Tinkoff Pro Team 2016 - - foto Luca Bettini/BettiniPhoto©2016

 Włoch dołączył do swojego przyjaciela, Alberto Contadora. Będzie pełnił podobną rolę do tej z zespołu Tinkoff.

Dwukrotny zwycięzca Giro d’Italia w zeszłym roku przeszedł na emeryturę z powodów zdrowotnych (podczas Tour de France wykryto u niego raka jąder). Przeszedł szkolenia pozwalające na przyjęcie roli dyrektora sportowego, a później został „koordynatorem technicznym” w Tinkoff. Basso został elementem spajającym zawodników, trenerów, masażystów i menedżerów.

W Trek-Segafredo Włoch skupi się na technicznych sprawach i poświęci się pracy z młodymi zawodnikami. Został konsultantem i będzie ściśle współpracował z Mapei Sport, które dołączyło do zespołu w tym roku.

Nie muszę mówić jak jestem szczęśliwy, że Ivan Basso do nas dołączy. Wzmocni nasz zespół ze swoimi znakomitymi ekspertyzami. Ivan wygrał dwa razy Giro i skorzysta z wartościowego doświadczenia, żeby pomóc młodym kolarzom korzystać ze współpracy z Mapei Sport. Tego lata zwiększyliśmy sieć drużyn do 23 roku życia, które mogą rozwijać kolarzy zgodnie z ich naturalnymi predyspozycjami. Oprócz belgijskiego EFC-Etixx U23 Cycling Team mamy też włoskie ekipy GFDD Altopack-Eppela [w ich barwach jeżdżą Szymon Rekita, Gracjan Szeląg i Dawid Adamczyk – przyp. red.] oraz Viris Vigevano U23. Jestem pewien, że Basso spełni wielką rolę w ich życiu – powiedział menedżer Trek-Segafredo Luca Guercilena.

Nie jest wykluczone, że przejście Alberto Contadora razem ze swoim przyjacielem nie przyniesie kolejnej korzyści – Guercilena stwierdził, że być może drużyna rozpocznie współpracę z Fundación Contador.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments