Trek-Segafredo

Trzykrotny mistrz Ronde Van Vlaanderen zauważył, że nieudana “Flandria” może być dla mistrza świata sporą motywacją przed Paryż-Roubaix.

Na liczniku Petera Sagana ( BORA – hansgrohe), Grega Van Avermaeta ( BMC Racing) i Olivera Naesena (AG2R La Monidiale) 244 przejechane kilometry. Kolarze wjeżdżają na słynne Oude Kwaremont, wzdłuż którego ustawione były tłumy fanów. Nikt się nie spodziewał, że ubranie jednego z kibiców okaże się głównym aktorem tego widowiska. Mistrz świata zahaczył kierownicą o przewieszoną przez barierkę kurtkę i upadł. Jego towarzysze nie mieli szans uniknąć kraksy i podzielili los Sagana.

Najszybciej na rower wsiadł Van Avermaet, kilkanaście sekund później udało się to Naesenowi. Sagan, czekając na nowy rower, stracił szansę na zwycięstwo we Flandrii. Ostatecznie, z pomocą Maciej Bodnara, dojechał na 27. miejscu.

Do niedzielnej sytuacji odwołał się trzykrotny zwycięzca De Ronde – Fabian Cancellara, który uważa, że Słowak popełnił błąd jadąc zbyt blisko barierek.

Wszyscy widzieliśmy tę sytuację. Nie chcę nic mówić, ale Sagan popełnił błąd. Nie jedziesz tak blisko barierek tylko dla gładkiej nawierzchni, to było złe, niewłaściwe

– powiedział Spartakus portalowi Cyclingweekly.

Fabian często rywalizował z Saganem podczas wiosennych klasyków. W 2013 roku podczas Tour of Flanders Spartakus wygrał, a Peter zajął drugie miejsce. W ubiegłym roku, podczas ostatniego Ronde Van Vlaanderen w karierze Cancellary, kolarze zamienili się miejscami. Wygrał Słowak przed Szwajcarem.

Obecny mistrz świata bardzo rzadko popełnia błędy. Według byłego kolarza Trek – Segafredo, pomyłka mogła wyniknąć m.in. z presji, jaka była nałożona na zawodnika BORA – hansgrohe.

Na nim ciąży presja, oczekiwania z różnych stron. Wszyscy na niego patrzą, bo to on jest kolarzem, który rozrywał stawkę w wielu wyścigach i w ten sposób wygrywał. Dzisiaj popełnił błąd, za który zapłacił. To smutne, że takie rzeczy się zdarzają, ale powtarzam – to jego pomyłka, był zbyt blisko barierek, a każdy kolarz wie, że nie można tego robić. W ostatnim tygodniu [podczas E3 Harelbeke i Gent-Wevelgem] szczęście nie było po jego stronie. Z pewnością nie jest zadowolony, więc chce się odegrać. Myślę, że spróbuje to zrobić podczas Roubaix.