lottosoudal.be

Niemiec z drużyny Lotto-Soudal po finiszu z peletonu wygrał pierwszy etap wyścigu Tour of Britain z Glasgow do Castle Douglas (161,6 km). 

Tuż po starcie ostrym od peletonu odjechała ucieczka składająca się z pięciu kolarzy. Peter Williams (ONE), Thomas Moses (JLT Condor), Jonathan McEvoy (NFTO), Jasper Bovenhuis i Emiel Wastyn (An Post-Chain Reaction) rozegrali między sobą lotne oraz górskie premie i zostali doścignięci dziesięć kilometrów przed metą. Warto odnotować, że na ostatnich dwudziestu kilometrach aż trzykrotnie atakował Emiel Wastyn, który z pewnością zasłużył na miano najbardziej agresywnego kolarza etapu.

Koszulkę najlepszego kolarza na lotnych premiach założył Jasper Bovenhius, a trykot najlepszego górala Peter Williams.

Po schwytaniu ucieczki znakomicie zorganizował się bogaty w sprinterów peleton. Perfekcyjną pracę wykonała ekipa Lotto-Soudal, dzięki której Andre Greipel miał rozprowadzających niemal do samej linii mety.

W finałowej rywalizacji nie uczestniczyli między innymi Elia Viviani, Mark Cavendish i Dylan Groenewegen, którzy leżeli w kraksie na ostatnim zakręcie.

Wyniki pierwszego etapu:

1 GREIPEL André 111 Lotto Soudal 03:52:40
2 *EWAN Caleb 141 Orica – Bikeexhange MT
3 SINKELDAM Ramon 174 Team Giant – Alpecin MT
4 RICHEZE Ariel Maximiliano 35 Etixx – Quick Step MT
5 NIZZOLO Giacomo 205 Trek – Segafredo MT
6 RUFFONI Nicola 64 Bardiani Csf MT
7 VON HOFF Steele 125 One Pro Cycling MT
8 *LATHAM Christopher 25 Team Wiggins MT
9 MCLAY Daniel 104 Great Britain MT
10 DEBUSSCHERE Jens 113 Lotto Soudal MT
11 SIMION Paolo 65 Bardiani Csf MT
12 VEREECKEN Nicolas 71 An Post – Chain Reaction MT
13 GONCALVES Domingos 94 Caja Rural-Seguros Rga MT
14 *SAEZ BENITO Hector 96 Caja Rural-Seguros Rga MT
15 *WOOD Oliver 106 Great Britain MT
16 *ZABEL Rick 55 Bmc Racing Team MT
17 BLAIN Alexandre 162 Madison – Genesis MT
18 VAN BAARLE Dylan 82 Cannondale Drapac Team MT
19 RUBIO HERNANDEZ Diego 95 Caja Rural-Seguros Rga MT
20 *ZEPUNTKE Ruben 86 Cannondale Drapac Team MT
21 LANGEVELD Sebastian 83 Cannondale Drapac Team MT
22 BAUER Jack 81 Cannondale Drapac Team MT
23 IZAGUIRRE Gorka 43 Movistar Team MT
24 POELS Wouter 13 Team Sky MT
25 *GEOGHEGAN HART Tao 103 Great Britain MT
26 LAMPIER Steve 134 Jlt – Condor MT
27 BRIGGS Graham 132 Jlt – Condor MT
28 VAN POPPEL Boy 201 Trek – Segafredo MT
29 STONES Liam 184 Nfto MT
30 CRONSHAW Matt 165 Madison – Genesis MT
31 THURAU Bjorn 156 Wanty – Groupe Gobert MT
32 BOVENHUIS Jasper 72 An Post – Chain Reaction MT
33 RENSHAW Mark 4 Dimension Data MT
34 *COSTA Adrien 32 Etixx – Quick Step MT
35 ZARDINI Edoardo 61 Bardiani Csf MT
36 *STEWART Mark 105 Great Britain MT
37 ROWSELL Erick 161 Madison – Genesis MT
38 *HOLMES Matt 164 Madison – Genesis MT
39 *MARTIN Guillaume 154 Wanty – Groupe Gobert MT
40 BIBBY Ian 181 Nfto MT
41 DOMAGALSKI Karol 123 One Pro Cycling MT
42 *SCOTT Jacob 75 An Post – Chain Reaction MT
43 MEURISSE Xandro 155 Wanty – Groupe Gobert MT
44 HOEKSTRA Jochem 173 Team Giant – Alpecin MT
45 WISNIOWSKI Lukasz 36 Etixx – Quick Step MT
46 *PEARSON Daniel 26 Team Wiggins MT
47 BLYTHE Adam 101 Great Britain MT
48 SWIFT Ben 15 Team Sky MT
49 BONGIORNO Francesco Manuel 63 Bardiani Csf MT
50 WASTYN Emiel 73 An Post – Chain Reaction MT
51 STEWART Thomas 166 Madison – Genesis MT
52 MOINARD Amaël 53 Bmc Racing Team MT
53 *VLIEGEN Loïc 56 Bmc Racing Team MT
54 *MULLEN Ryan 84 Cannondale Drapac Team MT
55 VISCONTI Giovanni 46 Movistar Team MT
56 MCNALLY Mark 151 Wanty – Groupe Gobert MT
57 MARTIN Tony 34 Etixx – Quick Step MT
58 DUMOULIN Tom 171 Team Giant – Alpecin MT
59 CURVERS Roy 172 Team Giant – Alpecin MT
60 *SMITH Dion 122 One Pro Cycling MT
61 ROCHE Nicolas 14 Team Sky MT
62 *BENITO DIEZ Miguel Angel 92 Caja Rural-Seguros Rga MT
63 DOWSETT Alex 41 Movistar Team MT
64 *EISENHART Taylor 52 Bmc Racing Team MT
65 PHINNEY Taylor 54 Bmc Racing Team MT
66 APPLEBY Dale 182 Nfto MT
67 DENNIS Rohan 51 Bmc Racing Team MT
68 *SLATER Alistair 136 Jlt – Condor MT
69 BRADBURY Edmund 183 Nfto MT
70 WILLIAMS Peter 126 One Pro Cycling MT
71 TXURRUKA Amets 146 Orica – Bikeexhange MT
72 BARBERO CUESTA Carlos 91 Caja Rural-Seguros Rga MT
73 ARCAS Jorge 42 Movistar Team MT
74 MEZGEC Luka 144 Orica – Bikeexhange MT
75 DUNNE Conor 133 Jlt – Condor MT
76 *POWER Robert 145 Orica – Bikeexhange MT
77 KENT-SPARK Oliver 74 An Post – Chain Reaction MT
78 CHRISTIAN Mark 24 Team Wiggins MT
79 *CULLAIGH Gabriel 102 Great Britain MT
80 MOSES Thomas 135 Jlt – Condor MT
81 *MCCORMICK Hayden 121 One Pro Cycling MT
82 GALLOPIN Tony 115 Lotto Soudal MT
83 MARTIN Daniel 31 Etixx – Quick Step MT
84 VERMOTE Julien 33 Etixx – Quick Step MT
85 *DIBBEN Jonathan 22 Team Wiggins MT
86 TONELLI Alessandro 66 Bardiani Csf MT
87 MARCATO Marco 153 Wanty – Groupe Gobert MT
88 PARTRIDGE Robert 186 Nfto MT
89 *SHAW James 114 Lotto Soudal MT
90 *TUSVELD Martijn 175 Team Giant – Alpecin MT
91 MCEVOY Jonathan 185 Nfto MT
92 *MOSCA Jacopo 206 Trek – Segafredo MT
93 GUNMAN Taylor Karl 163 Madison – Genesis MT
94 ALAFACI Eugenio 202 Trek – Segafredo MT
95 MORENO Javier 45 Movistar Team MT
96 GASPAROTTO Enrico 152 Wanty – Groupe Gobert MT
97 CUMMINGS Stephen 2 Dimension Data MT
98 *DOULL Owain 23 Team Wiggins MT
99 HOUSE Kristian 124 One Pro Cycling MT
100 BOEM Nicola 62 Bardiani Csf MT
101 SHAW Damien 76 An Post – Chain Reaction MT
102 ARAMENDIA Francisco Javier 93 Caja Rural-Seguros Rga MT
103 MARTENS Paul 193 Team Lotto Nl – Jumbo MT
104 LINDEMAN Bert-Jan 194 Team Lotto Nl – Jumbo MT
105 SIEBERG Marcel 116 Lotto Soudal MT
106 *EDMONDSON Alexander 142 Orica – Bikeexhange MT
107 LEEZER Thomas 192 Team Lotto Nl – Jumbo MT
108 THOMSON Jay 5 Dimension Data MT
109 VAN ZYL Johann 6 Dimension Data MT
110 EISEL Bernhard 3 Dimension Data MT
111 WIGGINS Bradley 21 Team Wiggins MT
112 WYNANTS Maarten 196 Team Lotto Nl – Jumbo MT
113 STANNARD Ian 12 Team Sky MT
114 DOWNING Russell 131 Jlt – Condor MT
115 *DE BUYST Jasper 112 Lotto Soudal 01:34
116 COLEDAN Marco 204 Trek – Segafredo 01:44
117 HEPBURN Michael 143 Orica – Bikeexhange 01:45
118 *GROENEWEGEN Dylan 191 Team Lotto Nl – Jumbo 00
119 WAGNER Robert 195 Team Lotto Nl – Jumbo MT
120 *VAN POPPEL Danny 16 Team Sky MT
121 LOBATO Juan Jose 44 Movistar Team MT
122 CAVENDISH Mark 1 Dimension Data MT
123 VIVIANI Elia 11 Team Sky MT
124 WIPPERT Wouter 85 Cannondale Drapac Team MT

Klasyfikacja generalna:

1 GREIPEL André 111 Lotto Soudal 03:52:30
2 BOVENHUIS Jasper 72 An Post – Chain Reaction 01
3 *EWAN Caleb 141 Orica – Bikeexhange 04
4 WILLIAMS Peter 126 One Pro Cycling MT
5 SINKELDAM Ramon 174 Team Giant – Alpecin 06
6 MCEVOY Jonathan 185 Nfto 08
7 MOSES Thomas 135 Jlt – Condor 09
8 RICHEZE Ariel Maximiliano 35 Etixx – Quick Step 10
9 NIZZOLO Giacomo 205 Trek – Segafredo MT
10 RUFFONI Nicola 64 Bardiani Csf MT
11 VON HOFF Steele 125 One Pro Cycling MT
12 *LATHAM Christopher 25 Team Wiggins MT
13 MCLAY Daniel 104 Great Britain MT
14 DEBUSSCHERE Jens 113 Lotto Soudal MT
15 SIMION Paolo 65 Bardiani Csf MT
16 VEREECKEN Nicolas 71 An Post – Chain Reaction MT
17 GONCALVES Domingos 94 Caja Rural-Seguros Rga MT
18 *SAEZ BENITO Hector 96 Caja Rural-Seguros Rga MT
19 *WOOD Oliver 106 Great Britain MT
20 *ZABEL Rick 55 Bmc Racing Team MT
21 BLAIN Alexandre 162 Madison – Genesis MT
22 VAN BAARLE Dylan 82 Cannondale Drapac Team MT
23 RUBIO HERNANDEZ Diego 95 Caja Rural-Seguros Rga MT
24 *ZEPUNTKE Ruben 86 Cannondale Drapac Team MT
25 LANGEVELD Sebastian 83 Cannondale Drapac Team MT
26 BAUER Jack 81 Cannondale Drapac Team MT
27 IZAGUIRRE Gorka 43 Movistar Team MT
28 POELS Wouter 13 Team Sky MT
29 *GEOGHEGAN HART Tao 103 Great Britain MT
30 LAMPIER Steve 134 Jlt – Condor MT
31 BRIGGS Graham 132 Jlt – Condor MT
32 VAN POPPEL Boy 201 Trek – Segafredo MT
33 STONES Liam 184 Nfto MT
34 CRONSHAW Matt 165 Madison – Genesis MT
35 THURAU Bjorn 156 Wanty – Groupe Gobert MT
36 RENSHAW Mark 4 Dimension Data MT
37 *COSTA Adrien 32 Etixx – Quick Step MT
38 ZARDINI Edoardo 61 Bardiani Csf MT
39 *STEWART Mark 105 Great Britain MT
40 ROWSELL Erick 161 Madison – Genesis MT
41 *HOLMES Matt 164 Madison – Genesis MT
42 *MARTIN Guillaume 154 Wanty – Groupe Gobert MT
43 BIBBY Ian 181 Nfto MT
44 DOMAGALSKI Karol 123 One Pro Cycling MT
45 *SCOTT Jacob 75 An Post – Chain Reaction MT
46 MEURISSE Xandro 155 Wanty – Groupe Gobert MT
47 HOEKSTRA Jochem 173 Team Giant – Alpecin MT
48 WISNIOWSKI Lukasz 36 Etixx – Quick Step MT
49 *PEARSON Daniel 26 Team Wiggins MT
50 BLYTHE Adam 101 Great Britain MT
51 SWIFT Ben 15 Team Sky MT
52 BONGIORNO Francesco Manuel 63 Bardiani Csf MT
53 WASTYN Emiel 73 An Post – Chain Reaction MT
54 STEWART Thomas 166 Madison – Genesis MT
55 MOINARD Amaël 53 Bmc Racing Team MT
56 *VLIEGEN Loïc 56 Bmc Racing Team MT
57 *MULLEN Ryan 84 Cannondale Drapac Team MT
58 VISCONTI Giovanni 46 Movistar Team MT
59 MCNALLY Mark 151 Wanty – Groupe Gobert MT
60 MARTIN Tony 34 Etixx – Quick Step MT
61 DUMOULIN Tom 171 Team Giant – Alpecin MT
62 CURVERS Roy 172 Team Giant – Alpecin MT
63 *SMITH Dion 122 One Pro Cycling MT
64 ROCHE Nicolas 14 Team Sky MT
65 *BENITO DIEZ Miguel Angel 92 Caja Rural-Seguros Rga MT
66 DOWSETT Alex 41 Movistar Team MT
67 *EISENHART Taylor 52 Bmc Racing Team MT
68 PHINNEY Taylor 54 Bmc Racing Team MT
69 APPLEBY Dale 182 Nfto MT
70 DENNIS Rohan 51 Bmc Racing Team MT
71 *SLATER Alistair 136 Jlt – Condor MT
72 BRADBURY Edmund 183 Nfto MT
73 TXURRUKA Amets 146 Orica – Bikeexhange MT
74 BARBERO CUESTA Carlos 91 Caja Rural-Seguros Rga MT
75 ARCAS Jorge 42 Movistar Team MT
76 MEZGEC Luka 144 Orica – Bikeexhange MT
77 DUNNE Conor 133 Jlt – Condor MT
78 *POWER Robert 145 Orica – Bikeexhange MT
79 KENT-SPARK Oliver 74 An Post – Chain Reaction MT
80 CHRISTIAN Mark 24 Team Wiggins MT
81 *CULLAIGH Gabriel 102 Great Britain MT
82 *MCCORMICK Hayden 121 One Pro Cycling MT
83 GALLOPIN Tony 115 Lotto Soudal MT
84 MARTIN Daniel 31 Etixx – Quick Step MT
85 VERMOTE Julien 33 Etixx – Quick Step MT
86 *DIBBEN Jonathan 22 Team Wiggins MT
87 TONELLI Alessandro 66 Bardiani Csf MT
88 MARCATO Marco 153 Wanty – Groupe Gobert MT
89 PARTRIDGE Robert 186 Nfto MT
90 *SHAW James 114 Lotto Soudal MT
91 *TUSVELD Martijn 175 Team Giant – Alpecin MT
92 *MOSCA Jacopo 206 Trek – Segafredo MT
93 GUNMAN Taylor Karl 163 Madison – Genesis MT
94 ALAFACI Eugenio 202 Trek – Segafredo MT
95 MORENO Javier 45 Movistar Team MT
96 GASPAROTTO Enrico 152 Wanty – Groupe Gobert MT
97 CUMMINGS Stephen 2 Dimension Data MT
98 *DOULL Owain 23 Team Wiggins MT
99 HOUSE Kristian 124 One Pro Cycling MT
100 BOEM Nicola 62 Bardiani Csf MT
101 SHAW Damien 76 An Post – Chain Reaction MT
102 ARAMENDIA Francisco Javier 93 Caja Rural-Seguros Rga MT
103 MARTENS Paul 193 Team Lotto Nl – Jumbo MT
104 LINDEMAN Bert-Jan 194 Team Lotto Nl – Jumbo MT
105 SIEBERG Marcel 116 Lotto Soudal MT
106 *EDMONDSON Alexander 142 Orica – Bikeexhange MT
107 LEEZER Thomas 192 Team Lotto Nl – Jumbo MT
108 THOMSON Jay 5 Dimension Data MT
109 VAN ZYL Johann 6 Dimension Data MT
110 EISEL Bernhard 3 Dimension Data MT
111 WIGGINS Bradley 21 Team Wiggins MT
112 WYNANTS Maarten 196 Team Lotto Nl – Jumbo MT
113 STANNARD Ian 12 Team Sky MT
114 DOWNING Russell 131 Jlt – Condor MT
115 *GROENEWEGEN Dylan 191 Team Lotto Nl – Jumbo MT
116 WAGNER Robert 195 Team Lotto Nl – Jumbo MT
117 *VAN POPPEL Danny 16 Team Sky MT
118 LOBATO Juan Jose 44 Movistar Team MT
119 CAVENDISH Mark 1 Dimension Data MT
120 VIVIANI Elia 11 Team Sky MT
121 WIPPERT Wouter 85 Cannondale Drapac Team MT
122 *DE BUYST Jasper 112 Lotto Soudal 01:44
123 COLEDAN Marco 204 Trek – Segafredo 01:54
124 HEPBURN Michael 143 Orica – Bikeexhange 01:55