Marek Bala / naszosie.pl

Brązowy medalista olimpijski i kolarz celujący w czołowe lokaty Wielkich Tourów zasługuje na znakomity sprzęt jakim jest Shiv.

Rafał Majka przeniósł się po sezonie 2016 z Tinkoff do BORA-hansgrohe, ale nie zmienił się producent jego rowerów – Specialized. Dzięki temu mistrz Polski uniknął problemów z dopasowaniem do nowej geometrii i szukaniem odpowiedniej pozycji.

Specialized Shiv jest uznawany za jedną z najlepszych maszyn do walki z czasem – zapewnia znakomitą aerodynamikę i sztywność. Dzięki zastosowaniu większego wkładu suportu poprawione jest również przeniesienie mocy z pedałów na koła. Shiv pokazał swój potencjał w Katarze – na podobnym modelu Tony Martin zdobył złoto, a Maciej Bodnar był czwarty.

Podobnie jak przed rokiem podczas walki z czasem Rafał skorzysta ze Specialized Shiv w rozmiarze XS.

Shiv

Za napęd odpowiada Shimano, a dokładniej model Dura-Ace R9050 Di2. Na początku sezonu drużyna otrzyma nową dumę japońskiego producenta Dura-Ace R9150 Di2. W przypadku Rafała do rozpędzenia roweru służy korba z tarczami rozmiaru 53/39 z pomiarem mocy SRM.

Dura-Ace SRM

Zmiana przełożeń – błyskawiczne, niezawodne Dura-Ace z jedenastoma rzędami na kasecie.

dura ace

Pozostałe części należą już do Specialized. Dość szerokie siodło Sitero;

specialized sitero

koła Roval C50 używane na treningach i zazwyczaj zastępowane przez pełny „dysk” z tyłu podczas wyścigów oraz kokpit Carbon Fact.

kokpit

Zacisk sztycy pokazuje jak ważne są detale przy projektowaniu aerodynamicznego roweru. Kształt ma zapewnić odpowiednie trzymanie, ale również kilkusekundowy zysk na każdym etapie jazdy na czas.

shiv

W zestawie z pełnym kołem Shiv waży około 7.4kg.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments