Australijczyk był najlepszy na popołudniowym etapie brytyjskiego wyścigu. Liderem pozostał Steven Cummings (Dimension Data).

Po porannej czasówce kolarze mieli do przejechania 90km wokół Bristolu, po tej samej, płaskiej rundzie. Jedyną trudnością był podjazd o niecałym kilometrze długości i nachyleniu 8%.

Już od pierwszej rundy wielu kolarzy próbowało ataków. Wreszcie akcję, która zdołała odjechać od liderów zapoczątkował Daniel Martin (Etixx-Quickstep), ale co ciekawe Irlandczyk do czołówki się nie załapał. Doskoczyć do czteroosobowej grupki w składzie Gorka Izagirre (Movistar), Diego Rubio (Caja Rural), Boy van Poppel (Trek-Segafredo) i Andre Greipel (Lotto-Soudal). próbował Karol Domagalski (ONE Procycling), ale samotna jazda nie przyniosła sukcesu.

Przewaga kwartetu wzrosła do 1’10” i utrzymywała się na takim poziomie przez wiele kilometrów. 15km przed metą na przedostatnim podjeździe pod Bridge Valley Road na atak z peletonu zdecydował się Nicola Boem (Bardiani-CSF). Włoch dość łatwo uzyskał 15 sekund przewagi.

Kontra kolarza Bardiani-CSF nie trwała zbyt długo, bo w peletonie ruszyła maksymalna praca, która sprawiła, że przewaga czwórki szybko spadała.

Na to atakiem zareagował Greipel, ale pozostali nie dali mistrzowi Niemiec zbytniej swobody. Chwilę później przyspieszenia spróbował Izagirre, ale to tylko rozciągnęło czołową grupę.

9km przed finiszem na czoło peletonu wyjechał Ian Stannard (Team Sky) i różnica szybko spadła do 20 sekund. Gdy Brytyjczyk otrzymał pomoc od Orica-Bike Exchange, to było jasne, że już po ucieczce – ostatecznie akcja Greipela, Rubio i Izagirre skończyła się 5km przed metą. Van Poppel bronił się dłużej, ale też musiał uznać wyższość dużej grupy.

Na ostatniej wspinaczce do przodu wyjechali Tom Dumoulin (Giant-Alpecin) i Rohan Dennis (BMC). Australijczyk “poprawił”, ale znakomicie odpowiedział lider wyścigu Steven Cummings (Dimension Data).

1km przed metą Dennis jednak oderwał się od rywali i zmierzał po wygraną i zmniejszenie straty do lidera. Jego przewaga na linii mety była niewielka (około 12 sekund) i Cummings utrzymał swoją koszulkę.

Wyniki etapu 7b:

1 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team 1:58:42
2 Maximiliano Richeze (Arg) Etixx – Quick-Step 0:00:06
3 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
4 Danny Van Poppel (Ned) Team Sky
5 Carlos Barbero (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
6 Xandro Meurisse (Bel) Wanty – Groupe Gobert
7 Luka Mezgec (Slo) Orica-BikeExchange
8 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal
9 Marco Marcato (Ita) Wanty – Groupe Gobert
10 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Drapac
11 Dion Smith (NZl) ONE Pro Cycling
12 Ben Swift (GBr) Team Sky
13 Russell Downing (GBr) JLT Condor
14 Jacopo Mosca (Ita) Trek-Segafredo
15 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data
16 Nicolas Roche (Irl) Team Sky
17 Ruben Zepuntke (Ger) Cannondale-Drapac
18 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin
19 Tony Martin (Ger) Etixx – Quick-Step 0:00:10
20 Mark Christian (GBr) Team WIGGINS
21 Tao Geoghegan Hart (GBr) Great Britain
22 Guillaume Martin (Fra) Wanty – Groupe Gobert
23 Jack Bauer (NZl) Cannondale-Drapac
24 Julien Vermote (Bel) Etixx – Quick-Step
25 Steven Lampier (GBr) JLT Condor
26 Paul Martens (Ger) Team LottoNl-Jumbo 0:00:14
27 Daniel Martin (Irl) Etixx – Quick-Step 0:00:16
28 Erick Rowsell (GBr) Madison Genesis 0:00:29
29 Nicolas Vereecken (Bel) An Post-Chainreaction
30 Edmund Bradbury (GBr) NFTO 0:00:36
31 Jorge Arcas Pena (Spa) Movistar Team
32 Mark Stewart (GBr) Great Britain
33 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF 0:00:38
34 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani CSF
35 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team
36 Bjorn Thurau (Ger) Wanty – Groupe Gobert
37 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF
38 Amets Txurruka (Spa) Orica-BikeExchange
39 Hector Saez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
40 Gorka Izaguirre (Spa) Movistar Team 0:00:46
41 Domingos Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA 0:00:58
42 Emiel Wastyn (Bel) An Post-Chainreaction 0:01:18
43 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team 0:01:19
44 Adam Blythe (GBr) Tinkoff Team 0:01:21
45 Caleb Ewan (Aus) Orica-BikeExchange
46 Gabriel Cullaigh (GBr) Great Britain
47 Steele Von Hoff (Aus) ONE Pro Cycling 0:01:33
48 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
49 Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team
50 Javier Moreno (Spa) Movistar Team
51 Alistair Slater (GBr) JLT Condor
52 Peter Williams (GBr) ONE Pro Cycling
53 Martijn Tusveld (Ned) Team Giant-Alpecin
54 Thomas Stewart (GBr) Madison Genesis
55 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNl-Jumbo
56 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal
57 Javier Aramendia (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:02:13
58 Oliver Wood (GBr) Great Britain 0:02:33
59 Daniel McLay (GBr) Fortuneo – Vital Concept
60 Wouter Poels (Ned) Team Sky
61 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin
62 Ryan Mullen (Irl) Cannondale-Drapac
63 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team
64 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
65 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF
66 Jochem Hoekstra (Ned) Team Giant-Alpecin
67 Jacob Scott (GBr) An Post-Chainreaction
68 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:03:04
69 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data 0:03:13
70 Jay Robert Thomson (RSA) Dimension Data
71 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo
72 Marco Coledan (Ita) Trek-Segafredo
73 Dale Appleby (GBr) NFTO
74 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF
75 Taylor Eisenhart (USA) BMC Racing Team 0:03:28
76 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team
77 James Shaw (GBr) Lotto Soudal
78 Jonathan McEvoy (GBr) NFTO
79 Mark McNally (GBr) Wanty – Groupe Gobert
80 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal
81 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data
82 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
83 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
84 Matthew Holmes (GBr) Madison Genesis
85 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty – Groupe Gobert
86 Boy Van Poppel (Ned) Trek-Segafredo
87 Alexander Edmonson (Aus) OBE
88 Hayden McCormick (NZl) ONE Pro Cycling 0:03:57
89 Robert Power (Aus) Orica-BikeExchange
90 Robert Partridge (GBr) NFTO 0:04:01
91 Ian Stannard (GBr) Team Sky
92 Lukasz Wisniowski (Pol) Etixx – Quick-Step
93 Michael Hepburn (Aus) Orica-BikeExchange
94 Karol Domagalski (Pol) ONE Pro Cycling 0:04:52
95 Diego Rubio (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:05:11
96 Miguel Angel Benito (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:07:03
97 Ian Bibby (GBr) NFTO 0:07:08
98 Thomas Moses (GBr) JLT Condor
99 Daniel Pearson (GBr) Team WIGGINS
100 Conor Dunne (Irl) JLT Condor
101 Damien Shaw (Irl) An Post-Chainreaction 0:08:31
102 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data
103 Oliver Ket-Spark (Aus) An Post-Chainreaction
104 Jasper Bovenhuis (Ned) An Post-Chainreaction
105 Elia Viviani (Ita) Team Sky 0:09:10
106 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data
107 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
108 Robert Wagner (Ger) Team LottoNl-Jumbo
109 Owain Doull (GBr) Team WIGGINS
110 Kristian House (GBr) ONE Pro Cycling
111 Christopher Latham (GBr) Team WIGGINS
112 Taylor Karl Gunman (NZl) Madison Genesis
113 Mathew Cronshaw (GBr) Madison Genesis
114 Bradley Wiggins (GBr) Team WIGGINS
115 Liam Stones (GBr) NFTO
DNS Jonathan Dibben (GBr) Team WIGGINS

Klasyfikacja generalna:

1 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data 29:21:21
2 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team 0:00:26
3 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin 0:00:38
4 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal 0:01:02
5 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Drapac 0:01:21
6 Nicolas Roche (Irl) Team Sky 0:01:26
7 Xandro Meurisse (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:01:48
8 Ben Swift (GBr) Team Sky 0:01:52
9 Julien Vermote (Bel) Etixx – Quick-Step 0:02:12
10 Jacopo Mosca (Ita) Trek-Segafredo 0:02:32
11 Guillaume Martin (Fra) Wanty – Groupe Gobert 0:02:52
12 Mark Christian (GBr) Team WIGGINS 0:04:02
13 Daniel Martin (Irl) Etixx – Quick-Step 0:04:33
14 Tao Geoghegan Hart (GBr) Great Britain 0:05:23
15 Erick Rowsell (GBr) Madison Genesis 0:05:41
16 Dion Smith (NZl) ONE Pro Cycling 0:06:10
17 Steven Lampier (GBr) JLT Condor 0:07:05
18 Gorka Izaguirre (Spa) Movistar Team 0:07:36
19 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF 0:07:54
20 Domingos Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA 0:08:11
21 Ruben Zepuntke (Ger) Cannondale-Drapac 0:08:42
22 Edmund Bradbury (GBr) NFTO 0:08:55
23 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani CSF 0:09:25
24 Russell Downing (GBr) JLT Condor 0:09:54
25 Jack Bauer (NZl) Cannondale-Drapac 0:11:04
26 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 0:11:09
27 Martijn Tusveld (Ned) Team Giant-Alpecin 0:12:50
28 Marco Marcato (Ita) Wanty – Groupe Gobert 0:13:10
29 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty – Groupe Gobert 0:14:53
30 Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team 0:15:06
31 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 0:15:13
32 Diego Rubio (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:15:59
33 Thomas Stewart (GBr) Madison Genesis 0:16:13
34 Wouter Poels (Ned) Team Sky 0:16:15
35 Daniel Pearson (GBr) Team WIGGINS 0:16:30
36 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNl-Jumbo 0:17:12
37 Nicolas Vereecken (Bel) An Post-Chainreaction 0:17:32
38 Jochem Hoekstra (Ned) Team Giant-Alpecin 0:17:38
39 Javier Moreno (Spa) Movistar Team 0:18:55
40 Amets Txurruka (Spa) Orica-BikeExchange 0:19:31
41 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF 0:19:33
42 Alistair Slater (GBr) JLT Condor 0:19:37
43 Hector Saez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:23:48
44 Tony Martin (Ger) Etixx – Quick-Step 0:24:44
45 Robert Power (Aus) Orica-BikeExchange 0:25:27
46 Paul Martens (Ger) Team LottoNl-Jumbo 0:25:30
47 Peter Williams (GBr) ONE Pro Cycling 0:25:49
48 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:27:45
49 Jorge Arcas Pena (Spa) Movistar Team 0:28:22
50 André Greipel (Ger) Lotto Soudal 0:28:37
51 James Shaw (GBr) Lotto Soudal 0:30:04
52 Bjorn Thurau (Ger) Wanty – Groupe Gobert 0:31:13
53 Danny Van Poppel (Ned) Team Sky 0:31:14
54 Mark Stewart (GBr) Great Britain 0:31:38
55 Carlos Barbero (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
56 Lukasz Wisniowski (Pol) Etixx – Quick-Step 0:32:16
57 Gabriel Cullaigh (GBr) Great Britain 0:34:18
58 Miguel Angel Benito (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:34:29
59 Matthew Holmes (GBr) Madison Genesis 0:34:46
60 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team 0:35:10
61 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal 0:35:23
62 Jacob Scott (GBr) An Post-Chainreaction 0:35:33
63 Daniel McLay (GBr) Fortuneo – Vital Concept 0:36:10
64 Ian Stannard (GBr) Team Sky 0:36:31
65 Karol Domagalski (Pol) ONE Pro Cycling 0:36:57
66 Ian Bibby (GBr) NFTO 0:38:12
67 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin 0:38:31
68 Taylor Eisenhart (USA) BMC Racing Team 0:38:43
69 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:39:16
70 Luka Mezgec (Slo) Orica-BikeExchange 0:40:23
71 Steele Von Hoff (Aus) ONE Pro Cycling 0:40:50
72 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team 0:41:01
73 Boy Van Poppel (Ned) Trek-Segafredo 0:43:41
74 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:43:46
75 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo 0:44:14
76 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF 0:44:37
77 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data 0:46:35
78 Caleb Ewan (Aus) Orica-BikeExchange 0:46:42
79 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal 0:46:53
80 Mark McNally (GBr) Wanty – Groupe Gobert 0:48:37
81 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF 0:49:27
82 Maximiliano Richeze (Arg) Etixx – Quick-Step 0:51:07
83 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal 0:52:11
84 Marco Coledan (Ita) Trek-Segafredo 0:52:35
85 Ryan Mullen (Irl) Cannondale-Drapac 0:53:20
86 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team 0:54:30
87 Adam Blythe (GBr) Tinkoff Team 0:54:56
88 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data 0:55:06
89 Thomas Moses (GBr) JLT Condor 0:55:10
90 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data 0:55:36
91 Javier Aramendia (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:55:56
92 Hayden McCormick (NZl) ONE Pro Cycling 0:56:31
93 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF 0:56:47
94 Jonathan McEvoy (GBr) NFTO 0:58:47
95 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data 1:00:00
96 Robert Partridge (GBr) NFTO 1:00:56
97 Dale Appleby (GBr) NFTO 1:01:22
98 Oliver Wood (GBr) Great Britain 1:02:04
99 Damien Shaw (Irl) An Post-Chainreaction 1:05:47
100 Robert Wagner (Ger) Team LottoNl-Jumbo 1:06:15
101 Conor Dunne (Irl) JLT Condor 1:07:20
102 Jay Robert Thomson (RSA) Dimension Data 1:08:01
103 Oliver Ket-Spark (Aus) An Post-Chainreaction 1:08:10
104 Jasper Bovenhuis (Ned) An Post-Chainreaction 1:11:05
105 Taylor Karl Gunman (NZl) Madison Genesis 1:11:12
106 Liam Stones (GBr) NFTO 1:14:02
107 Owain Doull (GBr) Team WIGGINS 1:16:06
108 Christopher Latham (GBr) Team WIGGINS 1:16:15
109 Bradley Wiggins (GBr) Team WIGGINS 1:17:38
110 Elia Viviani (Ita) Team Sky 1:18:10
111 Mathew Cronshaw (GBr) Madison Genesis 1:19:56
112 Kristian House (GBr) ONE Pro Cycling 1:20:09
113 Alexander Edmonson (Aus) OBE 1:21:19
114 Michael Hepburn (Aus) Orica-BikeExchange 1:31:11
115 Emiel Wastyn (Bel) An Post-Chainreaction