Michał Kapusta / naszosie.pl

Przed kolarzami CCC Sprandi Polkowice kolejne starty w sezonie 2017. Po rywalizacji w Volta a la Comunitat Valenciana, w najbliższy weekend wystartują oni w dwóch innych hiszpańskich wyścigach, tym razem jednodniowych – Vuelta Ciclista a la Región de Murcia „Costa Calida” (11.02) i Clasica de Almeria (12.02).

Wyścig wokół Murcji rozgrywany jest w górzystym terenie. Pomimo tego, że finiszowe kilometry prowadzą po płaskim, o zwycięstwo rywalizują tu najczęściej specjaliści od wspinaczki. Wszystko za sprawą podjazdu 1.kategorii na półmetku, który skutecznie wyklucza sprinterów z walki o czołowe lokaty. Jednodniówka w Almerii jest już bardziej przyjazna szybkim zawodnikom. Na trasie są co prawda premie górskie 2. i 3. kategorii, ale nie są one wystarczająco trudne, by peloton się mocno poszatkował.

Drużyna CCC Sprandi Polkowice desygnowała do obu wyścigów kolarzy, którzy mają już za sobą debiut w sezonie 2017. Są to Łukasz Owsian, Maciej Paterski, Jan Tratnik i Felix Grossschartner.  W Murcji dołączą do nich Marcin Mrożek, Piotr Brożyna i Leszek Pluciński, a dzień później miejsce Plucińskiego zajmie Kamil Małecki.

„Pomarańczowi” regularnie w ostatnich latach finiszowali w obu wyścigach w czołowej „15”. Spośród kolarzy wciąż reprezentujących barwy polkowickiego zespołu, najlepiej spisywali się Owsian (15.miejsce w 2016 roku w Murcji) i Paterski (6.miejsce w 2015 roku w Murcji i 11. w Almerii).

Skład CCC Sprandi Polkowice na Vuelta Ciclista a la Región de Murcia „Costa Calida” (11.02, 1.1): Łukasz Owsian, Maciej Paterski, Jan Tratnik, Felix Grossschartner, Marcin Mrożek, Piotr Brożyna i Leszek Pluciński

Skład CCC Sprandi Polkowice na Clasica de Almeria (12.02, 1.1): Łukasz Owsian, Maciej Paterski, Jan Tratnik, Felix Grossschartner, Marcin Mrożek, Piotr Brożyna i Kamil Małecki

Informacja prasowa