Diego Ulissi i były mistrz świata Rui Costa podpisali kontrakty z firmą, która niedługo stanie się właścicielem drużyny Lampre-Merida. Będzie to pierwsza w historii drużyna World Tour z chińską licencją. 

Miałem propozycję od innych drużyn, ale od momentu, gdy Saronni przedstawił mi szczegóły tego, jak będzie wyglądała ta drużyna, nie miałem wątpliwości, że chce być jej częścią – powiedział Costa w oficjalnym oświadczeniu.

Diego Ulissi zaś będzie kontynuował obecność w Lampre-Merida, w której ściga się od 2010 roku. Jest to jego pierwsza, i jak na razie ostatnia, drużyna w profesjonalnej karierze kolarskiej. W tym roku Włoch wygrał dwa etapy podczas Giro d`Italia, a ostatnio zwyciężył w Czech Cycling Tour.

Cieszę się, że zostaję w tej drużynie. Myślę, że z wraz z tymi zmianami nadejdzie nowy entuzjazm. Jestem pewny, że kolejne dwa lata będą dla mnie satysfakcjonujące – powiedział Ulissi.

Nowa formuła włoskiej drużyny została przedstawiona w ubiegłym tygodniu podczas konferencji prasowej w Pekinie. Chiński sponsor tytularny ma zostać ogłoszony niebawem.