Fot. Team Sunweb

Australijczyk Michael Matthews z drużyny Team Sunweb wygrał finisz po etapowe zwycięstwo na pierwszym etapie Vuelta al Pais Vasco. Jest to jego pierwszy triumf w barwach niemieckiej drużyny. 

Pierwszy, pagórkowaty etap wyścigu dookoła Kraju Basków prowadził z Iruñei do Eguesibar-Sarriguren i liczył nieco ponad sto pięćdziesiąt trzy kilometry. Górska premia trzeciej kategorii Mezkiriz znajdowała się wystarczająco daleko od mety, by w gronie kandydatów do etapowego zwycięstwa umieścić przede wszystkim najszybszych kolarzy w peletonie. Ostatnie trzy kilometry były kompletnie płaskie i niemal pozbawione trudności – największą z nich był dziewięćdziesięciostopniowy zakręt trzysta metrów przed metą.

Igor Anton (Dimension Data), Lluís Mas (Caja Rural – Seguros RGA) i Yoann Bagot (Cofidis) zabrali się w ucieczkę dnia, ale oprócz walki na lotnych i górskich premiach niczego więcej nie osiągnęli. Oba lotne finisze wygrał Mas, natomiast koszulkę najlepszego górala po pierwszym etapie założy Bagot.

Pięć kilometrów przed metą znajdowało się niewielkie wzniesienie, które próbowali wykorzystać dynamiczni kolarze. Atakowali Tim Wellens (Lotto-Soudal), Warren Barguil (Team Sunweb) oraz Julian Alaphilippe (Quick-Step Floors). Francuz z Quick-Step Floors zyskał przewagę nad peletonem, ale pechowo złapał gumę w tylnym kole, co zaprzepaściło jego szansę na sukces.

Podczas finałowego sprintu szans rywalom nie dał Matthews, który wykorzystał wcześniejszą pracę kolegów z drużyny. Ładną walkę z kolarzem Team Sunweb, stoczył kolarz BORA-hansgrohe Jay McCarthy, godnie zastępując nieobecnego Sama Bennetta (patrz akapit niżej).

W trakcie etapu z powodu infekcji wycofał się szybki kolarz drużyny BORA-hansgrohe Sam Bennett, który miał szansę powalczenia o dobre lokaty na dwóch pierwszych etapach.

Wyniki pierwszego etapu: 

1. Michael MATTHEWS, TEAM SUNWEB, in 3:45:07
2. Jay MCCARTHY, BORA – HANSGROHE, at :00
3. Simon GERRANS, ORICA – SCOTT, at :00
4. Jhonatan RESTREPO VALENCIA, TEAM KATUSHA ALPECIN, at :00
5. Sean DE BIE, LOTTO SOUDAL, at :00
6. Maximiliano Ariel RICHEZE, QUICK – STEP FLOORS, at :00
7. Rigoberto URAN URAN, CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM, at :00
8. Anthony ROUX, FDJ, at :00
9. Ben SWIFT, UAE ABU DHABI, at :00
10. Gregor MÜHLBERGER, BORA – HANSGROHE, at :00
11. Michael SCHWARZMANN, BORA – HANSGROHE, at :00
12. Primož ROGLIC, TEAM LOTTO NL – JUMBO, at :00
13. Ruben FERNANDEZ ANDUJAR, MOVISTAR TEAM, at :00
14. George BENNETT, TEAM LOTTO NL – JUMBO, at :00
15. Patrick KONRAD, BORA – HANSGROHE, at :00
16. Alejandro VALVERDE BELMONTE, MOVISTAR TEAM, at :00
17. Yukiya ARASHIRO, BAHRAIN – MERIDA, at :00
18. Matej MOHORIC, UAE ABU DHABI, at :00
19. Gorka IZAGIRRE INSAUSTI, MOVISTAR TEAM, at :00
20. Michal KWIATKOWSKI, TEAM SKY, at :00
21. NICHOLAS ROCHE, BMC RACING TEAM, at :00
22. Enrico BATTAGLIN, TEAM LOTTO NL – JUMBO, at :00
23. Luis León SANCHEZ, ASTANA PRO TEAM, at :00
24. Romain BARDET, AG2R LA MONDIALE, at :00
25. Vasil KIRYIENKA, TEAM SKY, at :00
26. Sergei CHERNETSKI, ASTANA PRO TEAM, at :00
27. Jon IZAGUIRRE INSAUSTI, BAHRAIN – MERIDA, at :00
28. Danilo WYSS, BMC RACING TEAM, at :00
29. Rudy MOLARD, FDJ, at :00
30. Alexis VUILLERMOZ, AG2R LA MONDIALE, at :00
31. Tosh VAN DER SANDE, LOTTO SOUDAL, at :00
32. Paul MARTENS, TEAM LOTTO NL – JUMBO, at :00
33. David DE LA CRUZ MELGAREJO, QUICK – STEP FLOORS, at :00
34. Daniel MORENO, MOVISTAR TEAM, at :00
35. Nicolas EDET, COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS, at :00
36. Tsgabu Gebremaryam GRMAY, BAHRAIN – MERIDA, at :00
37. Merhawi KUDUS GHEBREMEDHIN, TEAM DIMENSION DATA, at :00
38. Warren BARGUIL, TEAM SUNWEB, at :00
39. Gianluca BRAMBILLA, QUICK – STEP FLOORS, at :00
40. Ondrej CINK, BAHRAIN – MERIDA, at :00
41. Guillaume BONNAFOND, COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS, at :00
42. Sergio Luis HENAO MONTOYA, TEAM SKY, at :00
43. Eros CAPECCHI, QUICK – STEP FLOORS, at :00
44. Roman KREUZIGER, ORICA – SCOTT, at :00
45. Samuel SANCHEZ GONZALEZ, BMC RACING TEAM, at :00
46. Sam OOMEN, TEAM SUNWEB, at :00
47. Victor DE LA PARTE GONZALEZ, MOVISTAR TEAM, at :00
48. Simon ŠPILAK, TEAM KATUSHA ALPECIN, at :00
49. Carlos VERONA, ORICA – SCOTT, at :00
50. Quentin JAUREGUI, AG2R LA MONDIALE, at :00
51. Maurits LAMMERTINK, TEAM KATUSHA ALPECIN, at :00
52. Serge PAUWELS, TEAM DIMENSION DATA, at :00
53. Haimar ZUBELDIA AGIRRE, TREK – SEGAFREDO, at :00
54. Janez BRAJKOVIC, BAHRAIN – MERIDA, at :00
55. Jakob FUGLSANG, ASTANA PRO TEAM, at :00
56. Toms SKUJINS, CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM, at :00
57. SEBASTIAN HENAO GOMEZ, TEAM SKY, at :00
58. Floris DE TIER, TEAM LOTTO NL – JUMBO, at :00
59. Luis Angel MATE MARDONES, COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS, at :00
60. Enric MAS NICOLAU, QUICK – STEP FLOORS, at :00
61. Diego ULISSI, UAE ABU DHABI, at :00
62. Mikael CHEREL, AG2R LA MONDIALE, at :00
63. Alexander ARANBURU DEVA, CAJA RURAL – SEGUROS RGA, at :00
64. Antonio PEDRERO LOPEZ, MOVISTAR TEAM, at :00
65. Rafael VALLS FERRI, LOTTO SOUDAL, at :00
66. Jaime ROSON GARCIA, CAJA RURAL – SEGUROS RGA, at :00
67. Tim WELLENS, LOTTO SOUDAL, at :00
68. Mikel NIEVE ITURRALDE, TEAM SKY, at :00
69. Silvio HERKLOTZ, BORA – HANSGROHE, at :00
70. Rob POWER, ORICA – SCOTT, at :00
71. Michael ALBASINI, ORICA – SCOTT, at :00
72. Michal GOLAS, TEAM SKY, at :00
73. Tiago MACHADO, TEAM KATUSHA ALPECIN, at :00
74. Andrew TALANSKY, CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM, at :00
75. Pello BILBAO LOPEZ DE ARMENTIA, ASTANA PRO TEAM, at :00
76. Dylan TEUNS, BMC RACING TEAM, at :00
77. Jelle VANENDERT, LOTTO SOUDAL, at :00
78. Emanuel BUCHMANN, BORA – HANSGROHE, at :00
79. Manuele MORI, UAE ABU DHABI, at :00
80. Valerio CONTI, UAE ABU DHABI, at :00
81. Sergio PARDILLA BELLON, CAJA RURAL – SEGUROS RGA, at :00
82. Alex HOWES, CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM, at :00
83. Tom-Jelte SLAGTER, CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM, at :00
84. Maxime MONFORT, LOTTO SOUDAL, at :00
85. Louis MEINTJES, UAE ABU DHABI, at :00
86. Tao GEOGHEGAN HART, TEAM SKY, at :00
87. BENOIT VAUGRENARD, FDJ, at :00
88. Clement CHEVRIER, AG2R LA MONDIALE, at :00
89. Loïc VLIEGEN, BMC RACING TEAM, at :00
90. Daniel NAVARRO GARCIA, COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS, at :00
91. Odd Christian EIKING, FDJ, at :00
92. Lachlan MORTON, TEAM DIMENSION DATA, at :00
93. Nathan BROWN, CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM, at :00
94. AMAEL MOINARD, BMC RACING TEAM, at :00
95. Markel IRIZAR ARANBURU, TREK – SEGAFREDO, at :00
96. Alessandro DE MARCHI, BMC RACING TEAM, at :00
97. Jonathan LASTRA MARTINEZ, CAJA RURAL – SEGUROS RGA, at :00
98. Stephen CUMMINGS, TEAM DIMENSION DATA, at :00
99. Robert KIŠERLOVSKI, TEAM KATUSHA ALPECIN, at :00
100. Giovanni VISCONTI, BAHRAIN – MERIDA, at :00
101. Jon IRISARRI RINCON, CAJA RURAL – SEGUROS RGA, at :00
102. Antwan TOLHOEK, TEAM LOTTO NL – JUMBO, at :00
103. Ángel VICIOSO ARCOS, TEAM KATUSHA ALPECIN, at :00
104. Léo VINCENT, FDJ, at :00
105. Mathias LE TURNIER, COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS, at :00
106. Damiano CARUSO, BMC RACING TEAM, at :00
107. Jack HAIG, ORICA – SCOTT, at :00
108. Bakhtiyar KOZHATAYEV, ASTANA PRO TEAM, at :00
109. David LOPEZ GARCIA, TEAM SKY, at :00
110. MICHAEL VALGREN ANDERSEN, ASTANA PRO TEAM, at :00
111. Benjamin KING, TEAM DIMENSION DATA, at :00
112. Georg PREIDLER, TEAM SUNWEB, at :00
113. Ruben PLAZA, ORICA – SCOTT, at :00
114. Dries DEVENYNS, QUICK – STEP FLOORS, at :00
115. Nikita STALNOV, ASTANA PRO TEAM, at :00
116. Michael WOODS, CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM, at :00
117. Igor ANTON HERNANDEZ, TEAM DIMENSION DATA, at :00
118. Rúben GUERREIRO, TREK – SEGAFREDO, at :00
119. Bert-Jan LINDEMAN, TEAM LOTTO NL – JUMBO, at :00
120. Alexey LUTSENKO, ASTANA PRO TEAM, at :00
121. Fabricio FERRARI BARCELO, CAJA RURAL – SEGUROS RGA, at :00
122. Laurens TEN DAM, TEAM SUNWEB, at :00
123. Rafael REIS, CAJA RURAL – SEGUROS RGA, at :00
124. JHON DARWIN ATAPUMA HURTADO, UAE ABU DHABI, at :00
125. Julien BERARD, AG2R LA MONDIALE, at :00
126. Adrien NIYONSHUTI, TEAM DIMENSION DATA, at :00
127. Anthony PEREZ, COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS, at :00
128. Antonio NIBALI, BAHRAIN – MERIDA, at :00
129. Matvey MAMYKIN, TEAM KATUSHA ALPECIN, at :00
130. Stéphane ROSSETTO, COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS, at :00
131. Matteo MONTAGUTI, AG2R LA MONDIALE, at :00
132. Kristijan ÐURASEK, UAE ABU DHABI, at :00
133. André CARDOSO, TREK – SEGAFREDO, at :00
134. Grega BOLE, BAHRAIN – MERIDA, at :00
135. Sander ARMEE, LOTTO SOUDAL, at :00
136. Alberto CONTADOR VELASCO, TREK – SEGAFREDO, at :00
137. Yoann BAGOT, COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS, at 1:07
138. Johannes FRÖHLINGER, TEAM SUNWEB, at 1:19
139. Jérémy ROY, FDJ, at 1:24
140. CEDRIC PINEAU, FDJ, at 1:29
141. Arnaud COURTEILLE, FDJ, at 1:29
142. Maxim BELKOV, TEAM KATUSHA ALPECIN, at 1:29
143. Hubert DUPONT, AG2R LA MONDIALE, at 1:29
144. Louis VERVAEKE, LOTTO SOUDAL, at 1:29
145. Jesus HERNANDEZ BLAZQUEZ, TREK – SEGAFREDO, at 1:29
146. Simon GESCHKE, TEAM SUNWEB, at 1:29
147. Simon YATES, ORICA – SCOTT, at :00
148. Juan Jose LOBATO DEL VALLE, TEAM LOTTO NL – JUMBO, at :00
149. Rory SUTHERLAND, MOVISTAR TEAM, at 2:19
150. Omar FRAILE MATARRANZ, TEAM DIMENSION DATA, at :00
151. Laurent DIDIER, TREK – SEGAFREDO, at 2:19
152. Simon CLARKE, CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM, at 2:19
153. Jose HERRADA LOPEZ, MOVISTAR TEAM, at 2:19
154. Martin VELITS, QUICK – STEP FLOORS, at 2:19
155. Julian ALAPHILIPPE, QUICK – STEP FLOORS, at 2:19
156. Julien BERNARD, TREK – SEGAFREDO, at 2:50
157. Luis Guillermo MAS BONET, CAJA RURAL – SEGUROS RGA, at 3:05
158. Cesare BENEDETTI, BORA – HANSGROHE, at 3:12
159. Chris HAMILTON, TEAM SUNWEB, at 3:13
DNF Sam BENNETT, BORA – HANSGROHE

Klasyfikacja generalna po pierwszym etapie:

1. Michael MATTHEWS, TEAM SUNWEB, in 3:45:07
2. Jay MCCARTHY, BORA – HANSGROHE, at :00
3. Simon GERRANS, ORICA – SCOTT, at :00
4. Jhonatan RESTREPO VALENCIA, TEAM KATUSHA ALPECIN, at :00
5. Sean DE BIE, LOTTO SOUDAL, at :00
6. Maximiliano Ariel RICHEZE, QUICK – STEP FLOORS, at :00
7. Rigoberto URAN URAN, CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM, at :00
8. Anthony ROUX, FDJ, at :00
9. Ben SWIFT, UAE ABU DHABI, at :00
10. Gregor MÜHLBERGER, BORA – HANSGROHE, at :00
11. Michael SCHWARZMANN, BORA – HANSGROHE, at :00
12. Primož ROGLIC, TEAM LOTTO NL – JUMBO, at :00
13. Ruben FERNANDEZ ANDUJAR, MOVISTAR TEAM, at :00
14. George BENNETT, TEAM LOTTO NL – JUMBO, at :00
15. Patrick KONRAD, BORA – HANSGROHE, at :00
16. Alejandro VALVERDE BELMONTE, MOVISTAR TEAM, at :00
17. Yukiya ARASHIRO, BAHRAIN – MERIDA, at :00
18. Matej MOHORIC, UAE ABU DHABI, at :00
19. Gorka IZAGIRRE INSAUSTI, MOVISTAR TEAM, at :00
20. Michal KWIATKOWSKI, TEAM SKY, at :00
21. NICHOLAS ROCHE, BMC RACING TEAM, at :00
22. Enrico BATTAGLIN, TEAM LOTTO NL – JUMBO, at :00
23. Luis León SANCHEZ, ASTANA PRO TEAM, at :00
24. Romain BARDET, AG2R LA MONDIALE, at :00
25. Vasil KIRYIENKA, TEAM SKY, at :00
26. Sergei CHERNETSKI, ASTANA PRO TEAM, at :00
27. Jon IZAGUIRRE INSAUSTI, BAHRAIN – MERIDA, at :00
28. Danilo WYSS, BMC RACING TEAM, at :00
29. Rudy MOLARD, FDJ, at :00
30. Alexis VUILLERMOZ, AG2R LA MONDIALE, at :00
31. Tosh VAN DER SANDE, LOTTO SOUDAL, at :00
32. Paul MARTENS, TEAM LOTTO NL – JUMBO, at :00
33. David DE LA CRUZ MELGAREJO, QUICK – STEP FLOORS, at :00
34. Daniel MORENO, MOVISTAR TEAM, at :00
35. Nicolas EDET, COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS, at :00
36. Tsgabu Gebremaryam GRMAY, BAHRAIN – MERIDA, at :00
37. Merhawi KUDUS GHEBREMEDHIN, TEAM DIMENSION DATA, at :00
38. Warren BARGUIL, TEAM SUNWEB, at :00
39. Gianluca BRAMBILLA, QUICK – STEP FLOORS, at :00
40. Ondrej CINK, BAHRAIN – MERIDA, at :00
41. Guillaume BONNAFOND, COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS, at :00
42. Sergio Luis HENAO MONTOYA, TEAM SKY, at :00
43. Eros CAPECCHI, QUICK – STEP FLOORS, at :00
44. Roman KREUZIGER, ORICA – SCOTT, at :00
45. Samuel SANCHEZ GONZALEZ, BMC RACING TEAM, at :00
46. Sam OOMEN, TEAM SUNWEB, at :00
47. Victor DE LA PARTE GONZALEZ, MOVISTAR TEAM, at :00
48. Simon ŠPILAK, TEAM KATUSHA ALPECIN, at :00
49. Carlos VERONA, ORICA – SCOTT, at :00
50. Quentin JAUREGUI, AG2R LA MONDIALE, at :00
51. Maurits LAMMERTINK, TEAM KATUSHA ALPECIN, at :00
52. Serge PAUWELS, TEAM DIMENSION DATA, at :00
53. Haimar ZUBELDIA AGIRRE, TREK – SEGAFREDO, at :00
54. Janez BRAJKOVIC, BAHRAIN – MERIDA, at :00
55. Jakob FUGLSANG, ASTANA PRO TEAM, at :00
56. Toms SKUJINS, CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM, at :00
57. SEBASTIAN HENAO GOMEZ, TEAM SKY, at :00
58. Floris DE TIER, TEAM LOTTO NL – JUMBO, at :00
59. Luis Angel MATE MARDONES, COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS, at :00
60. Enric MAS NICOLAU, QUICK – STEP FLOORS, at :00
61. Diego ULISSI, UAE ABU DHABI, at :00
62. Mikael CHEREL, AG2R LA MONDIALE, at :00
63. Alexander ARANBURU DEVA, CAJA RURAL – SEGUROS RGA, at :00
64. Antonio PEDRERO LOPEZ, MOVISTAR TEAM, at :00
65. Rafael VALLS FERRI, LOTTO SOUDAL, at :00
66. Jaime ROSON GARCIA, CAJA RURAL – SEGUROS RGA, at :00
67. Tim WELLENS, LOTTO SOUDAL, at :00
68. Mikel NIEVE ITURRALDE, TEAM SKY, at :00
69. Silvio HERKLOTZ, BORA – HANSGROHE, at :00
70. Rob POWER, ORICA – SCOTT, at :00
71. Michael ALBASINI, ORICA – SCOTT, at :00
72. Michal GOLAS, TEAM SKY, at :00
73. Tiago MACHADO, TEAM KATUSHA ALPECIN, at :00
74. Andrew TALANSKY, CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM, at :00
75. Pello BILBAO LOPEZ DE ARMENTIA, ASTANA PRO TEAM, at :00
76. Dylan TEUNS, BMC RACING TEAM, at :00
77. Jelle VANENDERT, LOTTO SOUDAL, at :00
78. Emanuel BUCHMANN, BORA – HANSGROHE, at :00
79. Manuele MORI, UAE ABU DHABI, at :00
80. Valerio CONTI, UAE ABU DHABI, at :00
81. Sergio PARDILLA BELLON, CAJA RURAL – SEGUROS RGA, at :00
82. Alex HOWES, CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM, at :00
83. Tom-Jelte SLAGTER, CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM, at :00
84. Maxime MONFORT, LOTTO SOUDAL, at :00
85. Louis MEINTJES, UAE ABU DHABI, at :00
86. Tao GEOGHEGAN HART, TEAM SKY, at :00
87. BENOIT VAUGRENARD, FDJ, at :00
88. Clement CHEVRIER, AG2R LA MONDIALE, at :00
89. Loïc VLIEGEN, BMC RACING TEAM, at :00
90. Daniel NAVARRO GARCIA, COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS, at :00
91. Odd Christian EIKING, FDJ, at :00
92. Lachlan MORTON, TEAM DIMENSION DATA, at :00
93. Nathan BROWN, CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM, at :00
94. AMAEL MOINARD, BMC RACING TEAM, at :00
95. Markel IRIZAR ARANBURU, TREK – SEGAFREDO, at :00
96. Alessandro DE MARCHI, BMC RACING TEAM, at :00
97. Jonathan LASTRA MARTINEZ, CAJA RURAL – SEGUROS RGA, at :00
98. Stephen CUMMINGS, TEAM DIMENSION DATA, at :00
99. Robert KIŠERLOVSKI, TEAM KATUSHA ALPECIN, at :00
100. Giovanni VISCONTI, BAHRAIN – MERIDA, at :00
101. Jon IRISARRI RINCON, CAJA RURAL – SEGUROS RGA, at :00
102. Antwan TOLHOEK, TEAM LOTTO NL – JUMBO, at :00
103. Ángel VICIOSO ARCOS, TEAM KATUSHA ALPECIN, at :00
104. Léo VINCENT, FDJ, at :00
105. Mathias LE TURNIER, COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS, at :00
106. Damiano CARUSO, BMC RACING TEAM, at :00
107. Jack HAIG, ORICA – SCOTT, at :00
108. Bakhtiyar KOZHATAYEV, ASTANA PRO TEAM, at :00
109. David LOPEZ GARCIA, TEAM SKY, at :00
110. MICHAEL VALGREN ANDERSEN, ASTANA PRO TEAM, at :00
111. Benjamin KING, TEAM DIMENSION DATA, at :00
112. Georg PREIDLER, TEAM SUNWEB, at :00
113. Ruben PLAZA, ORICA – SCOTT, at :00
114. Dries DEVENYNS, QUICK – STEP FLOORS, at :00
115. Nikita STALNOV, ASTANA PRO TEAM, at :00
116. Michael WOODS, CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM, at :00
117. Igor ANTON HERNANDEZ, TEAM DIMENSION DATA, at :00
118. Rúben GUERREIRO, TREK – SEGAFREDO, at :00
119. Bert-Jan LINDEMAN, TEAM LOTTO NL – JUMBO, at :00
120. Alexey LUTSENKO, ASTANA PRO TEAM, at :00
121. Fabricio FERRARI BARCELO, CAJA RURAL – SEGUROS RGA, at :00
122. Laurens TEN DAM, TEAM SUNWEB, at :00
123. Rafael REIS, CAJA RURAL – SEGUROS RGA, at :00
124. JHON DARWIN ATAPUMA HURTADO, UAE ABU DHABI, at :00
125. Julien BERARD, AG2R LA MONDIALE, at :00
126. Adrien NIYONSHUTI, TEAM DIMENSION DATA, at :00
127. Anthony PEREZ, COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS, at :00
128. Antonio NIBALI, BAHRAIN – MERIDA, at :00
129. Matvey MAMYKIN, TEAM KATUSHA ALPECIN, at :00
130. Stéphane ROSSETTO, COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS, at :00
131. Matteo MONTAGUTI, AG2R LA MONDIALE, at :00
132. Kristijan ÐURASEK, UAE ABU DHABI, at :00
133. André CARDOSO, TREK – SEGAFREDO, at :00
134. Grega BOLE, BAHRAIN – MERIDA, at :00
135. Sander ARMEE, LOTTO SOUDAL, at :00
136. Alberto CONTADOR VELASCO, TREK – SEGAFREDO, at :00
137. Simon YATES, ORICA – SCOTT, at :00
138. Juan Jose LOBATO DEL VALLE, TEAM LOTTO NL – JUMBO, at :00
139. Omar FRAILE MATARRANZ, TEAM DIMENSION DATA, at :00
140. Yoann BAGOT, COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS, at 1:07
141. Johannes FRÖHLINGER, TEAM SUNWEB, at 1:19
142. Jérémy ROY, FDJ, at 1:24
143. CEDRIC PINEAU, FDJ, at 1:29
144. Arnaud COURTEILLE, FDJ, at 1:29
145. Maxim BELKOV, TEAM KATUSHA ALPECIN, at 1:29
146. Hubert DUPONT, AG2R LA MONDIALE, at 1:29
147. Louis VERVAEKE, LOTTO SOUDAL, at 1:29
148. Jesus HERNANDEZ BLAZQUEZ, TREK – SEGAFREDO, at 1:29
149. Simon GESCHKE, TEAM SUNWEB, at 1:29
150. Rory SUTHERLAND, MOVISTAR TEAM, at 2:19
151. Laurent DIDIER, TREK – SEGAFREDO, at 2:19
152. Simon CLARKE, CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM, at 2:19
153. Jose HERRADA LOPEZ, MOVISTAR TEAM, at 2:19
154. Martin VELITS, QUICK – STEP FLOORS, at 2:19
155. Julian ALAPHILIPPE, QUICK – STEP FLOORS, at 2:19
156. Julien BERNARD, TREK – SEGAFREDO, at 2:50
157. Luis Guillermo MAS BONET, CAJA RURAL – SEGUROS RGA, at 3:05
158. Cesare BENEDETTI, BORA – HANSGROHE, at 3:12
159. Chris HAMILTON, TEAM SUNWEB, at 3:13