Ekipa Movistar wygrała drużynową czasówkę katalońskiego wyścigu. Nowym liderem został Alejandro Valverde.

Drugim etapem Volta Ciclista a Catalunya była wymagająca jazda drużynowa na czas. Ekipy miały do przejechania ponad 41 kilometrów ze startem i metą w Banyoles. Można się było spodziewać sporych różnic na mecie, a niektórzy kolarze już dzisiaj mogli stracić szanse na końcowy triumf w generalce.

Zgodnie z oczekiwaniami świetny rezultat wykręciła drużyna BMC Racing Team – 48:57. Ponad minutę stracił Alberto Contador z kolegami z Trek – Segafredo. Także Sky nie pobiło rezultatu Rohana Dennisa i spółki. Brytyjska drużyna zanotowała wynik 49:41.

Świetnie pojechał Movistar i wyprzedził BMC o dwie sekundy, wygrywając drużynową jazdę na czas w Banyoles!

CCC Sprandi Polkowice zakończyło zmagania w czasie 51:32, plasując się na 13. miejscu wygrywając między innymi z Katushą i Sunweb.

Prawie dwie i pół minuty stracili Rafał Majka i Paweł Poljański (BORA – hansgrohe). Teraz Rafałowi zostanie tylko raczej polowanie na etap, a nie walka o generalkę.

Nowym liderem został Alejandro Valverde (Movistar), ponieważ już po etapie trzy minuty kary dostał José Joaquín Rojas. Rojas złamał przepisy UCI popychając drużynowych kolegów.

Wyniki drugiego etapu:

1. MOVISTAR TEAM MOV 48:55
2. BMC RACING TEAM BMC 48:57 a 2″
3. TEAM SKY SKY 49:41 a 46″
4. TREK – SEGAFREDO TFS 50:10 a 1:15
5. ORICA – SCOTT ORS 50:19 a 1:23
6. FDJ FDJ 50:39 a 1:43
7. TEAM LOTTO NL – JUMBO TLJ 50:43 a 1:47
8. ASTANA PRO TEAM AST 51:00 a 2:05
9. LOTTO SOUDAL LTS 51:05 a 2:10
10. QUICK – STEP FLOORS QST 51:08 a 2:13
11. AG2R LA MONDIALE ALM 51:10
12. BORA – HANSGROHE BOH 51:22
13. CCC SPRANDI POLKOWICE CCC 51:32
14. TEAM KATUSHA ALPECIN KAT 51:42
15. UAE TEAM EMIRATES UAD 51:53
16. TEAM SUNWEB SUN 51:59
17. BAHRAIN – MERIDA TBM 52:21
18. CANNONDALE DRAPAC CDT 52:25
19. TEAM DIMENSION DATA DDD 52:26
20. ROOMPOT – NEDERLANDSE LOT RNL 52:40
21. WANTY – GROUPE GOBERT WGG 52:59
22. MANZANA POSTOBON TEAM MZN 53:19
23. COFIDIS, SOLUTIONS CREDIT COF 53:22
24. CAJA RURAL – SEGUROS RGA CJR 53:31
25. SOUL BRASIL SOU 54:14

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:

1 Alejandro Valverde Belmonte (Esp) Movistar Team 5:17:16
2 Ruben Fernandez Andujar (Esp) Movistar Team 0:00:00
3 Imanol Erviti (Esp) Movistar Team 0:00:00
4 Marc Soler Gimenez (Esp) Movistar Team 0:00:00
5 Jonathan Castroviejo (Esp) Movistar Team 0:00:00
6 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team 0:00:02
7 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 0:00:02
8 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:00:02
9 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team 0:00:02
10 Kilian Frankiny (SUI) BMC Racing Team 0:00:02
11 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team 0:00:02
12 Samuel Sanchez Gonzalez (Esp) BMC Racing Team 0:00:02
13 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 0:00:46
14 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky 0:00:46
15 Mikel Nieve Iturralde (Esp) Team Sky 0:00:46
16 Philip Deignan (Irl) Team Sky 0:00:46
17 Mikel Landa Meana (Esp) Team Sky 0:00:46
18 Chris Froome (GBr) Team Sky 0:00:46
19 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 0:00:49
20 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 0:01:00
21 Michael Gogl (AUT) Trek – Segafredo 0:01:15
22 Alberto Contador Velasco (Esp) Trek – Segafredo 0:01:15
23 Bauke Mollema (Ned) Trek – Segafredo 0:01:15
24 Haimar Zubeldia Agirre (Esp) Trek – Segafredo 0:01:15
25 Jarlinson Pantano Gomez (Col) Trek – Segafredo 0:01:15
26 Daryl Impey (RSA) Orica – Scott 0:01:24
27 Adam Yates (GBr) Orica – Scott 0:01:24
28 Damien Howson (Aus) Orica – Scott 0:01:24
29 Sam Bewley (NZl) Orica – Scott 0:01:24
30 Carlos Verona (Esp) Orica – Scott 0:01:24
31 Ruben Plaza (Esp) Orica – Scott 0:01:33
32 Davide Cimolai (Ita) FDJ 0:01:34
33 Jérémy Maison (Fra) FDJ 0:01:44
34 David Gaudu (Fra) FDJ 0:01:44
35 Arthur Vichot (Fra) FDJ 0:01:44
36 Léo Vincent (Fra) FDJ 0:01:44
37 Tobias Ludvigsson (Swe) FDJ 0:01:44
38 Benoit Vaugrenard (Fra) FDJ 0:01:45
39 Robert Gesink (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:01:48
40 George Bennett (NZl) Team LottoNL – Jumbo 0:01:48
41 Stef Clement (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:01:48
42 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:01:48
43 Alexey Vermeulen (USA) Team LottoNL – Jumbo 0:01:48
44 Johan Le Bon (Fra) FDJ 0:01:48
45 Andrey Amador Bikkazakova (CRc) Movistar Team 0:02:00
46 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 0:02:05
47 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:02:05
48 Sergei Chernetckii (Rus) Astana Pro Team 0:02:05
49 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team 0:02:05
50 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Esp) Astana Pro Team 0:02:05
51 André Greipel (GER) Lotto – Soudal 0:02:10
52 Rafael Valls Ferri (Esp) Lotto – Soudal 0:02:10
53 Louis Vervaeke (Bel) Lotto – Soudal 0:02:10
54 Petr Vakoc (Cze) Quick Step Floors 0:02:13
55 Pieter Serry (Bel) Quick Step Floors 0:02:13
56 Maximilian Schachmann (GER) Quick Step Floors 0:02:13
57 Daniel Martin (Irl) Quick Step Floors 0:02:13
58 Laurens De Plus (Bel) Quick Step Floors 0:02:13
59 Enric Mas Nicolau (Esp) Quick Step Floors 0:02:13
60 Pierre Roger Latour (Fra) Ag2r La Mondiale 0:02:15
61 Romain Bardet (Fra) Ag2r La Mondiale 0:02:15
62 Ben Gastauer (Lux) Ag2r La Mondiale 0:02:15
63 Jay McCarthy (Aus) Bora – Hansgrohe 0:02:27
64 Pawel Poljanski (Pol) Bora – Hansgrohe 0:02:27
65 Rafal Majka (Pol) Bora – Hansgrohe 0:02:27
66 Jan Bárta (Cze) Bora – Hansgrohe 0:02:27
67 José Mendes (Por) Bora – Hansgrohe 0:02:27
68 Felix Großschartner (AUT) CCC Sprandi – Polkowice 0:02:37
69 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:02:37
70 Leszek Plucinski (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:02:37
71 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi – Polkowice 0:02:37
72 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:02:48
73 Rein Taaramäe (Est) Team Katusha – Alpecin 0:02:48
74 José Gonçalves (Por) Team Katusha – Alpecin 0:02:48
75 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:02:48
76 Robert Kišerlovski (Cro) Team Katusha – Alpecin 0:02:48
77 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 0:02:51
78 Axel Domont (Fra) Ag2r La Mondiale 0:02:53
79 John Darwin Atapuma Hurtado (Col) UAE Team Emirates 0:02:58
80 Anass Ait El Abdia (Mar) UAE Team Emirates 0:02:58
81 Kristijan Ðurasek (Cro) UAE Team Emirates 0:02:58
82 Louis Meintjes (RSA) UAE Team Emirates 0:02:58
83 Przemyslaw Niemiec (Pol) UAE Team Emirates 0:02:58
84 Jose Rojas (Esp) Movistar Team 0:03:00
85 Sindre Skjøstad Lunke (Nor) Team Sunweb 0:03:04
86 Laurens Ten Dam (Ned) Team Sunweb 0:03:04
87 Chris Hamilton (Aus) Team Sunweb 0:03:04
88 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 0:03:05
89 Matteo Bono (Ita) UAE Team Emirates 0:03:12
90 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain – Merida 0:03:26
91 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain – Merida 0:03:26
92 Janez Brajkovic (Slo) Bahrain – Merida 0:03:26
93 Ondrej Cink (Cze) Bahrain – Merida 0:03:26
94 Tsgabu Gebremaryam Grmay (Eth) Bahrain – Merida 0:03:26
95 Domen Novak (Slo) Bahrain – Merida 0:03:26
96 Kristian Sbaragli (Ita) Team Dimension Data 0:03:27
97 Davide Villella (Ita) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:03:30
98 Davide Formolo (Ita) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:03:30
99 Michael Woods (Can) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:03:30
100 Andrew Talansky (USA) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:03:30
101 Hugh Carthy (GBr) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:03:30
102 Natnael Berhane (Eri) Team Dimension Data 0:03:31
103 Jacques Willem Janse Van Rensburg (RSA) Team Dimension Data 0:03:31
104 Mekseb Debesay (Eri) Team Dimension Data 0:03:31
105 Ben O’Connor (Aus) Team Dimension Data 0:03:31
106 Lachlan Morton (Aus) Team Dimension Data 0:03:31
107 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team 0:03:32
108 Martijn Tusveld (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:03:45
109 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:03:45
110 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:03:45
111 Etienne Van Empel (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:03:45
112 Martijn Budding (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:03:45
113 Jelle Vanendert (Bel) Lotto – Soudal 0:03:56
114 Dion Smith (NZl) Wanty – Groupe Gobert 0:04:04
115 Guillaume Levarlet (Fra) Wanty – Groupe Gobert 0:04:04
116 Xandro Meurisse (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:04:04
117 Fabien Doubey (Fra) Wanty – Groupe Gobert 0:04:04
118 Thomas Degand (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:04:04
119 Guillaume Martin (Fra) Wanty – Groupe Gobert 0:04:04
120 Marco Minnaard (Ned) Wanty – Groupe Gobert 0:04:04
121 Phil Bauhaus (GER) Team Sunweb 0:04:11
122 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:04:21
123 Jetse Bol (Ned) Manzana – Postobon Team 0:04:24
124 Ricardo Vilela (Por) Manzana – Postobon Team 0:04:24
125 Juan Felipe Osorio Arboleda (Col) Manzana – Postobon Team 0:04:24
126 Aldemar Reyes Ortega (Col) Manzana – Postobon Team 0:04:24
127 Hernan Ricardo Aguirre Caipa (Col) Manzana – Postobon Team 0:04:24
128 Hernando Bohorquez Sanchez (Col) Manzana – Postobon Team 0:04:26
129 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:04:27
130 Julien Simon (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:04:27
131 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:04:27
132 Guillaume Bonnafond (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:04:27
133 Daniel Navarro Garcia (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:04:27
134 Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:04:34
135 Eduard Prades Reverter (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:04:36
136 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural – Seguros RGA 0:04:36
137 Sergio Pardilla Bellon (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:04:36
138 Diego Rubio Hernandez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:04:36
139 Antonio Molina Canet (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:04:36
140 Luis Guillermo Mas Bonet (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:04:36
141 Alexis Vuillermoz (Fra) Ag2r La Mondiale 0:04:44
142 Cyril Gautier (Fra) Ag2r La Mondiale 0:04:44
143 Svein Tuft (Can) Orica – Scott 0:05:03
144 Cesare Benedetti (Ita) Bora – Hansgrohe 0:05:15
145 Jordi Simon Casulleras (Esp) Soul Brasil Pro Cycling Team 0:05:19
146 Caio Godoy Ormenese (Bra) Soul Brasil Pro Cycling Team 0:05:19
147 Diego Rosa (Ita) Team Sky 0:05:28
148 Jeroen Meijers (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:05:32
149 Sean De Bie (Bel) Lotto – Soudal 0:05:39
150 Bart De Clercq (Bel) Lotto – Soudal 0:05:40
151 Markel Irizar Aranburu (Esp) Trek – Segafredo 0:05:48
152 Peter Stetina (USA) Trek – Segafredo 0:05:53
153 Piotr Brozyna (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:06:07
154 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:06:31
155 Ángel Vicioso Arcos (Esp) Team Katusha – Alpecin 0:06:59
156 Brendan Canty (Aus) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:07:00
157 Nathan Haas (Aus) Team Dimension Data 0:07:01
158 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates 0:07:01
159 Gianluca Brambilla (Ita) Quick Step Floors 0:07:03
160 Rémi Cavagna (Fra) Quick Step Floors 0:07:11
161 Alex Howes (USA) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:07:26
162 Daniel Teklehaimanot (Eri) Team Dimension Data 0:07:26
163 Alexander Edmonson (Aus) Orica – Scott 0:07:30
164 François Bidard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:07:34
165 Murilo Affonso (Bra) Soul Brasil Pro Cycling Team 0:08:44
166 Magno Prado Nazaret (Bra) Soul Brasil Pro Cycling Team 0:08:49
167 Tiago Machado (Por) Team Katusha – Alpecin 0:09:00
168 Pierre Rolland (Fra) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:09:10
169 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team 0:09:13
170 Thomas De Gendt (Bel) Lotto – Soudal 0:09:19
171 Pieter Weening (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:10:42
172 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:10:56
173 Silvio Herklotz (GER) Bora – Hansgrohe 0:10:58
174 Matthias Brändle (AUT) Trek – Segafredo 0:12:08
175 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:12:20
176 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team 0:12:58
177 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:13:05
178 Alexandre Geniez (Fra) Ag2r La Mondiale 0:13:08
179 Sander Armée (Bel) Lotto – Soudal 0:13:25
180 Patryk Stosz (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:13:30
181 Lennard Kämna (GER) Team Sunweb 0:13:53
182 Johannes Fröhlinger (GER) Team Sunweb 0:13:57
183 Max Walscheid (GER) Team Sunweb 0:13:57
184 Chad Haga (USA) Team Sunweb 0:14:03
185 Tim Ariesen (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:14:38
186 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:14:57
187 Jonas Van Genechten (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:15:20
188 Antonio Nibali (Ita) Bahrain – Merida 0:16:28
189 Pascal Ackermann (GER) Bora – Hansgrohe 0:18:21
190 Mateusz Taciak (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:21:19
191 Hector Saez Benito (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:21:39
192 Gabriel Machado Da Silva (Bra) Soul Brasil Pro Cycling Team 0:23:15
193 Flavio Cardoso Santos (Bra) Soul Brasil Pro Cycling Team 0:25:32
194 Raphael Pires (Bra) Soul Brasil Pro Cycling Team 0:28:57
195 Pedro Autran Dourado Dutra Nicacio (Bra) Soul Brasil Pro Cycling Team 0:29:13
196 Dylan Page (SUI) Caja Rural – Seguros RGA 0:29:49