Foto: Dwars door Vlaanderen

Ubiegłoroczny zwycięzca Dwars door Vlaanderen, czyli Jens Debusschere już nie może doczekać się jutrzejszej rywalizacji.

W środę 22. marca kolarze staną na starcie 72. edycji Dwars door Vlaanderen. W tym roku wyścig ma kategorię World Tour i lista startowa będzie jeszcze lepsza niż w poprzednich latach. Na trasie wiele flandryjskich wzniesień, które oczywiście wniosą sporo zamieszania dla kolarzy, a wiele emocji dla kibiców.

W sezonie 2016 o zwycięstwo walczyła duża grupka, a najszybszy okazał się Jens Debusschere. Także w tym roku zawodnik Lotto – Soudal liczy na dobry wynik.

Dwars door Vlaanderen to dla mnie wyjątkowy wyścig. Rozpoczyna się w moim rodzinnym mieście Roeselare, a kończy tak gdzie aktualnie mieszkam – Waregem. triumf w ubiegłym roku był dla mnie fantastyczny. Teraz będzie trudniej, bo lista startowa po awansie wyścigu do World Tour naszpikowana będzie gwiazdami.

Etapowy zwycięzca Tirreno – Adriatico z 2015 roku jest zadowolony, że belgijska ekipa przygotowała tak dobry skład na środowy klasyk:

Tiesj Benoot i Jürgen Roelandts to mocni faceci na bruki i ciężkie podjazdy. Każdy z nich może wygrać ten wyścig. Jeśli ja przejadę te najtrudniejsze odcinki i o wszystkim zadecyduje sprint będę walczył do samego końca. Profil jest praktycznie taki sam jak w ubiegłym roku, dodano jeden odcinek brukowany, ale nie sądzę, aby on zadecydował w końcowym rozrachunku. Szczerze to już nie mogę doczekać się środy !

Pełny skład Lotto – Soudal na Dwaars door Vlaanderen: Tiesj Benoot, Jens Debusschere, Jasper De Buyst, Tony Gallopin, Nikolas Maes, Jürgen Roelandts, Marcel Sieberg i Jelle Wallays.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments