Organizatorzy francuskiej etapówki, ogłosili wczoraj że druga edycja imprezy zaplanowanej pierwotnie w dniach od 9 do 12 lutego nie będzie składała się z czterech lecz tylko z dwóch etapów.

Powodem, który zmusił Komitet Organizacyjny do podjęcia radykalnej decyzji o skróceniu rywalizacji był brak możliwości zapewnienia bezpieczeństwa na odpowiednim poziomie. Komunikat podaje, że dwa etapy zaplanowane w regionie Occitanie – Languedoc – Méditerranée zostają anulowane z powodu nieobecności szwadronu Gwardii Narodowej na trasie. Absencja jest wynikiem braków personalnych stróżów prawa w planowanym terminie, co miało bezpośredni wpływ na wydanie negatywnej opinii przez zainteresowane prefektury.

Ostatecznie wyścig zostanie rozegrany na dwóch etapach:

  1. 11/02 – Rians – Roquebrune-sur-Argens (163 km)

  2. 12/02 – Saint Rémy de Provence – Saint Rémy de Provence (17,9 km) – jazda indywidualna na czas

Organizatorzy zapowiadali, że gwiazdą wyścigu La Méditerranéenne ma być Romain Bardet (AG2R-La Mondiale), drugi kolarz tegorocznego Tour de France. Rywalizacja na trasach wokół morza Śródziemnego miała być pierwszym kilkuetapowym wyścigiem Francuza w kampanii 2017. Ściganie na ojczystej ziemi miało być dobrym przetarciem przed startem w rozpoczynającym się 23 lutego wyścigiem serii World Tour – Abu Dhabi Tour.

Triumfatorem tegorocznej edycji został Andriy Grivko (Astana) dzięki przewadze czasowej wypracowanej na 3 etapie, który jednocześnie padł jego łupem.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments