LeMall

Rower z wbudowanym alarmem, oświetleniem i klasksonem? Tak wygląda przyszłość według firmy LeEco.

Smart bike chińskiego producenta ma się pojawić w dwóch wariantach – szosowym i mtb. Projekt został zaprezentowany na Consumer Electronics Show w Las Vegas. W kierownicy znajduje się zintegrowany komputer wyposażony w czterocalowy ekran dotykowy, system BikeOS oparty na słynnym Androidzie i procesor Snapdragon 410. Wśród funkcji znajdziemy m.in. nawigację czy możliwość łączności z innymi użytkownikami LeEco. Urządzenie obsługuje ANT+, co pozwoli na korzystanie z pomiarów mocy, tętna czy kadencji.

le-eco-comp

Wbudowane mają być też światła automatyczne, klakson i alarm. Jeśli rower zacznie się poruszać z włączonym systemem ostrzegania, to otrzymamy wiadomość na naszego smartfona razem z aktualnym położeniem sprzętu.

Rower to jednak coś więcej niż komputery i alarmy. LeEco zbudowany jest z karbonu T700, ma aerodynamiczny kształt i przedstawiany jest z osprzętem Sram w konfiguracji 1×11. Waga według producenta ma wynosić 8.4kg.

le-eco-road1

Smart bike na początku ma być dostępny jedynie w Stanach Zjednoczonych. Nieznana jest jeszcze cena, ale produkt ma się pojawić na rynku w drugim kwartale roku.

fot. LeEco / LeMall.com