petr vakoc

Ponownie jak przed rokiem, Petr Vakoc rozpocznie nowy sezon wcielając się w rolę lidera ekipy Quick-Step Floors na antypodach. W walce o rdzawopomarańczową koszulkę 24-letniego Czecha wesprze drużyna będąca mieszanką młodości i doświadczenia.

Miniony sezon był dla zwycięzcy Brabantse Pijl najlepszym w karierze i ma on nadzieję, że dobrą passę uda się podtrzymać.

“To fajny wyścig, dlatego już nie mogę doczekać się tego startu. Organizatorzy każdego roku spisują się na medal, trasa jest bardzo dobra, a kibice tworzą niezapomnianą atmosferę. Rozpoczęcie minionego sezonu tym właśnie wyścigiem uważam za trafną decyzję, dlatego mam nadzieję, że i tym razem wszystko ułoży się dla mnie równie pomyślnie,”

– wg. oficjalnej strony drużyny powiedział Vakoc.

“Chciałbym walczyć o etapowe zwycięstwo, i chociaż finisz w Sterling tym razem nie będzie rozgrywany wierzę, że dostanę na to szansę.”

Już podczas Tour Down Under w barwach belgijskiej ekipy zadebiutuje czwórka nowych zawodników: Enric Mas, Dries Devenyns, Eros Capecchi i jedyny reprezentant południowej półkuli – Jack Bauer.

 

Skład drużyny Quick-Step Floors na 19. edycję Tour Down Under:

Petr Vakoc, Gianluca Brambilla, Martin Velits, Dries Devenyns, Eros Cepecchi, Jack Bauer, Enric Mas