Fot. Warren Barguil

Warren Barguil (Team Sunweb) nie wyleczył jeszcze kontuzji kostki z prawdopodobnym zapaleniem mięśnia strzałkowego odniesionej w wyścigu Paryż-Nicea, w związku z czym zabraknie go na starcie kolarskiego monumentu z Mediolanu do San Remo. 

„Warren podczas Paryż-Nicea najprawdopodobniej nabawił się kontuzji kostki z prawdopodobnym zapaleniem mięśnia strzałkowego. Musimy zdjąć go ze składu na wyścig Mediolan-San Remo, by wykonać dodatkowe badania i upewnić się, że nie grozi mu nic poważniejszego. Kilka dni bez roweru powinno pomóc mu wyleczyć tę kontuzję”, powiedział Anko Boelens, fizjoterapeuta drużyny.

„Fakt, że nie wystartuję w Mediolan-San Remo jest dla mnie wielkim rozczarowaniem. Chciałem pomóc drużynie i Michaelowi [Matthewsowi – M.W.] w końcówce. Jest to jednak mądra decyzja, a moim kolegom życzę w sobotę powodzenia”, powiedział Warren Barguil.

Francuza zastąpi Duńczyk SØREN KRAGH ANDERSEN.

„Niestety, będzie nam brakowało Warrena w sobotę. Mimo to Søren jest jego dobrym zastępcą, ponieważ ma możliwości przetrwania podjazdów i wypracowania dobrej pozycji swoim kolegom. Podczas Tirreno-Adriatico pokazał nam próbkę swoich możliwości, zatem plany drużyny na ten wyścig niewiele się zmienią”, powiedział Aike Visbeek, trener Team Sunweb.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments