Healthy Ageing Tour‏

Ellen van Dijk (Team Sunweb) prowadzi w klasyfikacji generalnej po pierwszym dniu holenderskiego Healthy Ageing Tour.

Znany pod nazwą Energiewacht Tour w tym roku został przemianowany na Healthy Ageing Tour. Dzisiaj listę startową podpisało 16 ekip, a wśród nich była Katarzyna Pawłowska (Boels Dolmans).

Przed południem na panie czekała jazda indywidualna na czas na dystansie niespełna 17 kilometrów w Leek. Profil był dość pofałdowany i etap wydawał się dość wymagający.

Fantastycznie pojechała Ellen van Dijk (Team Sunweb), która (podobnie jak przed rokiem) okazała się najlepsza. Druga była Anna van der Breggen (Boels – Dolmans Cycling Team), a trzecia Lisa Brennauer (Canyon SRAM Racing). Ponad dwie minuty straciła Katarzyna Pawłowska i czasówkę zakończyła na 28. miejscu.

O godzinie 16 zawodniczki wystartowały do etapu oznaczonego jako 1b. Do przejechania było niespełna 78 kilometrów na czterech rundach wokół Grijpskerk.

Mocny wiatr i krótkie podjazdy spowodowały, że na czoło już na pierwszej rundzie  wysforowało się 17 zawodniczek. Jedyną lotną premię wygrała Anna van der Breggen (Boels – Dolmans Cycling Team). Holenderka na ostatnich kilometrach postanowiła nie czekać na sprint i zaatakowała.

Jednak jej akcję skontrowała Amy Pieters (Boels – Dolmans) i to ona mogła cieszyć się z etapowego triumfu. Druga finiszowała Barbara Guarischi (Canyon SRAM Racing), a trzecia Lotta Lepistö (Cervélo-Bigla Pro Cycling).

Liderką pozostała Ellen van Dijk (Team Sunweb). Ponownie na 28. miejscu etap zakończyła Katarzyna Pawłowska (Boels Dolmans) i w generalce przesunęła się na 25. pozycję.

Klasyfikacja generalna:

1 Ellen Van Dijk (Ned) Team Sunweb 2:15:37
2 Anna Van Der Breggen (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:27
3 Lisa Brennauer (GER) Canyon – SRAM Racing 0:00:36
4 Lisa Klein (GER) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:00:55
5 Christine Majerus (Lux) Boels – Dolmans Cycling Team 0:01:12
6 Amy Pieters (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:01:12
7 Lucinda Brand (Ned) Team Sunweb 0:01:14
8 Lotta Lepistö (Fin) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:01:18
9 Amalie Dideriksen (Den) Boels – Dolmans Cycling Team 0:01:35
10 Floortje Mackaij (Ned) Team Sunweb 0:01:43
11 Hannah Barnes (GBr) Canyon – SRAM Racing 0:01:44
12 Alice Barnes (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:01:48
13 Annemiek Van Vleuten (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:02:04
14 Julia Soek (Ned) Team Sunweb 0:02:04
15 Barbara Guarischi (Ita) Canyon – SRAM Racing 0:02:08
16 Chantal Blaak (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:02:16
17 Allie Dragoo (USA) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:02:20
18 Mieke Kröger (GER) Canyon – SRAM Racing 0:02:21
19 Roxane Knetemann (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:02:36
20 Pernille Mathiesen (Den) Team Véloconcept Women 0:02:52
21 Camilla Pedersen (Den) Team Véloconcept Women 0:03:07
22 Liane Lippert (GER) Team Sunweb 0:03:09
23 Juliette Labous (Fra) Team Sunweb 0:03:18
24 Anouska Koster (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:03:19
25 Katarzyna Pawlowska (Pol) Boels – Dolmans Cycling Team 0:03:23
26 Alexis Ryan (USA) Canyon – SRAM Racing 0:03:23
27 Melissa Lowther (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:03:28
28 Janneke Ensing (Ned) Alé Cipollini 0:03:29
29 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon – SRAM Racing 0:03:43
30 Esra Tromp (Ned) Parkhotel Valkenburg – Destil Cycling Team 0:03:52
31 Hayley Jones (GBr) Team WNT Pro Cycling 0:03:52
32 Marjolein Van ‘T Geloof (Ned) 0:03:58
33 Thea Thorsen (Nor) Hitec Products 0:04:01
34 Daiva Tuslaite (Ltu) Alé Cipollini 0:04:03
35 Eva Buurman (Ned) Parkhotel Valkenburg – Destil Cycling Team 0:04:03
36 Christina Siggaard (Den) Team Véloconcept Women 0:04:11
37 Sara Penton (Swe) Team Véloconcept Women 0:04:16
38 Anna Trevisi (Ita) Alé Cipollini 0:04:19
39 Rixt Meijer (Ned) 0:04:20
40 Danique Braam (Ned) 0:04:24
41 Susanne Andersen (Nor) Hitec Products 0:04:38
42 Sara Mustonen Lichan (Swe) Team Véloconcept Women 0:04:43
43 Eileen Roe (GBr) Team WNT Pro Cycling 0:04:44
44 Romy Kasper (GER) Alé Cipollini 0:04:45
45 Evy Kuijpers (Ned) 0:05:06
46 Emilie Moberg (Nor) Hitec Products 0:05:33
47 Paulien Koster (Ned) 0:06:24
48 Demi De Jong (Ned) Parkhotel Valkenburg – Destil Cycling Team 0:07:20
49 Stephanie Pohl (GER) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:08:34
50 Vita Heine (Nor) Hitec Products 0:09:39
51 Karlijn Swinkels (Ned) Parkhotel Valkenburg – Destil Cycling Team 0:09:54
52 Riejanne Markus (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:10:11
53 Aafke Soet (Ned) Parkhotel Valkenburg – Destil Cycling Team 0:10:13
54 Katrine Aalerud (Nor) Hitec Products 0:10:18
55 Nicole Steigenga (Ned) 0:10:22
56 Elise Maes (Lux) Team WNT Pro Cycling 0:10:24
57 Maaike Boogaard (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:10:36
58 Soraya Paladin (Ita) Alé Cipollini 0:10:42
59 Abigail Dentus (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:10:42
60 Anisha Vekemans (Bel) Alé Cipollini 0:10:51
61 Malin Eriksen (Nor) 0:10:59
62 Gabriella Shaw (GBr) Team WNT Pro Cycling 0:11:00
63 Megan Barker (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:11:01
64 Sara Olsson (Swe) 0:11:02
65 Rebecca Carter (GBr) Team WNT Pro Cycling 0:11:05
66 Sanne Bouwmeester (Ned) 0:11:16
67 Ilona Hoeksma (Ned) Hitec Products 0:11:22
68 Leonie Lubbinge (Ned) 0:11:56
69 Nike Beckeringh (Ned) 0:12:07
70 Loes Adegeest (Ned) 0:12:09
71 Delore Stougje (Ned) 0:12:13
72 Floor Weerink (Ned) 0:12:33
73 Céline Van Houtum (Ned) 0:12:33
74 Anne Marijn Van Der Graaf (Ned) 0:12:45
75 Marissa Baks (Ned) 0:12:53
76 Liisa Ehrberg (Est) 0:12:53
77 Ingrid Tempert (Ned) 0:13:01
78 Liena De Jong (Ned) 0:13:09
79 Janieke Kalsbeek (Ned) 0:13:41
80 Wendy Oosterwoud (Ned) 0:13:42
81 Keira McVitty (GBr) Team WNT Pro Cycling 0:13:48
82 Dani Christmas (GBr) 0:13:50