Fot. Andrzej Dyszyński

Święta Bożego Narodzenia za pasem, kończy się sezon transferowy kolarzy, a Andrzej Sypytkowski Dyrektor XII Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Szlakiem Walk Mjr.Hubala, dopiął do końca program kolejnej edycji wyścigu.

Przypomnijmy, że wyścig uzyskał kategorię 2.1 UCI dla wyścigów etapowych i będzie jedyną w tej kategorii imprezą kolarską z cyklu Europa Tour w Polsce. Będzie się składał z prologu i pięciu etapów oraz z wielu imprez towarzyszących.

Zmagania kolarzy rozpoczną się 31 maja 2017 w centrum Kielc, gdzie wieczorem zostanie rozegrany prolog wyścigu. Wyniki nie będą wliczane się do klasyfikacji generalnej wyścigu a posłużą jedynie do ustalenia liderów poszczególnych klasyfikacji i rozdaniu koszulek. Pierwszego dnia wyścigu, 01.06 kolarze wystartują ze Skarżyska-Kamiennej a ściganie zakończą finiszem na św. Krzyżu. Pomagający w przygotowaniu trasy 1.etapu Tomasz Brożyna zapowiada, że nie będzie to łatwy etap. Ponieważ w dzień startu wyścigu przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka, organizatorzy oprócz startu zawodowców zorganizowali wyścig dla uczniów szkół w ramach Małego Wyścigu Hubala. Drugiego dnia wyścigu, w godzinach rannych zostanie rozegrana w Rawie Mazowieckiej jazda indywidualna na czas. Natomiast po południu, kolarze będą mieli do pokonania trasę 3.etapu ze startem i metą w Tomaszowie Mazowieckim. Uczniowie tomaszowskich szkół będą mogli również zaprezentować się w Małym Wyścigu Hubala. 4. etap wyścigu będzie przebiegał trasą identyczną jak w rok 2016. Kolarze wystartują w miejscowości Poświętne i będą finiszować w Opocznie. Ostatni, 5. etap na trasie Radoszyce – Końskie będzie finałowym etapem gdzie organizatorzy szykują wiele atrakcji.

Od etapu w Rawie Mazowieckiej ruszy również rywalizacja w Wyścigu Kolarskim Szlakiem Walk Mjr. Hubala Amatorów. Do klasyfikacji generalnej tego wyścigu zaliczyć się będą wyniki trzech etapów: jazdy indywidualnej na czas w Rawie Maz., etapu Opoczno – Opoczno oraz etapu Końskie – Końskie.

Andrzej Sypytkowski wraz ze swoimi współpracownikami wytyczają trasy poszczególnych etapów a szczegółowe opisy zostaną przedstawione już wkrótce.

Informacja prasowa