©Watson/UCI

Polski Związek Kolarski przedstawia skład reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy w Kolarstwie Szosowym, które odbędą się w terminie 14-18 września we francuskim Morbihan-Bretagne.

Elita mężczyzn:
Białobłocki Marcin (One Pro Cycling) – start wspólny / jazda ind. na czas
Karol Domagalski (One Pro Cycling) – start wspólny
Michał Gołaś (Team Sky) – start wspólny
Łukasz Owsian (CCC Sprandi Polkowice) – start wspólny
Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice) – start wspólny
Łukasz Wiśniowski (Etixx – Quick Step) – start wspólny

Trener:
Piotr Wadecki

Elita Kobiet:
Paulina Brzeźna- Bentkowska (MAT Atom Sobótka) – start wspólny
Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana) – start wspólny
Małgorzata Jasińska (Ale Cipollini) – start wspólny
Katarzyna Niewiadoma (Rabobank Liv) – start wspólny
Katarzyna Pawłowska (Boels Dolmans) – start wspólny / jazda ind. na czas
Anna Plichta (BTC City Ljubljana) – start wspólny
Nikol Płosaj (Mróz Jedynka Kórnik) – start wspólny / jazda indywidualna na czas
Alicja Ratajczak (Mróz Jedynka Kórnik) start wspólny / jazda ind. na czas
Ewelina Szybiak (Atom Boxmet Dzierżoniów) – start wspólny

Trener: Mariusz Mazur

Młodzieżowcy:
Alan Banaszek (CCC Sprandi Polkowice) – start wspólny
Piotr Brożyna (CCC Sprandi Polkowice) – start wspólny
Mateusz Grabis (Chrobry Scott Głogów) – start wspólny
Przemysław Kasperkiewicz (Klein Constantia) – start wspólny / Jazda ind. na czas
Michał Paluta (CCC Sprandi Polkowice) – start wspólny
Szymon Rekita (GFDD Altopack A.S.D.) – start wspólny / jazda ind. na czas

Trener:
Marek Leśniewski

Juniorzy:
Wojciech Bystrzycki (Mróz Jedynka Kórnik) – start wspólny
Jakub Jąkała (Sokół Kęty) – start wspólny
Mateusz Kostański (KTC Konin) – start wspólny / jazda ind. na czas
Piotr Pękala (Pogoń Mostostal Puławy) – start wspólny
Filip Maciejuk (Pogoń Mostostal Puławy) – start wspólny – jazda ind. na czas
Szymon Tracz (Krakus BBC Czaja) – start wspólny

Trener:
Waldemar Cebula

Juniorki:
Aurela Nerlo (Atom Boxmet Dzierżoniów) – start wspólny
Karolina Perekitko (Pacific Nestle Fitnes Team) – start wspólny
Wiktoria Pikulik (BCM Nowatex Ziemia Darłowska) – start wspólny / jazda ind. na czas
Nikola Różyńska (Stal Grudziądz) – start wspólny / jazda ind. na czas
Ewelina Sikora (Krakus BBC Czaja) – start wspólny

Trener:
Marcin Adamów

Źródło: PZKol