Fot. Dimension Data

Alexander Kristoff (Katusha) i Edvald Boasson Hagen (Dimension Data) będą kluczowymi kolarzami w reprezentacji Norwegii, która wystartuje w mistrzostwach świata w Katarze. 

Obaj zawodnicy odnieśli sukcesy w lutowym wyścigu Tour of Qatar, który był wczesną próbą generalną przed październikowymi mistrzostwami. Kristoff wygrał trzy etapy i zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, a Boasson Hagen był najszybszy w jeździe indywidualnej na czas i stanął na najniższym stopniu podium w “generalce”.

Norwegowie mogą wystawić maksymalną liczbę zawodników, czyli dziewięciu. W związku z tym, będą dysponowali silnym składem. Swoim liderom pomagać będą między innymi Sondre Holst Enger (IAM Cycling) i mistrz świata do lat dwudziestu trzech z 2014 roku Sven Erik Bystrom (Katusha).

W konkurencji jazdy indywidualnej na czas wystartują Edvald Boasson Hagen i Vegard Stake Laengen (IAM Cycling).

Pełny skład reprezentacji Norwegii na mistrzostwa świata w Katarze 2016: Alexander Kristoff (Katusha), Edvald Boasson Hagen (Dimension Data), Sondre Holst Enger (IAM Cycling), Sven Erik Bystrom (Katusha), Vegard Breen (Fortuneo-Vital Concept), Vegard Stake Laengen (IAM Cycling), Truls Korsaeth (Team Joker), Daniel Hoelgaard (FDJ) oraz Kristoffer Skjerping (Cannondale-Drapac).