© A.S.O. / Pauline Ballet

Zawodnik BMC Racing Team po zwycięstwie w Paryż – Roubaix wyprzedza drugiego w rankingu Petera Sagana już o ponad 1100 punktów!

Tegoroczna wiosna zdecydowanie należy do Grega van Avermaeta (BMC Racing Team). Belg do triumfów w Omloop Het Nieuwsblad, E3 Harelbeke i Gent-Wevelgem dołożył wczoraj zwycięstwo w swoim pierwszym monumencie, czyli “Piekle Północy”.

Drugi w rankingu Peter Sagan (BORA – hansgrohe) nie zaliczy występu w Paryż – Roubaix do udanych, a wiosenne klasyki też raczej nie poszły po jego myśli. Nie licząc etapów w Tirreno-Adriatico mistrz świata nie może się pochwalić zwycięstwem w wyścigu zaliczanym do WT.

Trzeci jest Philippe Gilbert (Quick-Step Floors) głównie dzięki triumfowi w Ronde van Vlaanderen i drugim miejscom w E3 Harelbeke i Dwars Door Vlaanderen.

O 40 miejsc w górę skoczył Zdenek Stybar (Quick – Step Floors), który wczoraj na mecie przegrał tylko z liderem rankingu. Trzeci w Paryż – Roubaix Sebastian Langeveld (Cannondale-Drapac Pro Cycling Team) awansował ze 121 na 35 pozycję!

Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem jest Michał Kwiatkowski (Sky), który jest szósty. Rafał Majka (BORA – hansgrohe) jest aktualnie 66.

W klasyfikacji drużynowej zdecydowanie prowadzi Quick – Step Floors przed BMC Racing Team i Orica – Scott.

Ranking UCI World Tour na dzień 9 kwietnia 2017 r.

1 1 VAN AVERMAET Greg 10004451371 BMC RACING TEAM (BMC) 2398
2 2 SAGAN Peter 10005460373 BORA – HANSGROHE (BOH) 1245
3 3 GILBERT Philippe 10002416694 QUICK – STEP FLOORS (QST) 1170
4 4 CONTADOR VELASCO Alberto 10002514203 TREK – SEGAFREDO (TFS) 1143
5 5 VALVERDE BELMONTE Alejandro 10001457509 MOVISTAR TEAM (MOV) 1065
6 6 KWIATKOWSKI Michal 10005852821 TEAM SKY (SKY) 856
7 7 PORTE Richie 10005760164 BMC RACING TEAM (BMC) 812
8 8 ALAPHILIPPE Julian 10007155752 QUICK – STEP FLOORS (QST) 785
9 9 HENAO MONTOYA Sergio Luis 10005691658 TEAM SKY (SKY) 707
10 13 DEGENKOLB John 10005379339 TREK – SEGAFREDO (TFS) 685
11 10 DENIS Rohan 10005889193 BMC RACING TEAM (BMC) 660
12 11 TERPSTRA Niki 10002836626 QUICK – STEP FLOORS (QST) 642
13 53 ŠTYBAR Zdenek 10002782264 QUICK – STEP FLOORS (QST) 635
14 12 QUINTANA Nairo 10006738854 MOVISTAR TEAM (MOV) 620
15 14 DURBRIDGE Luke 10006291240 ORICA – SCOTT (ORS) 577
16 15 ROGLIC Primož 10008888921 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 570
17 16 KRISTOFF Alexander 10003269183 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 551
18 18 NAESEN Oliver 10009365433 AG2R LA MONDIALE (ALM) 550
19 17 DUMOULIN Tom 10007389259 TEAM SUNWEB (SUN) 541
20 35 DEMARE Arnaud 10006467052 FDJ (FDJ) 503
21 19 MARTIN Daniel 10003224828 QUICK – STEP FLOORS (QST) 495
22 20 KEUKELEIRE Jens 10006919215 ORICA – SCOTT (ORS) 473
23 22 VAN BAARLE Dylan 10006884455 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 460
24 21 ZAKARIN Ilnur 10005501496 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 440
25 23 CHAVES RUBIO Jhoan Esteban 10007587303 ORICA – SCOTT (ORS) 422
26 24 MCCARTHY Jay 10006874553 BORA – HANSGROHE (BOH) 421
27 25 IZAGUIRRE INSAUSTI Jon 10042236612 BAHRAIN – MERIDA (TBM) 418
28 26 PINOT Thibaut 10006473722 FDJ (FDJ) 412
29 27 HAAS Nathan 10005768248 TEAM DIMENSION DATA (DDD) 400
30 80 STUYVEN Jasper 10006823528 TREK – SEGAFREDO (TFS) 393
31 28 EWAN Caleb 10007809490 ORICA – SCOTT (ORS) 390
32 29 GAVIRIA RENDON Fernando 10008656828 QUICK – STEP FLOORS (QST) 389
33 30 COLBRELLI Sonny 10006468062 BAHRAIN – MERIDA (TBM) 377
34 31 FARIA DA COSTA Rui Alberto 10003259685 UAE TEAM EMIRATES (UAD) 376
35 121 LANGEVELD Sebastian 10002833794 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 374
36 32 DE LA CRUZ MELGAREJO David 10007175859 QUICK – STEP FLOORS (QST) 366
37 42 BOONEN Tom 10001397891 QUICK – STEP FLOORS (QST) 339
38 33 THOMAS Geraint 10003253221 TEAM SKY (SKY) 331
39 34 LAMPAERT Yves 10008622876 QUICK – STEP FLOORS (QST) 330
40 36 FELLINE Fabio 10005982456 TREK – SEGAFREDO (TFS) 324
41 37 IZAGIRRE INSAUSTI Gorka 10003357901 MOVISTAR TEAM (MOV) 324
42 38 ARNDT Nikias 10006479782 TEAM SUNWEB (SUN) 320
43 39 ULISSI Diego 10005467952 UAE TEAM EMIRATES (UAD) 311
44 40 SOLER GIMENEZ Marc 10008922364 MOVISTAR TEAM (MOV) 301
45 41 MATTHEWS Michael 10006291947 TEAM SUNWEB (SUN) 301
46 103 MOSCON Gianni 10009575395 TEAM SKY (SKY) 295
47 43 MODOLO Sacha 10004613948 UAE TEAM EMIRATES (UAD) 281
48 44 GERRANS Simon 10002578160 ORICA – SCOTT (ORS) 278
49 45 MOLLEMA Bauke 10005513119 TREK – SEGAFREDO (TFS) 275
50 82 GREIPEL André 10002214311 LOTTO SOUDAL (LTS) 264
51 46 ROWE Luke 10005996200 TEAM SKY (SKY) 263
52 47 RESTREPO VALENCIA Jhonatan 10009037552 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 260
53 48 LUTSENKO Alexey 10006877886 ASTANA PRO TEAM (AST) 259
54 49 VALGREN ANDERSEN MICHAEL 10006883243 ASTANA PRO TEAM (AST) 247
55 50 WELLENS Tim 10006453110 LOTTO SOUDAL (LTS) 245
56 51 VANMARCKE Sep 10005391261 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 243
57 52 YATES Adam 10007059055 ORICA – SCOTT (ORS) 238
58 54 VAN GARDEREN Tejay 10004507753 BMC RACING TEAM (BMC) 232
59 55 BENNETT George 10006444521 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 231
60 56 GESINK Robert 10003038003 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 231
61 57 URAN URAN Rigoberto 10004641836 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 213
62 58 VALLS FERRI Rafael 10004632237 LOTTO SOUDAL (LTS) 212
63 59 BENOOT Tiesj 10007750280 LOTTO SOUDAL (LTS) 202
64 60 PÖSTLBERGER Lukas 10007062388 BORA – HANSGROHE (BOH) 200
65 61 POZZOVIVO Domenico 10002692540 AG2R LA MONDIALE (ALM) 195
66 62 MAJKA Rafal 10005380450 BORA – HANSGROHE (BOH) 191
67 63 KONRAD Patrick 10007167775 BORA – HANSGROHE (BOH) 190
68 113 THEUNS Edward 10007079970 TREK – SEGAFREDO (TFS) 180
69 64 YATES Simon 10007058954 ORICA – SCOTT (ORS) 176
70 65 GALLOPIN Tony 10004433789 LOTTO SOUDAL (LTS) 175
71 66 MEINTJES Louis 10007524251 UAE TEAM EMIRATES (UAD) 171
72 67 TRENTIN Matteo 10004774202 QUICK – STEP FLOORS (QST) 162
73 68 GATTO Oscar 10004693568 ASTANA PRO TEAM (AST) 152
74 73 GROENEWEGEN Dylan 10007293269 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 152
75 69 CASTROVIEJO Jonathan 10004617180 MOVISTAR TEAM (MOV) 151
76 70 BARDET Romain 10006491708 AG2R LA MONDIALE (ALM) 151
77 71 DEBUSSCHERE Jens 10004819466 LOTTO SOUDAL (LTS) 150
78 72 BARGUIL Warren 10007856677 TEAM SUNWEB (SUN) 149
79 74 ŠPILAK Simon 10003036989 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 141
80 75 VAKOC Petr 10007522534 QUICK – STEP FLOORS (QST) 139
81 76 KRUIJSWIJK Steven 10004443994 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 132
82 77 NIELSEN Magnus Cort 10007381781 ORICA – SCOTT (ORS) 126
83 78 VIVIANI Elia 10005502914 TEAM SKY (SKY) 125
84 79 THWAITES Scott 10005617492 TEAM DIMENSION DATA (DDD) 124
85 81 VERONA Carlos 10007512026 ORICA – SCOTT (ORS) 116
86 83 JUUL JENSEN Christopher 10005840188 ORICA – SCOTT (ORS) 112
87 84 BETTIOL Alberto 10008663090 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 111
88 85 CARUSO Damiano 10004564337 BMC RACING TEAM (BMC) 108
89 86 BRAMBILLA Gianluca 10005818162 QUICK – STEP FLOORS (QST) 105
90 87 BENNETT Sam 10006599519 BORA – HANSGROHE (BOH) 105
91 88 SANCHEZ Luis León 10002444784 ASTANA PRO TEAM (AST) 103
92 89 KELDERMAN Wilco 10006473015 TEAM SUNWEB (SUN) 102
93 90 WOODS Michael 10008648037 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 101
94 91 IMPEY Daryl 10002916448 ORICA – SCOTT (ORS) 101
95 92 BOASSON HAGEN Edvald 10003267567 TEAM DIMENSION DATA (DDD) 100
96 95 VAN EMDEN Jos 10004519978 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 98
97 93 VISCONTI Giovanni 10003105600 BAHRAIN – MERIDA (TBM) 97
98 170 HAYMAN Mathew 10001297457 ORICA – SCOTT (ORS) 95
99 94 FUGLSANG Jakob 10003401246 ASTANA PRO TEAM (AST) 88
100 96 BRESCHEL Matti 10002670514 ASTANA PRO TEAM (AST) 85
101 97 PANTANO GOMEZ Jarlinson 10004641937 TREK – SEGAFREDO (TFS) 83
102 98 CIMOLAI Davide 10028417041 FDJ (FDJ) 83
103 99 ARU Fabio 10006271234 ASTANA PRO TEAM (AST) 80
104 100 DOCKER Mitch 10003032848 ORICA – SCOTT (ORS) 75
105 114 MARCATO Marco 10003383159 UAE TEAM EMIRATES (UAD) 75
106 101 CAVENDISH Mark 10003292324 TEAM DIMENSION DATA (DDD) 73
107 107 TEUNISSEN Mike 10006631548 TEAM SUNWEB (SUN) 70
108 102 HERRADA LOPEZ Jesus 10005977305 MOVISTAR TEAM (MOV) 70
109 108 BENNATI Daniele 10001481555 MOVISTAR TEAM (MOV) 70
110 104 GONÇALVES José 10006919316 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 65
111 105 OOMEN Sam 10008688352 TEAM SUNWEB (SUN) 64
112 160 DE VREESE Laurens 10004766320 ASTANA PRO TEAM (AST) 64
113 151 BURGHARDT Marcus 10002416492 BORA – HANSGROHE (BOH) 62
114 134 OSS Daniel 10003263022 BMC RACING TEAM (BMC) 62
115 106 TANKINK Bram 10002300702 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 61
116 138 ROELANDTS Jurgen 10002833996 LOTTO SOUDAL (LTS) 60
117 109 ALBASINI Michael 10001449425 ORICA – SCOTT (ORS) 60
118 110 MORENO Daniel 10003088826 MOVISTAR TEAM (MOV) 58
119 111 KÜNG Stefan 10007499494 BMC RACING TEAM (BMC) 58
120 112 MARTENS Paul 10002839151 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 55
121 115 MAS NICOLAU Enric 10010980380 QUICK – STEP FLOORS (QST) 52
122 116 ANDERSEN Søren Kragh 10007915685 TEAM SUNWEB (SUN) 52
123 117 PLANCKAERT Baptiste 10004443792 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 52
124 118 CINK Ondrej 10006456342 BAHRAIN – MERIDA (TBM) 52
125 119 MEZGEC Luka 10005560710 ORICA – SCOTT (ORS) 50
126 120 GRMAY Tsgabu Gebremaryam 10007807672 BAHRAIN – MERIDA (TBM) 50
127 122 FORMOLO Davide 10007518591 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 48
128 123 DRUCKER Jean-Pierre 10002986065 BMC RACING TEAM (BMC) 46
129 124 MOLARD Rudy 10007753415 FDJ (FDJ) 46
130 125 BUCHMANN Emanuel 10007988235 BORA – HANSGROHE (BOH) 45
131 126 SLAGTER Tom-Jelte 10007170001 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 45
132 127 NIBALI Vincenzo 10002837838 BAHRAIN – MERIDA (TBM) 45
133 220 MAES Nikolas 10003038306 LOTTO SOUDAL (LTS) 45
134 128 JUNGELS Bob 10006679543 QUICK – STEP FLOORS (QST) 44
135 129 REICHENBACH Sébastien 10006917494 FDJ (FDJ) 44
136 175 WALLAYS Jelle 10005865753 LOTTO SOUDAL (LTS) 44
137 130 FROOME Chris 10004393676 TEAM SKY (SKY) 44
138 131 ROCHE NICHOLAS 10002724872 BMC RACING TEAM (BMC) 43
139 132 AMADOR BIKKAZAKOVA Andrey 10003473994 MOVISTAR TEAM (MOV) 43
140 133 NIEVE ITURRALDE Mikel 10005413085 TEAM SKY (SKY) 43
141 150 SÜTTERLIN Jasha 10006655901 MOVISTAR TEAM (MOV) 43
142 180 DE KORT Koen 10002208853 TREK – SEGAFREDO (TFS) 43
143 135 BAKELANTS Jan 10003038104 AG2R LA MONDIALE (ALM) 42
144 188 SINKELDAM Ramon 10004798248 TEAM SUNWEB (SUN) 41
145 136 ATAPUMA HURTADO JHON DARWIN 10006916080 UAE TEAM EMIRATES (UAD) 40
146 137 SAGAN Juraj 10004572724 BORA – HANSGROHE (BOH) 40
147 139 FRANK Mathias 10003261709 AG2R LA MONDIALE (ALM) 40
148 140 SWIFT Ben 10004563327 UAE TEAM EMIRATES (UAD) 40
149 141 VLIEGEN Loïc 10007526271 BMC RACING TEAM (BMC) 40
150 142 KITTEL Marcel 10004502400 QUICK – STEP FLOORS (QST) 40
151 143 FERNANDEZ ANDUJAR Ruben 10006587694 MOVISTAR TEAM (MOV) 38
152 144 GAUTIER CYRIL 10003225030 AG2R LA MONDIALE (ALM) 38
153 212 POLITT Nils 10008722607 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 37
154 145 JAUREGUI Quentin 10007584067 AG2R LA MONDIALE (ALM) 36
155 167 HOLLENSTEIN Reto 10006060056 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 36
156 146 BYSTRØM Sven erik 10006875563 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 35
157 147 SCARPONI Michele 10001426284 ASTANA PRO TEAM (AST) 35
158 148 VAN POPPEL Danny 10006914969 TEAM SKY (SKY) 35
159 149 CHERNETSKI Sergei 10006658426 ASTANA PRO TEAM (AST) 34
160 152 VUILLERMOZ Alexis 10004638196 AG2R LA MONDIALE (ALM) 32
161 153 DEVENYNS Dries 10002728411 QUICK – STEP FLOORS (QST) 32
162 154 TEN DAM Laurens 10002420132 TEAM SUNWEB (SUN) 31
163 155 OLIVEIRA Nelson 10005457646 MOVISTAR TEAM (MOV) 31
164 156 LAENGEN Vegard Stake 10006535356 UAE TEAM EMIRATES (UAD) 30
165 157 GUERREIRO Rúben 10008674612 TREK – SEGAFREDO (TFS) 30
166 158 EIKING Odd Christian 10008671073 FDJ (FDJ) 30
167 159 HERRADA LOPEZ Jose 10004857458 MOVISTAR TEAM (MOV) 30
168 161 KONOVALOVAS Ignatas 10002921805 FDJ (FDJ) 29
169 162 VERMOTE Julien 10005351653 QUICK – STEP FLOORS (QST) 29
170 163 DE LA PARTE GONZALEZ Victor 10007452816 MOVISTAR TEAM (MOV) 28
171 164 BOOKWALTER Brent 10003299293 BMC RACING TEAM (BMC) 27
172 165 GRIVKO ANDREY 10002698604 ASTANA PRO TEAM (AST) 27
173 211 LADAGNOUS Matthieu 10003021128 FDJ (FDJ) 27
174 166 BATTAGLIN Enrico 10005467447 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 27
175 168 STETINA Peter 10004599602 TREK – SEGAFREDO (TFS) 26
176 169 BONIFAZIO NICCOLO’ 10007500710 BAHRAIN – MERIDA (TBM) 26
177 171 DE BUYST Jasper 10007357331 LOTTO SOUDAL (LTS) 25
178 172 PELLIZOTTI Franco 10001354748 BAHRAIN – MERIDA (TBM) 25
179 173 HANSEN Jesper 10006828174 ASTANA PRO TEAM (AST) 24
180 174 CARTHY Hugh 10008635105 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 24
181 176 PIBERNIK Luka 10007513541 BAHRAIN – MERIDA (TBM) 24
182 177 VICHOT Arthur 10006400465 FDJ (FDJ) 24
183 178 DILLIER Silvan 10005865248 BMC RACING TEAM (BMC) 24
184 290 SIEBERG Marcel 10002427913 LOTTO SOUDAL (LTS) 23
185 232 KEISSE Iljo 10002264023 QUICK – STEP FLOORS (QST) 23
186 179 PREIDLER Georg 10006473520 TEAM SUNWEB (SUN) 23
187 181 STANNARD Ian 10003267769 TEAM SKY (SKY) 22
188 182 KANGERT Tanel 10003205630 ASTANA PRO TEAM (AST) 22
189 183 BAUER Jack 10004439449 QUICK – STEP FLOORS (QST) 22
190 184 KOCHETKOV Pavel 10003223414 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 22
191 185 BEVIN Patrick 10006480388 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 22
192 186 ROUX Anthony 10003223919 FDJ (FDJ) 22
193 244 VANDENBERGH Stijn 10003216340 AG2R LA MONDIALE (ALM) 22
194 187 LAMMERTINK Maurits 10007061782 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 22
195 189 MONFORT Maxime 10002670817 LOTTO SOUDAL (LTS) 21
196 190 ROOSEN Timo 10008854464 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 20
197 192 KORSÆTH Truls 10007887696 ASTANA PRO TEAM (AST) 20
198 191 CANTY Brendan 10009642689 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 20
199 193 KREUZIGER Roman 10003205327 ORICA – SCOTT (ORS) 20
200 194 DE TIER Floris 10007096138 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 20
201 195 HAIG Jack 10007834247 ORICA – SCOTT (ORS) 20
202 196 EDMONSON Alexander 10007229817 ORICA – SCOTT (ORS) 20
203 197 VAN HOECKE Gijs 10006484533 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 20
204 198 SANCHEZ GONZALEZ Samuel 10002286049 BMC RACING TEAM (BMC) 20
205 199 ZUBELDIA AGIRRE Haimar 10001130335 TREK – SEGAFREDO (TFS) 20
206 200 RICHEZE Maximiliano Ariel 10003039013 QUICK – STEP FLOORS (QST) 20
207 201 PAUWELS Serge 10003025875 TEAM DIMENSION DATA (DDD) 19
208 217 LE GAC Olivier 10007516672 FDJ (FDJ) 19
209 202 HENAO GOMEZ SEBASTIAN 10007996824 TEAM SKY (SKY) 18
210 203 O’CONNOR Ben 10009780513 TEAM DIMENSION DATA (DDD) 18
211 204 LATOUR Pierre Roger 10008681278 AG2R LA MONDIALE (ALM) 18
212 205 SBARAGLI Kristian 10006467961 TEAM DIMENSION DATA (DDD) 18
213 206 CHEREL Mikael 10003078722 AG2R LA MONDIALE (ALM) 18
214 207 HOULE Hugo 10006000240 AG2R LA MONDIALE (ALM) 18
215 208 VAN DER SANDE Tosh 10005966288 LOTTO SOUDAL (LTS) 18
216 209 CATALDO Dario 10003092765 ASTANA PRO TEAM (AST) 17
217 210 ROJAS Jose 10002910990 MOVISTAR TEAM (MOV) 17
218 213 BRAJKOVIC Janez 10002731845 BAHRAIN – MERIDA (TBM) 17
219 214 MARTIN Tony 10002858652 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 16
220 215 BOZIC Borut 10001464781 BAHRAIN – MERIDA (TBM) 16
221 216 DE PLUS Laurens 10010087778 QUICK – STEP FLOORS (QST) 16
222 218 VERMEULEN Alexey 10008700274 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 16
223 219 HAMILTON Chris 10008813745 TEAM SUNWEB (SUN) 15
224 246 BAK Lars Ytting 10001456293 LOTTO SOUDAL (LTS) 15
225 221 VAN ASBROECK Tom 10007914170 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 15
226 222 WYSS Danilo 10002909980 BMC RACING TEAM (BMC) 15
227 250 VAN POPPEL Boy 10003322939 TREK – SEGAFREDO (TFS) 15
228 223 MONTAGUTI Matteo 10002844710 AG2R LA MONDIALE (ALM) 15
229 224 ARMEE Sander 10005708533 LOTTO SOUDAL (LTS) 15
230 225 HEPBURN Michael 10006291442 ORICA – SCOTT (ORS) 15
231 226 WYNANTS Maarten 10004313147 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 14
232 227 BAGDONAS Gediminas 10003097516 AG2R LA MONDIALE (ALM) 14
233 228 MACHADO Tiago 10003247359 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 14
234 229 MÜHLBERGER Gregor 10007631557 BORA – HANSGROHE (BOH) 13
235 230 DUVAL Julien 10005969524 AG2R LA MONDIALE (ALM) 13
236 231 LANDA MEANA Mikel 10006836763 TEAM SKY (SKY) 13
237 233 DOMONT Axel 10007723103 AG2R LA MONDIALE (ALM) 13
238 234 KUDUS GHEBREMEDHIN Merhawi 10008855171 TEAM DIMENSION DATA (DDD) 13
239 235 ROSA Diego 10005894752 TEAM SKY (SKY) 13
240 236 KIŠERLOVSKI Robert 10003257160 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 13
241 237 SCHÄR Michael 10003078823 BMC RACING TEAM (BMC) 12
242 238 KOREN Kristijan 10003261103 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 12
243 239 ELISSONDE Kenny 10007559213 TEAM SKY (SKY) 12
244 240 SHAW James 10011237634 LOTTO SOUDAL (LTS) 12
245 241 VERVAEKE Louis 10007970249 LOTTO SOUDAL (LTS) 12
246 242 MORABITO Steve 10002695267 FDJ (FDJ) 12
247 243 LUDVIGSSON Tobias 10006477762 FDJ (FDJ) 12
248 245 POLJANSKI Pawel 10005866662 BORA – HANSGROHE (BOH) 11
249 DE BACKER Bert 10002833693 TEAM SUNWEB (SUN) 10
250 247 PUCCIO Salvatore 10005587887 TEAM SKY (SKY) 10
251 248 BÁRTA Jan 10003245945 BORA – HANSGROHE (BOH) 10
252 EISEL Bernhard 10001546324 TEAM DIMENSION DATA (DDD) 10
253 249 CUMMINGS Stephen 10002302722 TEAM DIMENSION DATA (DDD) 10
254 251 DIDIER Laurent 10002720226 TREK – SEGAFREDO (TFS) 10
255 252 DE GENDT Thomas 10004816739 LOTTO SOUDAL (LTS) 10
256 WIPPERT Wouter 10006255571 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 10
257 253 ZEITS Andrey 10004703672 ASTANA PRO TEAM (AST) 10
258 DELAGE Mickael 10002847134 FDJ (FDJ) 10
259 254 DOWSETT Alex 10004881508 MOVISTAR TEAM (MOV) 10
260 255 MARCZYNSKI Tomasz 10003245339 LOTTO SOUDAL (LTS) 10
261 SCHMIDT Mads Würtz 10008694113 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 10
262 256 GESCHKE Simon 10003204418 TEAM SUNWEB (SUN) 10
263 MULLEN Ryan 10008635408 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 10
264 257 KIRYIENKA Vasil 10002071841 TEAM SKY (SKY) 10
265 258 KUMP Marko 10004611726 UAE TEAM EMIRATES (UAD) 10
266 259 GASTAUER Ben 10003272015 AG2R LA MONDIALE (ALM) 8
267 260 GAUDU David 10011235109 FDJ (FDJ) 8
268 261 BARBERO CUESTA Carlos 10007992174 MOVISTAR TEAM (MOV) 8
269 262 KENNAUGH Peter 10004880191 TEAM SKY (SKY) 8
270 263 CLEMENT Stef 10002508543 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 8
271 264 KÄMNA Lennard 10009774146 TEAM SUNWEB (SUN) 8
272 265 CARDOSO André 10002890378 TREK – SEGAFREDO (TFS) 8
273 267 QUINZIATO Manuel 10001409009 BMC RACING TEAM (BMC) 8
274 266 DE BIE Sean 10006242841 LOTTO SOUDAL (LTS) 8
275 268 SERRY Pieter 10007158580 QUICK – STEP FLOORS (QST) 7
276 269 DE MARCHI Alessandro 10003094280 BMC RACING TEAM (BMC) 7
277 270 HERMANS Ben 10003085994 BMC RACING TEAM (BMC) 7
278 271 ROSSKOPF Joseph 10006002967 BMC RACING TEAM (BMC) 7
278 271 FRANKINY Kilian 10008672790 BMC RACING TEAM (BMC) 7
280 273 ERVITI Imanol 10003200879 MOVISTAR TEAM (MOV) 6
281 274 TIRALONGO Paolo 10001545314 ASTANA PRO TEAM (AST) 5
282 276 GOUGEARD Alexis 10007743109 AG2R LA MONDIALE (ALM) 5
283 275 GEOGHEGAN HART Tao 10008673501 TEAM SKY (SKY) 5
284 277 MOSER Moreno 10005964167 ASTANA PRO TEAM (AST) 5
285 278 SENNI Manuel 10007260331 BMC RACING TEAM (BMC) 5
286 279 CHEVRIER Clement 10007516874 AG2R LA MONDIALE (ALM) 5
287 280 BARBIER Rudy 10008199312 AG2R LA MONDIALE (ALM) 5
288 282 VENTOSO ALBERDI Francisco Jose 10002926855 BMC RACING TEAM (BMC) 5
289 281 TEUNS Dylan 10007524756 BMC RACING TEAM (BMC) 5
290 283 LOSADA ALGUACIL Alberto 10004523315 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 5
291 284 TAARAMÄE Rein 10003214522 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 5
292 285 GASPAROTTO Enrico 10002350414 BAHRAIN – MERIDA (TBM) 5
293 286 PETILLI Simone 10008906301 UAE TEAM EMIRATES (UAD) 5
294 287 BERHANE Natnael 10007240325 TEAM DIMENSION DATA (DDD) 4
295 288 WISNIOWSKI Lukasz 10006824235 TEAM SKY (SKY) 4
296 SCOTSON Miles 10007809894 BMC RACING TEAM (BMC) 3
297 289 MOINARD AMAEL 10003002839 BMC RACING TEAM (BMC) 3
298 292 WAGNER Robert Thomas 10003062857 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 3
299 291 MOHORIC Matej 10008686332 UAE TEAM EMIRATES (UAD) 3
300 KNEES Christian 10001557741 TEAM SKY (SKY) 3
301 293 JANSE VAN RENSBURG Reinardt 10006282247 TEAM DIMENSION DATA (DDD) 3
302 ARCAS PEÑA Jorge 10010209535 MOVISTAR TEAM (MOV) 3
303 294 DEIGNAN Philip 10002519859 TEAM SKY (SKY) 3
304 295 PETERS Nans 10008883362 AG2R LA MONDIALE (ALM) 2
305 296 HOWSON Damien 10006720161 ORICA – SCOTT (ORS) 2
306 297 SIUTSOU Kanstantsin 10003242814 BAHRAIN – MERIDA (TBM) 2
307 298 SKJOESTAD LUNKE Sindre 10008726546 TEAM SUNWEB (SUN) 2
308 300 GARCIA CORTINA Ivan 10008658545 BAHRAIN – MERIDA (TBM) 2
309 299 VICIOSO ARCOS Ángel 10002064969 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 2
310 301 SCULLY Tom 10005968615 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 2
311 302 ROY Jérémy 10002670413 FDJ (FDJ) 2
312 303 BONNET William 10002261700 FDJ (FDJ) 2
313 304 BERARD Julien 10003390839 AG2R LA MONDIALE (ALM) 1
314 305 PFINGSTEN Christoph 10003236043 BORA – HANSGROHE (BOH) 1
315 306 CLARKE Simon 10003032949 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 1
316 307 KLUGE Roger 10003301620 ORICA – SCOTT (ORS) 1
317 308 CARAPAZ MONTENEGRO Richard Antonio 10009165672 MOVISTAR TEAM (MOV) 1
318 309 GOLAS Michal 10002630401 TEAM SKY (SKY) 1
319 310 AGNOLI Valerio 10002910586 BAHRAIN – MERIDA (TBM) 1

 

Ranking drużynowy UCI World Tour na dzień 9 kwietnia 2017 r.

1 1 QUICK – STEP FLOORS (QST) BEL 5842
2 2 BMC RACING TEAM (BMC) USA 4614
3 3 ORICA – SCOTT (ORS) AUS 3367
4 5 TREK – SEGAFREDO (TFS) USA 3235
5 4 MOVISTAR TEAM (MOV) ESP 2917
6 6 TEAM SKY (SKY) GBR 2821
7 7 BORA – HANSGROHE (BOH) GER 2534
8 8 TEAM SUNWEB (SUN) GER 1739
9 9 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) SUI 1726
10 11 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) USA 1711
11 10 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) NED 1658
12 13 LOTTO SOUDAL (LTS) BEL 1566
13 12 UAE TEAM EMIRATES (UAD) UAE 1342
14 17 FDJ (FDJ) FRA 1285
15 14 ASTANA PRO TEAM (AST) KAZ 1277
16 15 AG2R LA MONDIALE (ALM) FRA 1241
17 16 BAHRAIN – MERIDA (TBM) BRN 1157
18 18 TEAM DIMENSION DATA (DDD) RSA 792