Jayco Herald Sun Tour / Con Chronis

Zawodnik Team Sky był najszybszy po ataku z uciekającej grupki. Liderem pozostał Damien Howson (Orica-Scott).

Trzeci dzień zmagań na Australijskich drogach to pagórkowaty etap z Mount Beauty do Beechworth o długości 165.6km. Największa trudność (Myrtleford-Stanley Road – 10.7km, 4.7%) czekała około 20km przed metą, ale na finisz prowadziły zjazdy.

herald2Od samego początku tempo było bardzo wysokie – drogi prowadziły w dół i peleton przekraczał 70km/h. Ucieczka oderwała się od peletonu na pierwszej premii górskiej. Mocne tempo podyktowała ekipa Attaque Gusto i dzięki temu z zasadniczej grupy odjechało siedmiu zawodników: Luke Rowe (Team Sky), Steven Lampier (JLT Condor), Tim Ariesen (Roompot-Nederlandse Loterij), Robbie Hucker (IsoWhey Sports), Conor Dunne (Aqua Blue Sports), Joshua Taylor i Jacob Kaufmann (NSW).

Po 35km wyglądało na to, że losy tej ucieczki są policzone. Peleton zbliżył się na 18 sekund, ale nie “zlikwidował” harcowników. Zamiast tego do czołówki doskoczyło kolejnych trzech kolarzy – Nicholas Katsonis (Drapac), Tanner Putt (UnitedHealthcare) i Alexey Tsatevich (Gazprom-Rusvelo). 50km po starcie dziesiątka miała już 5 minut przewagi.

Na kolejnych kilometrach w peletonie rządził zespół lidera Orica-Scott, ale różnica nie malała. 25km przed metą wciąż wynosiła ponad 4 minuty. Na jednym z krótkich podjazdów zaatakował Rowe, co podzieliło czołówkę. Razem z Brytyjczykiem pojechali Dunne, Putt, Hucker i Lampier.

Na początku finałowej wspinaczki defekt miał lider wyścigu Damien Howson (Orica-Scott), co starał się wykorzystać Christopher Froome (Team Sky) starając się doskoczyć do ucieczki. Na szczycie podjazdu Australijczyk tracił do trzykrotnego mistrza Tour de France 47 sekund i wydawało się, że może stracić koszulkę lidera. Z przodu od swoich rywali odjechał Luke Rowe i zmierzał po zwycięstwo etapowe.

Zawodnik Team Sky nie dał się już dogonić i samotnie przekroczył linię mety. Na kolejnych czterech pozycjach dojechali jego koledzy z ucieczki Dunne, Putt, Hucker i Lampier. Na płaskim dojeździe do finiszu około 25 kolarzy złapało Froome’a. Około 2km przed “kreską” do grupy dołączył też Howson broniąc koszulki lidera. Ostatnie 300m Australijczyk pokonał dzięki pomocy Estebana Chavesa, ponieważ spadł mu łańcuch.

MscNazwisko (Kraj) DrużynaWynik
1Luke Rowe (GBr) Team Sky4:08:23
2Conor Dunne (Irl) Aqua Blue Sport0:00:33
3Tanner Putt (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling0:00:56
4Robbie Hucker (Aus) IsoWhey Sports SwissWellness0:00:57
5Steve Lampier (GBr) JLT Condor
6Cameron Meyer (Aus) KordaMentha Real Estate Australian National Team0:01:12
7Martijn Tusveld (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij0:01:17
8Janier Alexis Acevedo Calle (Col) UnitedHealthcare Pro Cycling
9Ian Bibby (GBr) JLT Condor
10Lucas Hamilton (Aus) KordaMentha Real Estate Australian National Team
11Alistair Donohoe (Aus) Attaque Team Gusto
12Nathan Earle (Aus) KordaMentha Real Estate Australian National Team
13Dylan Sunderland (Aus) NSW Institute of Sport
14Ivan Savitckii (Rus) Gazprom–RusVelo
15Cyrus Monk (Aus) Drapac–Pat’s Veg
16Aleksei Tcatevich (Rus) Gazprom–RusVelo
17Edmund Bradbury (GBr) JLT Condor
18Lachlan Norris (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling
19Timothy Roe (Aus) IsoWhey Sports SwissWellness
20Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling
21Chris Froome (GBr) Team Sky
22Jason Christie (NZl) New Zealand National Team
23Damien Howson (Aus) Orica-Scott
24Michael Storer (Aus) KordaMentha Real Estate Australian National Team
25Jhoan Esteban Chaves Rubio (Col) Orica-Scott
26Tim Ariesen (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij
27Kenny Elissonde (Fra) Team Sky
28Pavel Brutt (Rus) Gazprom–RusVelo
29Benjamin Dyball (Aus) St George Continental Cycling Team
30Jai Hindley (Aus) KordaMentha Real Estate Australian National Team
31Jesse Featonby (Aus) Drapac–Pat’s Veg
32James Oram (NZl) New Zealand National Team
33Cameron Bayly (Aus) IsoWhey Sports SwissWellness
34Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky
35Nicholas Katsonis (Aus) Drapac–Pat’s Veg0:01:25
36Mario Vogt (Ger) Attaque Team Gusto0:03:50
37Jacob Kauffmann (Aus) NSW Institute of Sport
38Marcelo Felipe (Phi) 7 Eleven Roadbike Philippines
39Aaron Gate (NZl) Aqua Blue Sport0:03:54
40Scott Bowden (Aus) IsoWhey Sports SwissWellness
41Daniel Fitter (Aus) NSW Institute of Sport
42Jesse Ewart (Aus) 7 Eleven Roadbike Philippines
43Jesper Asselman (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij
44Travis McCabe (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
45Sjoerd van Ginneken (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij
46Taco van der Hoorn (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij
47Lawrence Warbasse (USA) Aqua Blue Sport
48Sam Dobbs (NZl) New Zealand National Team0:06:03
49Alexandr Shushemoin (Kaz) Attaque Team Gusto
50Timothy Guy (Aus) Attaque Team Gusto
51Michael Hepburn (Aus) Orica-Scott
52Rustom Lim (Phi) 7 Eleven Roadbike Philippines
53Nick van der Lijke (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij
54Jeroen Meijers (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij
55James Gullen (GBr) JLT Condor
56Sergey Nikolaev (Rus) Gazprom–RusVelo
57Michel Kreder (Ned) Aqua Blue Sport
58Alistair Slater (GBr) JLT Condor
59Brad Evans (NZl) Drapac–Pat’s Veg
60Taylor Gunman (NZl) New Zealand National Team
61Guy Kalma (NZl) Attaque Team Gusto
62Simon Gerrans (Aus) Orica-Scott
63Greg Henderson (NZl) UnitedHealthcare Pro Cycling
64Mark John Lexer Galedo (Phi) 7 Eleven Roadbike Philippines0:06:31
65Artur Ershov (Rus) Gazprom–RusVelo
66Ian Stannard (GBr) Team Sky
67Drew Morey (Aus) Drapac–Pat’s Veg
68Edgar Nohales Neto (Spa) 7 Eleven Roadbike Philippines
69Mathew Ross (Aus) Drapac–Pat’s Veg
70Oliver Kent-Spark (Aus) Drapac–Pat’s Veg
71Calvin Watson (Aus) Aqua Blue Sport
72Samuel Jenner (Aus) KordaMentha Real Estate Australian National Team
73Danny van Poppel (Ned) Team Sky
74Anthony Giacoppo (Aus) IsoWhey Sports SwissWellness
75James Fouche (NZl) New Zealand National Team
76Brodie Talbot (Aus) St George Continental Cycling Team
77Patrick Sharpe (Aus) St George Continental Cycling Team
78Ayden Toovey (Aus) NSW Institute of Sport
79Joseph Cooper (NZl) IsoWhey Sports SwissWellness
80Jesse Kerrison (Aus) IsoWhey Sports SwissWellness0:09:16
81Brenton Jones (Aus) JLT Condor
82Alex Frame (NZl) JLT Condor
83Matthew Zenovich (NZl) New Zealand National Team0:10:31
84Rob Power (Aus) Orica-Scott
85Nikolay Trusov (Rus) Gazprom–RusVelo
86Josh Berry (Aus) 7 Eleven Roadbike Philippines0:14:51
87Philip Martz (USA) Attaque Team Gusto
88Darcy Ellerm-Norton (NZl) St George Continental Cycling Team
89Kaden Groves (Aus) St George Continental Cycling Team
90Thomas Hubbard (NZl) St George Continental Cycling Team
91Benjamin Hill (Aus) Attaque Team Gusto
92Mitch Docker (Aus) Orica-Scott
93Sam Bewley (NZl) Orica-Scott
94Craig Evers (Aus) 7 Eleven Roadbike Philippines
95Peter Koning (Ned) Aqua Blue Sport
96Leigh Howard (Aus) Aqua Blue Sport
97Jay Dutton (Aus) St George Continental Cycling Team
98Alex Wohler (Aus) NSW Institute of Sport
99Adrian Hegyvary (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
100Hamish Schreurs (NZl) New Zealand National Team
101Angus Lyons (Aus) KordaMentha Real Estate Australian National Team
102Joshua Taylor (Aus) NSW Institute of Sport
103Kirill Sveshnikov (Rus) Gazprom–RusVelo

 

Klasyfikacja generalna:

1Damien Howson (Aus) Orica-Scott8:46:12
2Jai Hindley (Aus) KordaMentha Real Estate Australian National Team0:00:38
3Kenny Elissonde (Fra) Team Sky0:00:53
4Cameron Meyer (Aus) KordaMentha Real Estate Australian National Team0:01:08
5Michael Storer (Aus) KordaMentha Real Estate Australian National Team0:01:10
6Chris Froome (GBr) Team Sky0:01:12
7Lucas Hamilton (Aus) KordaMentha Real Estate Australian National Team0:01:13
8Nathan Earle (Aus) KordaMentha Real Estate Australian National Team0:01:15
9Jhoan Esteban Chaves Rubio (Col) Orica-Scott
10Timothy Roe (Aus) IsoWhey Sports SwissWellness0:01:17
11Ian Bibby (GBr) JLT Condor0:01:26
12Janier Alexis Acevedo Calle (Col) UnitedHealthcare Pro Cycling0:01:28
13Edmund Bradbury (GBr) JLT Condor0:01:35
14Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling0:01:40
15Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky0:01:43
16Cameron Bayly (Aus) IsoWhey Sports SwissWellness0:01:45
17Jesse Featonby (Aus) Drapac–Pat’s Veg0:01:56
18Lachlan Norris (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling0:01:57
19Alistair Donohoe (Aus) Attaque Team Gusto0:02:04
20Benjamin Dyball (Aus) St George Continental Cycling Team0:02:30
21Dylan Sunderland (Aus) NSW Institute of Sport0:03:43
22Pavel Brutt (Rus) Gazprom–RusVelo0:03:44
23Jason Christie (NZl) New Zealand National Team0:04:51
24Martijn Tusveld (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij0:05:39
25Scott Bowden (Aus) IsoWhey Sports SwissWellness0:05:59
26Steve Lampier (GBr) JLT Condor0:06:46
27Lawrence Warbasse (USA) Aqua Blue Sport0:07:03
28Robbie Hucker (Aus) IsoWhey Sports SwissWellness0:07:07
29Daniel Fitter (Aus) NSW Institute of Sport0:07:16
30Simon Gerrans (Aus) Orica-Scott0:07:27
31Tanner Putt (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling0:08:03
32James Oram (NZl) New Zealand National Team0:08:24
33Mario Vogt (Ger) Attaque Team Gusto0:10:04
34Jesse Ewart (Aus) 7 Eleven Roadbike Philippines0:10:23
35Cyrus Monk (Aus) Drapac–Pat’s Veg0:10:35
36Sam Dobbs (NZl) New Zealand National Team0:11:23
37Luke Rowe (GBr) Team Sky0:12:47
38Samuel Jenner (Aus) KordaMentha Real Estate Australian National Team0:13:05
39Sjoerd van Ginneken (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij0:14:14
40Timothy Guy (Aus) Attaque Team Gusto0:15:26
41Drew Morey (Aus) Drapac–Pat’s Veg0:15:49
42Greg Henderson (NZl) UnitedHealthcare Pro Cycling0:16:22
43James Gullen (GBr) JLT Condor0:16:25
44Conor Dunne (Irl) Aqua Blue Sport0:16:34
45Brodie Talbot (Aus) St George Continental Cycling Team0:16:51
46Artur Ershov (Rus) Gazprom–RusVelo0:16:53
47Taco van der Hoorn (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij0:16:54
48Jesper Asselman (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij0:16:59
49Nicholas Katsonis (Aus) Drapac–Pat’s Veg0:17:34
50Alexandr Shushemoin (Kaz) Attaque Team Gusto0:18:38
51Michael Hepburn (Aus) Orica-Scott0:19:30
52Calvin Watson (Aus) Aqua Blue Sport0:19:34
53Jacob Kauffmann (Aus) NSW Institute of Sport0:19:40
54Travis McCabe (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling0:21:13
55Alistair Slater (GBr) JLT Condor0:21:18
56Tim Ariesen (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij0:21:58
57Aleksei Tcatevich (Rus) Gazprom–RusVelo0:22:02
58Mitch Docker (Aus) Orica-Scott0:22:04
59Brad Evans (NZl) Drapac–Pat’s Veg0:22:05
60Jeroen Meijers (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij0:22:07
61Nick van der Lijke (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij0:22:13
62Sergey Nikolaev (Rus) Gazprom–RusVelo0:22:15
63Rustom Lim (Phi) 7 Eleven Roadbike Philippines0:22:19
64Oliver Kent-Spark (Aus) Drapac–Pat’s Veg0:22:41
65Ivan Savitckii (Rus) Gazprom–RusVelo0:23:20
66Rob Power (Aus) Orica-Scott0:24:04
67Joseph Cooper (NZl) IsoWhey Sports SwissWellness0:24:12
68Edgar Nohales Neto (Spa) 7 Eleven Roadbike Philippines0:24:23
69Marcelo Felipe (Phi) 7 Eleven Roadbike Philippines0:24:40
70Aaron Gate (NZl) Aqua Blue Sport0:25:53
71Guy Kalma (NZl) Attaque Team Gusto0:26:44
72Michel Kreder (Ned) Aqua Blue Sport0:26:47
73Taylor Gunman (NZl) New Zealand National Team0:26:48
74Anthony Giacoppo (Aus) IsoWhey Sports SwissWellness0:27:06
75Ayden Toovey (Aus) NSW Institute of Sport0:27:09
76Patrick Sharpe (Aus) St George Continental Cycling Team0:27:14
77Angus Lyons (Aus) KordaMentha Real Estate Australian National Team0:28:24
78James Fouche (NZl) New Zealand National Team0:28:33
79Ian Stannard (GBr) Team Sky0:28:36
80Mark John Lexer Galedo (Phi) 7 Eleven Roadbike Philippines0:28:48
81Brenton Jones (Aus) JLT Condor0:29:49
82Benjamin Hill (Aus) Attaque Team Gusto0:30:54
83Alex Frame (NZl) JLT Condor0:31:11
84Nikolay Trusov (Rus) Gazprom–RusVelo0:31:12
85Mathew Ross (Aus) Drapac–Pat’s Veg0:31:45
86Matthew Zenovich (NZl) New Zealand National Team0:32:37
87Jesse Kerrison (Aus) IsoWhey Sports SwissWellness0:34:13
88Danny van Poppel (Ned) Team Sky0:35:28
89Adrian Hegyvary (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling0:35:31
90Peter Koning (Ned) Aqua Blue Sport0:35:32
91Joshua Taylor (Aus) NSW Institute of Sport
92Hamish Schreurs (NZl) New Zealand National Team0:35:33
93Kaden Groves (Aus) St George Continental Cycling Team0:35:34
94Leigh Howard (Aus) Aqua Blue Sport0:36:48
95Philip Martz (USA) Attaque Team Gusto0:37:42
96Josh Berry (Aus) 7 Eleven Roadbike Philippines0:38:24
97Sam Bewley (NZl) Orica-Scott0:39:16
98Darcy Ellerm-Norton (NZl) St George Continental Cycling Team0:39:52
99Craig Evers (Aus) 7 Eleven Roadbike Philippines0:45:51
100Kirill Sveshnikov (Rus) Gazprom–RusVelo0:49:48
101Alex Wohler (Aus) NSW Institute of Sport0:50:56
102Thomas Hubbard (NZl) St George Continental Cycling Team0:51:12
103Jay Dutton (Aus) St George Continental Cycling Team0:51:13