Czy zastanawialiście się skąd biorą sukcesy takich zawodników jak Mark Cavendish? Mistrzostwo Świata, 30 wygranych etapów Tour de France, zwycięstwo w klasyfikacji punktowej „Wielkiej Pętli”, srebrny medal Olimpijski na torze w omnium podczas Igrzyskach Olimpijskich w Rio. Być może część tej tajemnicy tkwi w jakości spożywanej przez niego żywności i produktów dedykowanych dla sportowców? HIGH5 z dumą od wielu lat wspiera swoimi produktami i wiedzą z zakresu odżywiania Team Dimension Data for Qhubeka, w którym Mark Cavendish pełni rolę lidera.

high5

O HIGH5

HIGH5 to wiodący brytyjski producent najwyższej jakości żywności funkcjonalnej dla sportowców. Firma została założona ponad 20 lat temu przez dwóch braci, profesjonalnie uprawiających triathlon. Postanowili oni poszukać naturalnej alternatywy żywieniowej dla przeładowanych sztucznymi składnikami produktów dedykowanych dla sportowców. Dobrze znając potrzeby żywieniowe swoje i sobie podobnych osób oraz wspierając się licznymi badaniami naukowymi, stworzyli szeroką gamę wysoce skutecznych produktów przy użyciu najlepszych naturalnych składników.

Produkty tej marki od lat słyną z tego, że nie zawierają sztucznych dodatków, sztucznych barwników, aromatów ani substancji słodzących. Dzięki badaniom i testom, przy współpracy ze sportowcami wielu dyscyplin wytrzymałościowych, wypracowano receptury produktów, których spożywanie w mierzalny sposób wpływa na poprawę wyników sportowych.

layout4

Na każdym z etapów powstawania produktów, od wyboru dostawców, poprzez proces produkcji, aż po badania w niezależnych laboratoriach, ścisła kontrola gwarantuje, że są one w 100% bezpieczne oraz wolne od składników znajdujących się na Liście Substancji i Metod Zabronionych WADA.

Polityka antydopingowa wdrożona przez HIGH5 jest skuteczna, o czym świadczy fakt, że od początku istnienia firmy produkty, dostarczane profesjonalnym sportowcom na całym świecie, w żadnym przypadku nie były przyczyną uzyskania dodatniego wyniku testu na wykrycie zakazanych substancji. Dwie dekady doświadczenia pozwalają stwierdzić, że do produktów HIGH5 można mieć pełne zaufanie.

HIGH5 w Polsce

Rok 2016 to pierwszy sezon działalności HIGH5 w Polsce. W kraju mogliście spotkać nas i nasze produkty na kilkudziesięciu imprezach sportowych z różnych dyscyplin, w tym także tych rangi Mistrzostw Polski. Od Nordic Walking przez MTB XC, maratony, triathlon, aż po górskie biegi ultra. Byliśmy partnerem Tour de Pologne mężczyzn oraz kobiet i – podobnie jak robi to HIGH5 na Wyspach Brytyjskich – już teraz aktywnie wspieramy kilkunastu polskich sportowców z różnych dyscyplin sportów wytrzymałościowych. Naszą ambicją jest umożliwić im dalszy rozwój oraz – dzięki wiedzy i naszym produktom – zadbać o poprawę ich wyników sportowych. Plany na kolejne lata w tym zakresie mamy bardzo ambitne. Posiadamy specjalną ofertę dla klubów i stowarzyszeń sportowych. Zapraszamy Państwa do współpracy.

layout6

Dlaczego HIGH5?

HIGH5 jako jeden z niewielu producentów żywności funkcjonalnej dla sportowców, w swoich produktach nie stosuje sztucznych dodatków, sztucznych barwników, aromatów i substancji słodzących. Każdy produkt posiada oznaczenia dotyczące zawartości glutenu oraz informację, czy nadaje się do spożycia przez wegetarian.

Można powiedzieć, że składniki produktów tej marki są dokładnie takie same jak te, znajdujące się w naszym cotygodniowym koszyku zakupów ze zdrową żywnością. Dzięki temu produkty HIGH5 są naprawdę smaczne, o czym warto przekonać się samemu. Producent w swej polityce gwarantuje klientom 100% satysfakcji lub zwrot pieniędzy w sytuacji, gdy spożycie produktów podczas zawodów zawiedzie nasze oczekiwania i nie wpłynie na poprawę wyników. Jest to odważne i bardzo mocne zobowiązanie. Świadczy o najwyższej jakości produktów oraz pokazuje sposób, w jaki firma buduje relacje ze swoimi klientami – fair play w sporcie i biznesie.

O skuteczności nowej generacji produktów energetycznych od HIGH5 świadczy nie tylko zobowiązanie producenta, ale także wyniki sportowe wielu czołowych kolarzy. HIGH5 wspiera m.in. pierwszy afrykański team z licencją World Tour – Dimension Data for Qhubeka, a także damską drużynę Wiggle HIGH5 Pro Cycling z dwukrotną Mistrzynią Świata Giorgią Bronzini.

Potwierdzona badaniami naukowymi formuła produktów od wielu lat pomaga zawodnikom zawodowego peletonu by wydajniej, szybciej, bez kłopotów żołądkowych i kryzysów energetycznych trenować oraz kończyć zawody na jak najlepszej pozycji.

Formuła nowej generacji funkcjonalnych napojów węglowodanowych EnergySource, EnergySource Plus, EnergySource X’treme oparta została na mieszance węglowodanów prostych maltodekstryny i fruktozy w proporcjach 2:1. Dlaczego jest to takie ważne? Badania pokazują, że maksymalne wchłanianie węglowodanów w przypadku tradycyjnych napojów sportowych jest na poziomie 60g na godzinę, natomiast spożycie napojów węglowodanowych nowej generacji w formule maltodekstryna: fruktoza 2:1 pozwala znacznie zwiększyć wchłanianie węglowodanów, do poziomu nawet do 90g na godzinę. Jak to możliwe, że nasz organizm jest w stanie przyswoić o 40% więcej węglowodanów?

Składniki napoju EnergySource, dostają się do mięśni, w których wykorzystywane są jako paliwo. Najpierw napój trafia do żołądka, a później do jelita. W tym czasie układ trawienny rozkłada różne rodzaje węglowodanów z napoju do glukozy. Glukoza jak wiadomo jest głównym źródłem energii dla organizmu. Zanim glukoza przedostanie się z jelita do krwiobiegu, a następnie do mięśni, najpierw musi przedostać się przez ścianę jelita. Czyni to za pomocą tak zwanych transporterów glukozy. Uważa się, że 60 gramów na godzinę to maksymalna ilość węglowodanów, którą organizm może wchłonąć. Nasze dodatkowe 30 gramów węglowodanów bierze się stąd, że fruktoza nie jest trawiona do glukozy i nie wchodzi w konflikt z maltodekstryną. Dzięki temu dostarczamy naszemu organizmowi 40% więcej paliwa i jesteśmy w stanie przejechać dłuższy dystans w lepszym tempie na tym samym poziomie wytrenowania, co pokazują liczne badania.

Dodatkowe wzbogacenie wybranych produktów kofeiną pozwala zwiększyć wydajność psychiczną i fizyczną, poprawić wytrzymałość organizmu oraz obniżyć poziom odczuwanego zmęczenia.

Produkty HIGH5

Produkty HIGH5 można podzielić na 4 kategorie: ENERGIA, NAWODNIENIE, REGENERACJA i KOFEINA. W kolejnych artykułach przybliżymy je Wam dokładniej. Chcąc już teraz poznać dostępne na polskim rynku produkty marki HIGH5 zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej www.high-5.com.pl.

Artykuł sponsorowany

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Mirek
Mirek

Podaję niżej dwa cytaty:
“stworzyli szeroką gamę wysoce skutecznych produktów przy użyciu najlepszych naturalnych składników”
drugi:
“produkty, dostarczane profesjonalnym sportowcom na całym świecie, w żadnym przypadku nie były przyczyną uzyskania dodatniego wyniku testu na wykrycie zakazanych substancji”
te dwa cytaty nie dodają mi się.
Jeżeli używają całkowicie naturalnych składników – to co takiego jest w naturalnych składnikach, że może być wciągnięte na listę zakazanych substancji?
Może mnie oświecicie, które to naturalne składniki ( a naturalne witaminy i mikroelementy z owoców i warzyw) mogą być wciągnięte na takie zakazane listy?