Fot: Tour of Croatia

Kolarz Trek – Segafredo, jadący tym razem w barwach kadry narodowej, był najszybszy na trasie Coppa Bernocchi.

98. edycja Coppa Bernocchi była tradycyjnie rozgrywana na rundach wokół Legnano. Największą trudnością był pokonywany siedmiokrotnie podjazd Morazzone. Listę startową podpisali między innymi kolarze CCC Sprandi Polkowice, Przemysław Niemiec (Lampre – Merida) oraz Emanuel Piaskowy (Cycling Academy Team).

SONY DSC

Większość dnia upłynęła pod znakiem ośmioosobowej ucieczki, która do podjazdu pod Morazzone kręciła z przewagą około 5 minut. Wówczas jednak do pracy zabrała się grupa CCC Sprandi Polkowice, która wraz z reprezentacją Włoch dość szybko zaczęła niwelować stratę do harcowników.

Na płaskim odcinku w stronę mety w Legnano po ucieczce nie było już śladu, a na czele znalazła się dwójka zawodników – Sonny Colbrelli (Bardiani – CSF) oraz Ricardo Vilela (Caja Rural). Duet miał około 30 sekund przewagi na 15 kilometrów przed metą. Wielu zawodników próbowało przeskoczyć z peletonu do czołówki, a wśród nich był m. in. Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice).

Akcja dwójki Colbrelli – Vilela została jednak skasowana przez peleton i o zwycięstwie zadecydował sprint z peletonu. Na ostatnich metrach najlepiej poradził sobie Giacomo Nizzolo, który startował w barwach reprezentacji Włoch. Pozostałe miejsca na podium zajęła dwójka kolarzy Bardiani – Nicola Ruffoni i Paolo Simion.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments