Marek Bala / naszosie.pl

Tarmac ma wszystko, co potrzebne w górach – lekkość i sztywność na podjazdach oraz pewność na zjazdach.

Specialized od kilku lat jest uznawany za jednego z najlepszych producentów rowerów szosowych. Wystarczy przypomnieć, że w ostatnich dwóch sezonach kolarze jeżdżący na S-Works dwukrotnie wygrali m.in. Giro d’Italia i raz Vuelta a Espana, Il Lombardię, Ronde van Vlaanderen, zdobyli dwa tytuły mistrza świata i brązowy medal olimpijski. Nie można się dziwić, że Rafał Majka cieszył się z dalszej współpracy z amerykańską firmą pomimo zmiany drużyny:

Cieszę się, że zostaliśmy przy rowerach marki Specialized, bo w pewnym sensie dzięki temu rowerowi lepiej zjeżdżam, nie martwię się, że sprzęt mnie może zawieść.

W rozpoczynającym się sezonie mistrz Polski będzie korzystał z S-Works Tarmac w rozmiarze 52cm.

tarmac

Osprzętem zajęło się Shimano z modelem Dura-Ace R9050 Di2. Japończycy odpowiadają za hamulce;

hamulec

przerzutki;

dura-ace di2

oraz mechanizm korbowy z zamontowanym pomiarem mocy 4iiii. Co ciekawe Rafał w rowerze do jazdy na czas używa SRM.

dura-ace di2

Łożyskami zajęła się słynna firma CeramicSpeed znana z najwyższej jakości i najmniejszych oporów toczenia – podobno zapewnia to oszczędność 6-8 watów.

ceramic speed

Kokpit i sztyca siodła to dzieła firmy PRO.

kokpit

Chociaż już samo siodło, to powrót do Specialized (w ostatnich latach Rafał korzystał z produktów Prologo). Tym razem mistrz Polski będzie używał S-Works Romin Evo – najlżejsze siodełko firmy (134g).

s-works romin evo

Najprawdopodobniej Rafał zmieni nieco podejście do tematu kół. W ostatnich sezonach używał dwóch modeli – C40 w górach, a C60 na płaskich etapach. Od tego roku Roval wprowadził jednak lekki i aerodynamiczny C50. W konfiguracji “górskiej” rower waży około 7.1kg z założonym pomiarem mocy, pedałami i koszykami na bidony.