IAM Cycling / La Vuelta a Espana

Szwajcar po ucieczce wygrał siedemnasty etap Vuelta a Espana. Liderem pozostał Nairo Quintana (Movistar).

Pierwszy etap po drugim dniu przerwy nie był spokojnym powrotem do walki. 4km wspinaczki do mety miało średnie nachylenie ponad 12% i było jedną z najtrudniejszych “ścian” wyścigu.

W ucieczkę po kilku próbach i kontratakach zabrali się Imanol Erviti i José Herrada (Movistar), Michael Gogl (Tinkoff), Michal Golas i Leopold König (Sky), Silvan Dillier (BMC), Robert Gesink i Bram Tankink (LottoNL-Jumbo), Simon Gerrans i Magnus Cort Nielsen (Orica-BikeExchange), Dario Cataldo (Astana), Mathieu Ladagnous (FDJ), Haimar Zubeldia (Trek-Segafredo), Axel Domont (Ag2r La Mondiale), Pavel Kochetkov (Katusha), Bart De Clercq (Lotto-Soudal), Maxime Bouet (Etixx-Quick Step), Kristian Sbaragli (Dimension Data), Mathias Frank, Clément Chevrier i Marcel Wyss (IAM Cycling), Kristijan Durasek (Lampre-Merida), Stéphane Rossetto (Cofidis), Christoph Pfingsten i Scott Thwaites (Bora-Argon 18), Pello Bilbao i Jaime Roson (Caja Rural-Seguros RGA) oraz Perrig Quemeneur (Direct Energie).

30km przed metą niektórym kolarzom z czołówki zabrakło cierpliwości. Jako pierwszy zaatakował Bouet, do którego doskoczył Tamkink, ale pozostali harcownicy nie pozwolili na odjazd. Jako następni próbę podjęli Cataldo i Frank.

Włoch i Szwajcar powiększali przewagę i 20km przed finiszem byli już 30 sekund przed grupą i 6 minut przed peletonem.

Finałowy podjazd prowadząca para zaczęła 20 sekund przed goniącą grupą, w której pięknie pracował Michał Gołaś i niecałe 5 minut przed peletonem. Na początku nikt nie chciał atakować jakby pamiętając, że największe nachylenia czekają w drugiej części.

3km przed metą kontrę rozpoczął Sbaragli, ale nie dał rady odjechać od grupki. Kilkaset metrów dalej Mathias Frank zdecydował się zostawić Cataldo i samotnie pojechać na metę. Szwajcar powoli powiększał swoją przewagę i 2km przed metą było to już około 50-60 metrów.

W grupie goniącej do pracy zabrał się Robert Gesink i “pourywał” większość swoich towarzyszy. Holender razem z Konigiem i Herradą dogonili Cataldo nieco ponad 1km przed szczytem, ale do Franka tracili wciąż 15 sekund.

W międzyczasie z peletonu zaatakował Alberto Contador (Tinkoff). Razem z El Pistolero odjechali Esteban Chaves(Orica-Greenedge) oraz Nairo Quintana (Movistar). Kilkanaście metrów straty miał Christopher Froome (Team Sky).

Zwycięzca czternastego etapu ponownie zaatakował i wydawało się, że wreszcie odjechał od pozostałych. Po chwili doskoczył do niego Konig. Szaleńcza pogoń na nic się nie zdała i ze zwycięstwa cieszył się kolarz IAM Cycling Mathias Frank.

Wśród faworytów nie powstały różnice – Alberto Contador przyprowadził grupkę razem z Quintaną, Froomem i Chavesem. Wszyscy wjechali w tym samym czasie.

Wyniki etapu:

1 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling 4:34:38
2 Leopold Konig (Cze) Team Sky 0:00:06
3 Robert Gesink (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:00:11
4 Pello Bilbao (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:00:14
5 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 0:00:16
6 José Herrada (Spa) Movistar Team 0:00:29
7 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:48
8 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal 0:00:57
9 Kristijan Durasek (Cro) Lampre – Merida 0:01:02
10 Haimar Zubeldia (Spa) Trek-Segafredo 0:01:04
11 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling 0:01:10
12 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie 0:01:21
13 Michael Gogl (Aut) Tinkoff Team 0:01:24
14 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha 0:01:31
15 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team 0:01:34
16 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:01:37
17 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling 0:01:39
18 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data 0:01:49
19 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ 0:02:17
20 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team 0:02:28
21 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 18 0:02:33
22 Jaime Roson (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:02:41
23 Scott Thwaites (GBr) Bora-Argon 18 0:03:09
24 Alberto Contador (Spa) Tinkoff Team 0:03:27
25 Christopher Froome (GBr) Team Sky
26 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
27 Esteban Chaves (Col) Orica-BikeExchange
28 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale 0:04:05
29 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team 0:04:15
30 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team 0:04:16
31 Andrew Talansky (USA) Cannondale-Drapac 0:04:18
32 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha 0:04:20
33 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Drapac 0:04:23
34 Simon Yates (GBr) Orica-BikeExchange
35 Daniel Moreno (Spa) Movistar Team 0:04:25
36 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team 0:04:27
37 Sergio Pardilla (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:04:31
38 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo 0:04:44
39 David De La Cruz (Spa) Etixx – Quick-Step 0:04:56
40 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits 0:04:59
41 Maxime Bouet (Fra) Etixx – Quick-Step 0:05:00
42 Egor Silin (Rus) Team Katusha 0:05:10
43 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team 0:05:27
44 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica-BikeExchange
45 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale 0:05:29
46 Simon Gerrans (Aus) Orica-BikeExchange 0:05:57
47 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
48 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:06:19
49 Jesus Hernandez (Spa) Tinkoff Team 0:06:23
50 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team 0:07:02
51 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:07:05
52 Michal Golas (Pol) Team Sky
53 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha 0:07:39
54 Yury Trofimov (Rus) Tinkoff Team
55 Moreno Moser (Ita) Cannondale-Drapac 0:07:59
56 Lawrence Warbasse (USA) IAM Cycling
57 Pierre-Roger Latour (Fra) AG2R La Mondiale 0:08:15
58 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale 0:08:46
59 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin 0:08:54
60 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky 0:08:57
61 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team
62 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data
63 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team 0:09:02
64 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo 0:09:32
65 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie 0:09:53
66 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin 0:09:55
67 Damien Howson (Aus) Orica-BikeExchange 0:09:57
68 Riccardo Zoidl (Aut) Trek-Segafredo 0:10:07
69 Yukiya Arashiro (Jpn) Lampre – Merida 0:10:11
70 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
71 Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:10:22
72 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx – Quick-Step 0:10:29
73 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 0:10:37
74 Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team
75 Simon Pellaud (Swi) IAM Cycling 0:11:11
76 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling 0:11:14
77 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team 0:11:19
78 Alberto Losada (Spa) Team Katusha 0:11:33
79 Joe Dombrowski (USA) Cannondale-Drapac 0:11:48
80 Benjamin King (USA) Cannondale-Drapac
81 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac
82 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
83 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre – Merida
84 Tiago Machado (Por) Team Katusha 0:11:57
85 Sindre Skjoestad Lunke (Nor) Team Giant-Alpecin 0:12:13
86 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ
87 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal 0:12:15
88 Eduard Prades (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
89 Pieter Serry (Bel) Etixx – Quick-Step
90 Gatis Smukulis (Lat) Astana Pro Team 0:12:23
91 Jerome Cousin (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:12:31
92 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Team 0:13:14
93 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff Team
94 José Mendes (Por) Bora-Argon 18
95 Ian Boswell (USA) Team Sky
96 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
97 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 0:13:29
98 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin 0:13:37
99 Christian Knees (Ger) Team Sky
100 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin 0:13:40
101 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo
102 Loïc Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:13:52
103 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
104 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal
105 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 0:14:17
106 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18 0:14:22
107 Gregor Muhlberger (Aut) Bora-Argon 18
108 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team 0:14:25
109 Valerio Conti (Ita) Lampre – Merida 0:14:27
110 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal
111 Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal
112 Romain Sicard (Fra) Direct Energie 0:14:33
113 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal 0:14:40
114 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo 0:14:44
115 Brian Nauleau (Fra) Direct Energie 0:14:54
116 Nick Dougall (RSA) Dimension Data
117 Jens Keukeleire (Bel) Orica-BikeExchange 0:14:59
118 Sam Bewley (NZl) Orica-BikeExchange
119 Jack Haig (Aus) Orica-BikeExchange
120 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff Team 0:15:15
121 Gianni Meersman (Bel) Etixx – Quick-Step 0:15:18
122 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky
123 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team 0:15:26
124 Kenny Elissonde (Fra) FDJ 0:15:28
125 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 0:15:32
126 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac 0:15:35
127 Ryan Anderson (Can) Direct Energie
128 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
129 Yves Lampaert (Bel) Etixx – Quick-Step 0:15:41
130 David Arroyo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:15:44
131 Louis Meintjes (RSA) Lampre – Merida
132 Romain Cardis (Fra) Direct Energie 0:15:55
133 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNl-Jumbo 0:16:29
134 Jhonatan Restrepo (Col) Team Katusha 0:16:32
135 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo 0:16:47
136 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo 0:17:03
137 Omar Fraile (Spa) Dimension Data 0:17:18
138 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre – Merida
139 Julien Morice (Fra) Direct Energie 0:17:28
140 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Argon 18
141 Martin Velits (Svk) Etixx – Quick-Step
142 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff Team 0:17:33
143 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
144 Zdenek Stybar (Cze) Etixx – Quick-Step
145 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre – Merida
146 Svein Tuft (Can) Orica-BikeExchange
147 Alexandre Geniez (Fra) FDJ 0:17:42
148 Jaco Venter (RSA) Dimension Data
149 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
150 Hugh Carthy (GBr) Caja Rural-Seguros RGA 0:18:09
151 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin 0:18:15
152 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo
153 Sven Erik Bystrøm (Nor) Team Katusha
154 Vegard Stake Laengen (Nor) IAM Cycling
155 Rudiger Selig (Ger) Bora-Argon 18
156 Tyler Farrar (USA) Dimension Data 0:18:56
157 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin 0:19:32
158 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team 0:19:40
159 Niki Terpstra (Ned) Etixx – Quick-Step 0:19:53
160 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling 0:20:24
161 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ 0:24:29
DNF Mario Costa (Por) Lampre – Merida
DNS Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo
DNF Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team

Klasyfikacja generalna po siedemnastym etapie:

1 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 69:35:32
2 Christopher Froome (GBr) Team Sky 0:03:37
3 Esteban Chaves (Col) Orica-BikeExchange 0:03:57
4 Alberto Contador (Spa) Tinkoff Team 0:04:02
5 Simon Yates (GBr) Orica-BikeExchange 0:06:03
6 Andrew Talansky (USA) Cannondale-Drapac 0:07:34
7 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team 0:08:12
8 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Drapac 0:08:13
9 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team 0:08:28
10 David De La Cruz (Spa) Etixx – Quick-Step 0:08:52
11 Daniel Moreno (Spa) Movistar Team 0:09:03
12 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo 0:11:02
13 Sergio Pardilla (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:11:13
14 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale 0:11:44
15 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team 0:12:32
16 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team 0:13:48
17 Egor Silin (Rus) Team Katusha 0:15:56
18 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal 0:20:11
19 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale 0:24:50
20 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling 0:29:36
21 Haimar Zubeldia (Spa) Trek-Segafredo 0:30:33
22 Kenny Elissonde (Fra) FDJ 0:32:16
23 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:34:46
24 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx – Quick-Step 0:47:04
25 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha 0:47:39
26 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:49:28
27 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits 0:50:03
28 Leopold Konig (Cze) Team Sky 0:56:44
29 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team 0:59:27
30 Louis Meintjes (RSA) Lampre – Merida 1:05:26
31 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo 1:06:23
32 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team 1:06:47
33 Pierre-Roger Latour (Fra) AG2R La Mondiale 1:07:56
34 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits 1:08:24
35 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data 1:08:27
36 Yury Trofimov (Rus) Tinkoff Team 1:16:29
37 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky 1:18:42
38 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team 1:19:37
39 Maxime Bouet (Fra) Etixx – Quick-Step 1:19:44
40 Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team 1:19:49
41 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team 1:22:27
42 Damien Howson (Aus) Orica-BikeExchange 1:24:00
43 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale 1:24:19
44 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac 1:25:17
45 Jesus Hernandez (Spa) Tinkoff Team 1:29:02
46 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling 1:29:20
47 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team 1:30:08
48 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling 1:30:32
49 Lawrence Warbasse (USA) IAM Cycling 1:30:41
50 José Mendes (Por) Bora-Argon 18 1:31:23
51 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha 1:33:24
52 Robert Gesink (Ned) Team LottoNl-Jumbo 1:33:25
53 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 1:34:21
54 Romain Sicard (Fra) Direct Energie 1:35:50
55 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin 1:39:10
56 Benjamin King (USA) Cannondale-Drapac 1:43:21
57 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo 1:51:13
58 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre – Merida 1:58:30
59 Alberto Losada (Spa) Team Katusha 1:59:06
60 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal 1:59:40
61 Riccardo Zoidl (Aut) Trek-Segafredo 2:00:20
62 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits 2:01:57
63 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac 2:03:22
64 Zdenek Stybar (Cze) Etixx – Quick-Step 2:09:06
65 Jens Keukeleire (Bel) Orica-BikeExchange 2:11:03
66 Kristijan Durasek (Cro) Lampre – Merida 2:12:24
67 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 2:13:51
68 Michael Gogl (Aut) Tinkoff Team 2:16:42
69 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky 2:16:48
70 Omar Fraile (Spa) Dimension Data 2:16:53
71 Valerio Conti (Ita) Lampre – Merida 2:28:45
72 Jaime Roson (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 2:29:28
73 Ian Boswell (USA) Team Sky 2:36:09
74 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha 2:36:41
75 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie 2:37:42
76 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin 2:39:05
77 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 18 2:39:47
78 Pello Bilbao (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 2:41:06
79 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal 2:41:41
80 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data 2:42:16
81 Joe Dombrowski (USA) Cannondale-Drapac 2:42:50
82 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ 2:43:27
83 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale 2:44:44
84 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie 2:44:56
85 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18 2:45:35
86 José Herrada (Spa) Movistar Team 2:46:47
87 Gatis Smukulis (Lat) Astana Pro Team 2:47:24
88 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team 2:47:26
89 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team 2:47:55
90 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin 2:48:39
91 Vegard Stake Laengen (Nor) IAM Cycling 2:49:05
92 Simon Gerrans (Aus) Orica-BikeExchange 2:49:45
93 Tiago Machado (Por) Team Katusha 2:51:52
94 Moreno Moser (Ita) Cannondale-Drapac 2:51:56
95 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale 2:52:02
96 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team 2:52:10
97 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal 2:52:16
98 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal 2:53:18
99 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin 2:56:06
100 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre – Merida
101 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 2:56:32
102 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Team 2:56:41
103 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ 2:58:37
104 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling 2:59:19
105 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo 3:01:34
106 Alexandre Geniez (Fra) FDJ 3:05:07
107 Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo 3:06:29
108 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff Team 3:07:02
109 Simon Pellaud (Swi) IAM Cycling 3:07:12
110 Yukiya Arashiro (Jpn) Lampre – Merida
111 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal 3:10:08
112 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal 3:10:13
113 Pieter Serry (Bel) Etixx – Quick-Step 3:12:27
114 Jack Haig (Aus) Orica-BikeExchange 3:14:09
115 Gianni Meersman (Bel) Etixx – Quick-Step 3:17:47
116 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff Team 3:19:18
117 Gregor Muhlberger (Aut) Bora-Argon 18 3:19:51
118 Scott Thwaites (GBr) Bora-Argon 18 3:21:05
119 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo 3:22:13
120 Yves Lampaert (Bel) Etixx – Quick-Step 3:24:14
121 Michal Golas (Pol) Team Sky 3:26:15
122 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 3:28:19
123 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNl-Jumbo 3:28:56
124 David Arroyo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 3:29:01
125 Hugh Carthy (GBr) Caja Rural-Seguros RGA 3:30:11
126 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 3:33:56
127 Christian Knees (Ger) Team Sky 3:37:28
128 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team 3:39:06
129 Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal 3:39:43
130 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin 3:40:51
131 Eduard Prades (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 3:41:53
132 Jerome Cousin (Fra) Cofidis, Solutions Credits 3:42:16
133 Jhonatan Restrepo (Col) Team Katusha 3:42:44
134 Sindre Skjoestad Lunke (Nor) Team Giant-Alpecin 3:43:23
135 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo 3:48:36
136 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica-BikeExchange 3:49:56
137 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo 3:51:53
138 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale 3:54:16
139 Ryan Anderson (Can) Direct Energie 3:55:18
140 Loïc Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits 3:57:18
141 Sam Bewley (NZl) Orica-BikeExchange 3:58:53
142 Niki Terpstra (Ned) Etixx – Quick-Step 4:02:08
143 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling 4:06:36
144 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNl-Jumbo 4:07:23
145 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team 4:08:29
146 Sven Erik Bystrøm (Nor) Team Katusha 4:08:37
147 Jaco Venter (RSA) Dimension Data 4:10:13
148 Brian Nauleau (Fra) Direct Energie 4:15:16
149 Romain Cardis (Fra) Direct Energie 4:15:32
150 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre – Merida 4:16:51
151 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff Team 4:17:41
152 Martin Velits (Svk) Etixx – Quick-Step 4:19:28
153 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ 4:20:59
154 Tyler Farrar (USA) Dimension Data 4:22:29
155 Nick Dougall (RSA) Dimension Data
156 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 4:22:33
157 Rudiger Selig (Ger) Bora-Argon 18 4:23:52
158 Julien Morice (Fra) Direct Energie 4:25:03
159 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Argon 18 4:28:01
160 Svein Tuft (Can) Orica-BikeExchange 4:30:41
161 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin