fot. Voster Uniwheels Team

Wczorajszego wieczoru, kolarską Polskę obeszła informacja o zdobyciu przez zespół Voster Uniwheels Team licencji UCI continental. Nieco więcej o projekcie powiedział nam Krzysztof Parma, mózg całej operacji.

O planach rozwoju ekipy pisaliśmy już pół roku temu. Wówczas wydawało się to jeszcze nieco odległe, lecz dziś już wiemy, że biało-zieloni nie rzucają słów na wiatr. Wszelkie formalności zostały już bowiem załatwione, a ostatecznym sukcesem będzie ogłoszenie zespołu na oficjalnej liście UCI.

Naszym celem było stworzenie profesjonalnego zespołu i wygląda na to, że się udało. Spełniliśmy wszystkie wymagania finansowe, zatrudniliśmy mechanika, masażystę, kolarze będą otrzymywać pieniądze za jazdę, a wszystkim opiekować się będzie dyrektor sportowy w postaci Mariusza Witeckiego. On też będzie rozliczał zawodników z ich treningów i wyników. Wspólnie chcieliśmy stworzyć coś, czego w polskim peletonie brakuje. Chcemy wprowadzić zupełnie inny rodzaj kolarstwa, zbudować coś zupełnie od podstaw. – powiedział nam Krzysztof Parma.

Co więcej, już w najbliższym sezonie, zespół Voster Uniwheels chciałby pokazać się kibicom nie tylko w Polsce, ale także za zachodnią granicą.

Nasz kalendarz postaramy się jak najbardziej urozmaicić. Obecnie nie możemy jeszcze mówić za dużo, ponieważ do momentu oficjalnego wpisania nas na listę drużyn Continental, nie możemy starać się o udział w zagranicznych wyścigach UCI. Pewne jest jednak, że wystartujemy we wszystkich najważniejszych imprezach w Polsce, oraz poszukamy swojej szansy we Francji, Czechach czy Niemczech. Szczególnie Niemcy będą dla nas istotne, bowiem nas nowy sponsor Uniweheels ma bazę po drugiej stronie Odry.

Niezwykle istotny będzie także skład drużyny, który powinniśmy poznać w najbliższych dniach. W tym miesiącu odbędzie się także konsultacja drużyny w Kielcach, a w marcu możemy spodziewać się prezentacji zespołu w Stalowej Woli.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments