Lisa Brennauer (Canyon SRAM Racing) wygrała trzeci etap Healthy Ageing Tour. Z bardzo dobrej strony w ucieczce zaprezentowała się Katarzyna Pawłowska (Boels Dolmans).

Start w Musselkanaal, meta w Stadskanaal, a do przejechania 154 kilometry po pagórkowatym terenie. Tak przedstawiał się trzeci, najdłuższy etap Healthy Ageing Tour.

W ucieczkę dnia zabrały się: Stephanie Pohl (Cervélo-Bigla Pro Cycling), Esra Tromp (Parkhotel Valkenburg – Destil Cycling Team) i Roxane Knetemann (reprezentacja Holandii). Po przejechaniu 50 kilometrów do trójki dojechała siedmioosobowa grupa, w której była Katarzyna Pawłowska (Boels Dolmans).

Mocna, dziesięcioosobowa ucieczka dobrze ze sobą współpracowała i na 30 kilometrów przed metą miała trzy minuty przewagi. Z uciekającej grupki zaatakowała młoda Holenderka, Nicole Steigenga. Z tyłu peleton coraz mocniej pracował i zdołał doścignąć ucieczkę i kontrującą Holenderkę.

O zwycięstwie zadecydował sprinterski finisz. Najszybsza okazała się Lisa Brennauer (Canyon SRAM Racing). Druga była Lisa Klein (Cervélo-Bigla Pro Cycling), a trzecia Ellen van Dijk (Team Sunweb). Tym samym van Dijk umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej.

Wyniki trzeciego etapu:

1 Lisa Brennauer (GER) Canyon – SRAM Racing 3:50:58
2 Lisa Klein (GER) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:00:00
3 Ellen Van Dijk (Ned) Team Sunweb 0:00:00
4 Floortje Mackaij (Ned) Team Sunweb 0:00:00
5 Christine Majerus (Lux) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:00
6 Emilie Moberg (Nor) Hitec Products 0:00:00
7 Alice Barnes (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:00:00
8 Anna Van Der Breggen (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:00
9 Evy Kuijpers (Ned) 0:00:00
10 Amy Pieters (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:00
11 Anouska Koster (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:00:00
12 Eva Buurman (Ned) Parkhotel Valkenburg – Destil Cycling Team 0:00:00
13 Lotta Lepistö (Fin) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:00:00
14 Sara Mustonen Lichan (Swe) Team Véloconcept Women 0:00:00
15 Lucinda Brand (Ned) Team Sunweb 0:00:00
16 Anna Trevisi (Ita) Alé Cipollini 0:00:00
17 Hayley Jones (GBr) Team WNT Pro Cycling 0:00:00
18 Leonie Lubbinge (Ned) 0:00:00
19 Barbara Guarischi (Ita) Canyon – SRAM Racing 0:00:04
20 Riejanne Markus (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:00:04
21 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon – SRAM Racing 0:00:04
22 Eileen Roe (GBr) Team WNT Pro Cycling 0:00:04
23 Amalie Dideriksen (Den) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:04
24 Karlijn Swinkels (Ned) Parkhotel Valkenburg – Destil Cycling Team 0:00:04
25 Rixt Meijer (Ned) 0:00:04
26 Sara Penton (Swe) Team Véloconcept Women 0:00:04
27 Danique Braam (Ned) 0:00:04
28 Sanne Bouwmeester (Ned) 0:00:04
29 Chantal Blaak (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:04
30 Demi De Jong (Ned) Parkhotel Valkenburg – Destil Cycling Team 0:00:04
31 Marjolein Van ‘T Geloof (Ned) 0:00:04
32 Katarzyna Pawlowska (Pol) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:04
33 Daiva Tuslaite (Ltu) Alé Cipollini 0:00:04
34 Susanne Andersen (Nor) Hitec Products 0:00:04
35 Julia Soek (Ned) Team Sunweb 0:00:04
36 Christina Siggaard (Den) Team Véloconcept Women 0:00:04
37 Stephanie Pohl (GER) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:00:04
38 Liane Lippert (GER) Team Sunweb 0:00:04
39 Alexis Ryan (USA) Canyon – SRAM Racing 0:00:04
40 Camilla Pedersen (Den) Team Véloconcept Women 0:00:04
41 Melissa Lowther (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:00:04
42 Thea Thorsen (Nor) Hitec Products 0:00:04
43 Romy Kasper (GER) Alé Cipollini 0:00:04
44 Esra Tromp (Ned) Parkhotel Valkenburg – Destil Cycling Team 0:00:04
45 Roxane Knetemann (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:00:04
46 Vita Heine (Nor) Hitec Products 0:00:04
47 Nike Beckeringh (Ned) 0:00:04
48 Mieke Kröger (GER) Canyon – SRAM Racing 0:00:04
49 Soraya Paladin (Ita) Alé Cipollini 0:00:04
50 Hannah Barnes (GBr) Canyon – SRAM Racing 0:00:12
51 Paulien Koster (Ned) 0:00:12
52 Nicole Steigenga (Ned) 0:00:12
53 Maaike Boogaard (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:00:55
54 Floor Weerink (Ned) 0:00:55
55 Rebecca Carter (GBr) Team WNT Pro Cycling 0:00:55
56 Sara Olsson (Swe) 0:00:55
57 Juliette Labous (Fra) Team Sunweb 0:00:55
58 Abigail Dentus (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:00:55
59 Megan Barker (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:00:55
60 Céline Van Houtum (Ned) 0:00:55
61 Gabriella Shaw (GBr) Team WNT Pro Cycling 0:00:55
62 Allie Dragoo (USA) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:00:55
63 Elise Maes (Lux) Team WNT Pro Cycling 0:00:55
64 Pernille Mathiesen (Den) Team Véloconcept Women 0:00:55
65 Ilona Hoeksma (Ned) Hitec Products 0:00:55
66 Liisa Ehrberg (Est) 0:00:55
67 Janieke Kalsbeek (Ned) 0:02:21
68 Dani Christmas (GBr) 0:04:20
69 Ingrid Tempert (Ned) 0:04:20
70 Katrine Aalerud (Nor) Hitec Products 0:04:20
71 Marissa Baks (Ned) 0:04:20
72 Anne Marijn Van Der Graaf (Ned) 0:04:20
73 Liena De Jong (Ned) 0:04:20
74 Anisha Vekemans (Bel) Alé Cipollini 0:04:20
75 Malin Eriksen (Nor) 0:08:17
76 Wendy Oosterwoud (Ned) 0:08:17
DNF Aafke Soet (Ned) Parkhotel Valkenburg – Destil Cycling Team
DNF Loes Adegeest (Ned)
DNF Delore Stougje (Ned)
DNS Janneke Ensing (Ned) Alé Cipollini
DNS Keira McVitty (GBr) Team WNT Pro Cycling
DNS Annemiek Van Vleuten (Ned) Nationalmannschaft Niederlande

Klasyfikacja generalna po trzecim etapie:

1 Ellen Van Dijk (Ned) Team Sunweb 6:06:03
2 Anna Van Der Breggen (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:24
3 Lisa Brennauer (GER) Canyon – SRAM Racing 0:00:32
4 Lisa Klein (GER) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:00:51
5 Christine Majerus (Lux) Boels – Dolmans Cycling Team 0:01:09
6 Amy Pieters (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:01:09
7 Lucinda Brand (Ned) Team Sunweb 0:01:18
8 Lotta Lepistö (Fin) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:01:20
9 Amalie Dideriksen (Den) Boels – Dolmans Cycling Team 0:01:36
10 Floortje Mackaij (Ned) Team Sunweb 0:01:47
11 Hannah Barnes (GBr) Canyon – SRAM Racing 0:02:02
12 Alice Barnes (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:02:12
13 Chantal Blaak (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:02:17
14 Mieke Kröger (GER) Canyon – SRAM Racing 0:02:31
15 Julia Soek (Ned) Team Sunweb 0:02:40
16 Barbara Guarischi (Ita) Canyon – SRAM Racing 0:02:44
17 Roxane Knetemann (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:02:48
18 Liane Lippert (GER) Team Sunweb 0:03:17
19 Allie Dragoo (USA) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:03:17
20 Camilla Pedersen (Den) Team Véloconcept Women 0:03:23
21 Anouska Koster (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:03:27
22 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon – SRAM Racing 0:03:53
23 Melissa Lowther (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:03:56
24 Katarzyna Pawlowska (Pol) Boels – Dolmans Cycling Team 0:03:58
25 Pernille Mathiesen (Den) Team Véloconcept Women 0:03:59
26 Alexis Ryan (USA) Canyon – SRAM Racing 0:03:59
27 Esra Tromp (Ned) Parkhotel Valkenburg – Destil Cycling Team 0:04:03
28 Eva Buurman (Ned) Parkhotel Valkenburg – Destil Cycling Team 0:04:13
29 Hayley Jones (GBr) Team WNT Pro Cycling 0:04:14
30 Marjolein Van ‘T Geloof (Ned) 0:04:20
31 Daiva Tuslaite (Ltu) Alé Cipollini 0:04:21
32 Thea Thorsen (Nor) Hitec Products 0:04:21
33 Christina Siggaard (Den) Team Véloconcept Women 0:04:25
34 Sara Penton (Swe) Team Véloconcept Women 0:04:30
35 Anna Trevisi (Ita) Alé Cipollini 0:04:33
36 Rixt Meijer (Ned) 0:04:42
37 Juliette Labous (Fra) Team Sunweb 0:04:45
38 Danique Braam (Ned) 0:04:46
39 Sara Mustonen Lichan (Swe) Team Véloconcept Women 0:04:55
40 Romy Kasper (GER) Alé Cipollini 0:05:03
41 Eileen Roe (GBr) Team WNT Pro Cycling 0:05:10
42 Susanne Andersen (Nor) Hitec Products 0:05:13
43 Evy Kuijpers (Ned) 0:05:24
44 Emilie Moberg (Nor) Hitec Products 0:05:49
45 Paulien Koster (Ned) 0:07:03
46 Demi De Jong (Ned) Parkhotel Valkenburg – Destil Cycling Team 0:07:34
47 Stephanie Pohl (GER) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:08:40
48 Vita Heine (Nor) Hitec Products 0:09:59
49 Karlijn Swinkels (Ned) Parkhotel Valkenburg – Destil Cycling Team 0:10:08
50 Riejanne Markus (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:10:23
51 Nicole Steigenga (Ned) 0:10:57
52 Soraya Paladin (Ita) Alé Cipollini 0:11:00
53 Maaike Boogaard (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:11:39
54 Sanne Bouwmeester (Ned) 0:11:40
55 Elise Maes (Lux) Team WNT Pro Cycling 0:11:41
56 Abigail Dentus (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:12:01
57 Leonie Lubbinge (Ned) 0:12:16
58 Gabriella Shaw (GBr) Team WNT Pro Cycling 0:12:17
59 Megan Barker (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:12:20
60 Sara Olsson (Swe) 0:12:27
61 Nike Beckeringh (Ned) 0:12:29
62 Rebecca Carter (GBr) Team WNT Pro Cycling 0:12:32
63 Ilona Hoeksma (Ned) Hitec Products 0:12:36
64 Floor Weerink (Ned) 0:13:48
65 Céline Van Houtum (Ned) 0:13:58
66 Liisa Ehrberg (Est) 0:14:18
67 Katrine Aalerud (Nor) Hitec Products 0:14:54
68 Anisha Vekemans (Bel) Alé Cipollini 0:15:25
69 Janieke Kalsbeek (Ned) 0:16:34
70 Anne Marijn Van Der Graaf (Ned) 0:17:33
71 Marissa Baks (Ned) 0:17:39
72 Ingrid Tempert (Ned) 0:17:47
73 Liena De Jong (Ned) 0:17:49
74 Dani Christmas (GBr) 0:18:40
75 Malin Eriksen (Nor) 0:19:42
76 Wendy Oosterwoud (Ned) 0:22:27