Foto: Tour de Suisse

Impreza w Plummelec pierwszy raz będzie gościła kolarzy Elity. Na starcie m.in. mistrzyni Olimpijska i mistrzowie świata!

Początkowo mistrzostwa miały się odbyć w Nicei, ale z powodu ataku terrorystycznego ostatecznie wyścigi będą miały miejsce w Plummelec. Trasa będzie z pewnością ciekawa – brakuje płaskich odcinków, ale też długich podjazdów.

Pierwszy raz w historii mistrzostw Starego Kontynentu organizatorzy przeprowadzą wyścigi elity. Taka decyzja spotkała się ze znakomitym odzewem wśród kolarzy. Europejska Unia Kolarska podała, że swój start zarejestrowali już Peter Sagan (Słowacja), Rui Costa (Portugalia) czy Philippe Gilbert (Belgia). Liderem reprezentacji Włoch będzie Fabio Aru, który zastąpi kontuzjowanego Vincenzo Nibalego, a wśród gospodarzy wystąpią m.in. Tony Gallopin i Julian Alaphilippe. W barwach Hiszpanii wystartują Samuel Sanchez i Luis Leon Sanchez.

Nie mniej gwiazd wystąpi w wyścigach kobiet. Obrończynią tytułu jest Katarzyna Niewiadoma (Polska), a jej rywalkami będą medalistki Olimpijskie Anna van der Breggen (Holandia), Emma Johansson (Szwecja) i Elisa Longo Borghini (Włochy). Nie zabraknie multimedalistki mistrzostw świata Marianne Vos (Holandia).

Wspaniale, że pierwsze Mistrzostwa Europy dla zawodowców odbędą się w roku Olimpijskim. Nic nie było łatwe, musieliśmy się zmagać z wieloma trudnościami po zrozumiałym odwołaniu wyścigów zaplanowanych w Monaco i Nicei. Bretania i Morbihan zorganizują imprezę na trudnej rundzie w Plummelec. Słynne Cote du Cadoudal będzie głównym punktem spektakularnego okrążenia – powiedział prezydent UEC David Lappartient.

Mistrzostwa Europy odbędą się w dniach 14-18 września. Oficjalne listy startowe organizatorzy przedstawią 13 września.

źródło: Europejska Unia Kolarska