NOR 05h06’19” 02’38”
88 * DETANT Yannick Monkey Town Continental Team NED 05h06’29” 02’48”
89 ASO Keisuke Kinan Cycling Team JPN 05h06’29” ‘
90 KULIMBETOV Nurbolat Astana City KAZ 05h06’29” ‘
91 SCHIR Thery Team Vorarlberg SUI 05h06’56” 03’15”
92 * BOISSET Enzo Team U Nantes Atlantique FRA 05h07’06” 03’25”
93 DAHL Herman Team Sparebanken Sor NOR 05h07’22” 03’41”
94 WESTMATTELMANN Daniel Team Lotto – Kern Haus GER 05h07’24” 03’43”
95 WETTERHALL Alexander Team Tre Berg – Postnord SWE 05h07’50” 04’09”
96 TEASDALE Joshua Team Differdange – Losch GBR 05h07’50” ‘
97 SALMON Maxime C.M. Aubervilliers 93 FRA 05h07’50” ‘
98 VORRE LOURING Aske Team Giant – Castelli DEN 05h07’50” ‘
99 WASTIAUX Joey Sélection Région Centre FRA 05h07’50” ‘
100 MARY Clement Team U Nantes Atlantique FRA 05h07’50” ‘
101 * AKHMETOV Galym Astana City KAZ 05h07’50” ‘
102 * DELAHAYE Alexandre Team U Nantes Atlantique FRA 05h07’50” ‘
103 * BOUGUET Hugo C.M. Aubervilliers 93 FRA 05h09’01” 05’20”
104 CLERE Emilien Sélection Région Centre FRA 05h09’05” 05’24”
105 KOREVAAR Merijn Baby – Dump Cyclingteam NED 05h09’05” ‘
106 VAN TRIJP Maarten Metec – Tkh Continental Cycling NED 05h09’05” ‘ (b : 3”)
107 BAKKER Stephan Monkey Town Continental Team NED 05h09’05” ‘
108 * DE DECKER Alfdan Lotto Soudal U23 BEL 05h09’05” ‘
109 NONAKA Ryoma Kinan Cycling Team JPN 05h09’05” ‘
110 PEDERSEN Nicklas Bøje Team Giant – Castelli DEN 05h09’05” ‘
111 VINJEBO Emil Nygaard Team Giant – Castelli DEN 05h09’05” ‘
112 * STRITZINGER Joshua Team Lotto – Kern Haus GER 05h09’05” ‘
113 TARRIDE Grégoire AVC Aix en Provence FRA 05h09’52” 06’11”
114 * ULYSBAYEV Dinmukhammed Astana City KAZ 05h10’10” 06’29”
115 JONES Brenton Jlt Condor AUS 05h10’41” 07’00”
116 HUTIN Guillaume AVC Aix en Provence FRA 05h10’41” ‘
117 CATANIA Claudio Team Differdange – Losch ITA 05h10’41” ‘
118 * WINTER Laurin German National Team GER 05h10’41” ‘
119 ZURITA MARTINEZ Francesc Team Vorarlberg ESP 05h10’41” ‘
120 SINNER Benoît Team U Nantes Atlantique FRA 05h10’41” ‘
121 BLIKRA Håvard Team Coop NOR 05h10’41” ‘
122 * FLICKE Bastian German National Team GER 05h10’41” ‘
123 OKUBO Jin Bridgestone Anchor Cycling Tea JPN 05h10’41” ‘
124 YAMAMOTO Genki Kinan Cycling Team JPN 05h10’41” ‘
125 MONIER Damien Bridgestone Anchor Cycling Tea FRA 05h10’41” ‘
126 LARSEN Richard Team Tre Berg – Postnord SWE 05h10’41” ‘
127 MORKOV Jesper Riwal Platform Cycling Team DEN 05h10’41” ‘
128 SUZUKI Ryu Bridgestone Anchor Cycling Tea JPN 05h10’41” ‘
129 MANNINEN Matti Team Fixit.no FIN 05h10’41” ‘
130 VERMEULEN Jeff Destil – Jo Piels Cycling Team NED 05h10’41” ‘
131 TE STROET Rens Destil – Jo Piels Cycling Team NED 05h10’41” ‘
132 GUSTAVSSON Niklas Team Tre Berg – Postnord SWE 05h10’41” ‘
133 ROINAS Fridtjof Team Sparebanken Sor NOR 05h10’41” ‘
134 HERMANSEN Sindre Eid Team Fixit.no NOR 05h10’41” ‘
135 SLATER Alistair Jlt Condor GBR 05h10’41” ‘
136 FRAME Alex Jlt Condor NZL 05h10’41” ‘
137 ISHIBASHI Manabu Bridgestone Anchor Cycling Tea JPN 05h10’41” ‘
138 KASPERKIEWICZ Przemyslaw An Post Chain Reaction POL 05h10’41” ‘
139 REGE Even Team Coop NOR 05h10’41” ‘
140 * NAKANISHI Kenji Kinan Cycling Team JPN 05h10’41” ‘
141 VAUBOURZEIX Thomas AVC Aix en Provence FRA 05h10’41” ‘
142 * ALAPHILIPPE Bryan Armee De Terre FRA 05h10’41” ‘
143 KOUWENHOVEN Sjoerd Metec – Tkh Continental Cycling NED 05h12’30” 08’49”
144 * KRUL Stef Metec – Tkh Continental Cycling NED 05h12’30” ‘
145 WEINSTEIN Domenic German National Team GER 05h12’30” ‘
146 QUAADE Rasmus Christian Team Giant – Castelli DEN 05h12’30” ‘
147 VAN BREDA Rick Monkey Town Continental Team NED 05h12’32” 08’51”
148 * AASVOLD Kristian Team Sparebanken Sor NOR 05h13’29” 09’48”
149 VANGSTAD Andreas Team Sparebanken Sor NOR 05h13’29” ‘
150 CLANCY Edward Jlt Condor GBR 05h14’30” 10’49”
151 MCKENNA Sean An Post Chain Reaction IRL 05h15’29” 11’48”
152 HENNEBRY Conor An Post Chain Reaction IRL 05h15’48” 12’07”
153 PEDERSEN Mark Sehested Team Veloconcept DEN 05h16’03” 12’22”
154 * BOKELOH Jonas An Post Chain Reaction GER 05h18’45” 15’04”

Klasyfikacja generalna po trzecim etapie:

1 SHAW Damien An Post Chain Reaction IRL les 549,5 km en 12h54’44” (moy. 42,559 km/h)
2 VAN RHEE Joey Destil – Jo Piels Cycling Team NED 12h54’54” 10”
3 PEDERSEN Nicklas Team Giant – Castelli DEN 12h55’00” 16”
4 ROSTOLLAN Thomas Armee De Terre FRA 12h55’05” 21”
5 DE KLEIJN Arvid Baby – Dump Cyclingteam NED 12h55’18” 34”
6 NOLTEN Bram Monkey Town Continental Team NED 12h55’21” 37”
7 KAMP Alexander Team Veloconcept DEN 12h55’22” 38”
8 CLAUSEN Patrick Riwal Platform Cycling Team DEN 12h55’24” 40”
9 JENSEN August Team Coop NOR 12h55’25” 41”
10 NIELSEN Nicolai Riwal Platform Cycling Team DEN 12h55’26” 42”
11 NIKITIN Matvey Astana City KAZ 12h55’28” 44”
12 EISING Tijmen Metec – Tkh Continental Cyclingtea NED 12h55’28” ‘
13 OTTEMA Rick Baby – Dump Cyclingteam NED 12h55’31” 47”
14 POULSEN Rasmus Guldhammer Team Veloconcept DEN 12h55’32” 48”
15 DE GREEF Robbert Baby – Dump Cyclingteam NED 12h55’32” ‘
16 VINTHER Troels Ronning Riwal Platform Cycling Team DEN 12h55’32” ‘
17 MAGNUSSON Kim Team Tre Berg – Postnord SWE 12h55’32” ‘
18 * MENTEN Milan Lotto Soudal U23 BEL 12h55’41” 57”
19 RAILEANU Cristian Team Differdange – Losch MDA 12h55’41” ‘
20 EIKELAND Ken Team Fixit.no NOR 12h55’41” ‘
21 KERKHOF Tim Destil – Jo Piels Cycling Team NED 12h55’41” ‘
22 VERMEER Tom Team Differdange – Losch NED 12h55’41” ‘
23 OCKELOEN Jasper Monkey Town Continental Team NED 12h55’41” ‘
24 LUKKEDAL Øyvind Team Coop NOR 12h55’41” ‘
25 * SCHULTZ Jesper Coloquick – Cult DEN 12h55’41” ‘
26 LIENHARD Fabian Team Vorarlberg SUI 12h55’41” ‘
27 * LINDENBURG Jim Metec – Tkh Continental Cyclingtea NED 12h55’41” ‘
28 GUYOT Yann Armee De Terre FRA 12h55’41” ‘
29 SORENSEN Chris Anker Riwal Platform Cycling Team DEN 12h55’41” ‘
30 BRUSSELMAN Twan Destil – Jo Piels Cycling Team NED 12h55’42” 58”
31 * RONXIN Pierre Sélection Région Centre FRA 12h55’47” 01’03”
32 SCHELLING Patrick Team Vorarlberg SUI 12h55’49” 01’05”
33 * JÖRGENSEN Mathias Norsgaard Team Giant – Castelli DEN 12h55’56” 01’12”
34 * RASMUSSEN Jonas Vingegaard Coloquick – Cult DEN 12h55’56” ‘
35 * DUBOIS Corentin Team U Nantes Atlantique FRA 12h56’01” 01’17”
36 * VAN MOER Brent Lotto Soudal U23 BEL 12h56’01” ‘
37 * KRIGBAUM Mathias Coloquick – Cult DEN 12h56’01” ‘
38 GALTA Fredrik Strand Team Coop NOR 12h56’01” ‘
39 LUNDGREN Isac Team Tre Berg – Postnord SWE 12h56’01” ‘
40 TRONET Steven Armee De Terre FRA 12h56’01” ‘
41 LUCHSHENKO Sergey Astana City KAZ 12h56’01” ‘
42 * ASGREEN Kasper Team Veloconcept DEN 12h56’01” ‘
43 FÅGLUM KARLSSON Marcus Team Tre Berg – Postnord SWE 12h56’01” ‘
44 DE JONGE Maarten Monkey Town Continental Team NED 12h56’01” ‘
45 * LEYSEN Senne Lotto Soudal U23 BEL 12h56’01” ‘
46 REGUERO CORRAL Gabriel Team Differdange – Losch ESP 12h56’01” ‘
47 RACAULT Ronan Sélection Région Centre FRA 12h56’01” ‘
48 GOUSSET Victor C.M. Aubervilliers 93 FRA 12h56’01” ‘
49 BARBAS Yoann AVC Aix en Provence FRA 12h56’01” ‘
50 HUPPERTZ Joshua Team Lotto – Kern Haus GER 12h56’09” 01’25”
51 HOOGHIEMSTER René Baby – Dump Cyclingteam NED 12h56’14” 01’30”
52 JAGER Patrick Team Vorarlberg AUT 12h56’15” 01’31”
53 HONIG Reinier Team Vorarlberg NED 12h56’16” 01’32”
54 THOMINET Camille C.M. Aubervilliers 93 FRA 12h56’18” 01’34”
55 MAINARD Jerome Armee De Terre FRA 12h56’18” ‘
56 TSUBAKI Hiroshi Kinan Cycling Team JPN 12h56’18” ‘
57 FREIENSTEIN Raphael Team Lotto – Kern Haus GER 12h56’32” 01’48”
58 * VAN GOMPEL Mathias Lotto Soudal U23 BEL 12h56’45” 02’01”
59 * SCOTT Jacob An Post Chain Reaction GBR 12h56’50” 02’06”
60 DONDERS Jelle Team Differdange – Losch BEL 12h56’55” 02’11”
61 * WEINZHEIMER Richard Team Lotto – Kern Haus GER 12h56’55” ‘
62 * SATLIKOV Maxim Astana City KAZ 12h56’55” ‘
63 * SAGNIER Théo C.C. Nogent Sur Oise FRA 12h56’55” ‘
64 * TIMMERMANS Justin Baby – Dump Cyclingteam NED 12h56’55” ‘
65 TRONDSEN Trond Hakon Team Sparebanken Sor NOR 12h56’55” ‘
66 BOSMAN Gert-Jan Destil – Jo Piels Cycling Team NED 12h56’55” ‘
67 * BAK KLARIS Magnus Coloquick – Cult DEN 12h56’55” ‘
68 * HARDAHL Anders Coloquick – Cult DEN 12h56’55” ‘
69 THOMAS Adrien Sélection Région Centre FRA 12h56’55” ‘
70 * BOUWMANS Dylan Metec – Tkh Continental Cyclingtea NED 12h56’55” ‘
71 * LÜBBERS Dorian German National Team GER 12h56’55” ‘
72 RIIS Thomas Nybo Team Veloconcept DEN 12h56’55” ‘
73 DULIN Alexis AVC Aix en Provence FRA 12h56’55” ‘
74 SCHORMAIR Fabian Team Lotto – Kern Haus GER 12h57’20” 02’36”
75 * HALLER Patrick German National Team GER 12h57’22” 02’38”
76 BLÅLID Marius Team Fixit.no NOR 12h57’23” 02’39”
77 * DE PESTEL Sander Lotto Soudal U23 BEL 12h57’23” ‘
78 LEBRETON Pierre C.M. Aubervilliers 93 FRA 12h57’23” ‘
79 HERFORTH JENSEN Dennis Coloquick – Cult DEN 12h57’46” 03’02”
80 DE JONCKHEERE Johan Sélection Région Centre FRA 12h57’46” ‘
81 OMOTE Toshiki Bridgestone Anchor Cycling Team JPN 12h57’46” ‘
82 DOWNING Russell Jlt Condor GBR 12h57’46” ‘
83 * BLIKRA Erlend Jordbrekk Team Coop NOR 12h57’46” ‘
84 JORGENSEN Jonas Aaen Riwal Platform Cycling Team DEN 12h57’46” ‘
85 BACON Romain C.C. Nogent Sur Oise FRA 12h57’51” 03’07”
86 * MADSEN Kristoffer Team Fixit.no NOR 12h58’06” 03’22”
87 * DETANT Yannick Monkey Town Continental Team NED 12h58’16” 03’32”
88 KULIMBETOV Nurbolat Astana City KAZ 12h58’16” ‘
89 SCHIR Thery Team Vorarlberg SUI 12h58’43” 03’59”
90 * BOISSET Enzo Team U Nantes Atlantique FRA 12h58’53” 04’09”
91 DAHL Herman Team Sparebanken Sor NOR 12h59’09” 04’25”
92 WESTMATTELMANN Daniel Team Lotto – Kern Haus GER 12h59’11” 04’27”
93 WETTERHALL Alexander Team Tre Berg – Postnord SWE 12h59’37” 04’53”
94 VORRE LOURING Aske Team Giant – Castelli DEN 12h59’37” ‘
95 SALMON Maxime C.M. Aubervilliers 93 FRA 12h59’37” ‘
96 MARY Clement Team U Nantes Atlantique FRA 12h59’37” ‘
97 TEASDALE Joshua Team Differdange – Losch GBR 12h59’37” ‘
98 WASTIAUX Joey Sélection Région Centre FRA 12h59’37” ‘
99 VAN TRIJP Maarten Metec – Tkh Continental Cyclingtea NED 13h00’45” 06’01”
100 * BOUGUET Hugo C.M. Aubervilliers 93 FRA 13h00’48” 06’04”
101 KOREVAAR Merijn Baby – Dump Cyclingteam NED 13h00’50” 06’06”
102 * DE DECKER Alfdan Lotto Soudal U23 BEL 13h00’52” 06’08”
103 BAKKER Stephan Monkey Town Continental Team NED 13h00’52” ‘
104 VINJEBO Emil Nygaard Team Giant – Castelli DEN 13h00’52” ‘
105 PEDERSEN Nicklas Bøje Team Giant – Castelli DEN 13h00’52” ‘
106 CLERE Emilien Sélection Région Centre FRA 13h00’52” ‘
107 * STRITZINGER Joshua Team Lotto – Kern Haus GER 13h00’52” ‘
108 * AKHMETOV Galym Astana City KAZ 13h00’56” 06’12”
109 TARRIDE Grégoire AVC Aix en Provence FRA 13h01’39” 06’55”
110 Dinmukhammed Astana City KAZ 13h01’57” 07’13”
111 FRAME Alex Jlt Condor NZL 13h02’18” 07’34”
112 VERMEULEN Jeff Destil – Jo Piels Cycling Team NED 13h02’22” 07’38”
113 CATANIA Claudio Team Differdange – Losch ITA 13h02’28” 07’44”
114 JONES Brenton Jlt Condor AUS 13h02’28” ‘
115 SUZUKI Ryu Bridgestone Anchor Cycling Team JPN 13h02’28” ‘
116 KASPERKIEWICZ Przemyslaw An Post Chain Reaction POL 13h02’28” ‘
117 ZURITA MARTINEZ Francesc Team Vorarlberg ESP 13h02’28” ‘
118 * ALAPHILIPPE Bryan Armee De Terre FRA 13h02’28” ‘
119 GUSTAVSSON Niklas Team Tre Berg – Postnord SWE 13h02’28” ‘
120 LARSEN Richard Team Tre Berg – Postnord SWE 13h02’28” ‘
121 MANNINEN Matti Team Fixit.no FIN 13h02’28” ‘
122 BLIKRA Håvard Team Coop NOR 13h02’28” ‘
123 HERMANSEN Sindre Eid Team Fixit.no NOR 13h02’28” ‘
124 TE STROET Rens Destil – Jo Piels Cycling Team NED 13h02’28” ‘
125 SINNER Benoît Team U Nantes Atlantique FRA 13h02’28” ‘
126 HUTIN Guillaume AVC Aix en Provence FRA 13h02’28” ‘
127 SLATER Alistair Jlt Condor GBR 13h02’28” ‘
128 * WINTER Laurin German National Team GER 13h02’28” ‘
129 ROINAS Fridtjof Team Sparebanken Sor NOR 13h02’28” ‘
130 YAMAMOTO Genki Kinan Cycling Team JPN 13h02’28” ‘
131 MONIER Damien Bridgestone Anchor Cycling Team FRA 13h02’28” ‘
132 MORKOV Jesper Riwal Platform Cycling Team DEN 13h02’28” ‘
133 REGE Even Team Coop NOR 13h02’28” ‘
134 ISHIBASHI Manabu Bridgestone Anchor Cycling Team JPN 13h02’28” ‘
135 * NAKANISHI Kenji Kinan Cycling Team JPN 13h02’28” ‘
136 * ØVERLAND Bjørnar Vevatne Team Fixit.no NOR 13h02’29” 07’45”
137 * FLICKE Bastian German National Team GER 13h03’13” 08’29”
138 OKUBO Jin Bridgestone Anchor Cycling Team JPN 13h03’31” 08’47”
139 ASO Keisuke Kinan Cycling Team JPN 13h03’50” 09’06”
140 QUAADE Rasmus Christian Team Giant – Castelli DEN 13h04’17” 09’33”
141 KOUWENHOVEN Sjoerd Metec – Tkh Continental Cyclingtea NED 13h04’17” ‘
142 * KRUL Stef Metec – Tkh Continental Cyclingtea NED 13h04’17” ‘
143 WEINSTEIN Domenic German National Team GER 13h04’17” ‘
144 * DELAHAYE Alexandre Team U Nantes Atlantique FRA 13h05’03” 10’19”
145 * AASVOLD Kristian Team Sparebanken Sor NOR 13h05’16” 10’32”
146 VANGSTAD Andreas Team Sparebanken Sor NOR 13h05’16” ‘
147 NONAKA Ryoma Kinan Cycling Team JPN 13h06’26” 11’42”
148 MCKENNA Sean An Post Chain Reaction IRL 13h07’16” 12’32”
149 HENNEBRY Conor An Post Chain Reaction IRL 13h07’35” 12’51”
150 PEDERSEN Mark Sehested Team Veloconcept DEN 13h07’50” 13’06”
151 CLANCY Edward Jlt Condor GBR 13h09’21” 14’37”
152 * BOKELOH Jonas An Post Chain Reaction GER 13h10’32” 15’48”
153 VAUBOURZEIX Thomas AVC Aix en Provence FRA 13h12’31” 17’47”
154 VAN BREDA Rick Monkey Town Continental Team NED 13h15’19” 20’35”