„Huzar” po raz drugi w karierze wystartuje w Vuelta a Espana. Poza Polakiem start w Hiszpanii ma na koncie tylko Portugalczyk Jose Mendes, a pozostała siódemka zawodników to debiutanci.

Bartosz Huzarski wraca na hiszpańskie trasy po trzech latach i zapewne będzie chciał poprawić swój najlepszy rezultat jaki do tej pory jest 3. miejsce na etapie do Formigal w 2013 roku. Wraz z „Huzarem” w ucieczkach na pewno zobaczymy niejednokrotnie Cesare Benedettiego.

W klasyfikacji generalnej o jak najlepsze miejsce powinien walczyć Jose Mendes. Portugalczyk, reprezentujący niegdyś barwy CCC Sprandi Polkowice, przed trzema laty był na 22. miejscu w klasyfikacji końcowej. Mendes pokazał w tym roku chociażby podczas Tour of Norway i Tour de Slovenie, że potrafi ukończyć etapówki w Top10.

Wśród pozostałych kolarzy znalazł się również Silvio Herklotz, który wielokrotnie z powodzeniem ścigał się w polskich wyścigach. Skład uzupełniają Scott Thwaites, Christoph Pfingsten, Gregor Muhlberger, Michael Schwarzmann oraz Rudiger Selig.

Vuelta a Espana rozpoczyna się już w najbliższą sobotę od etapu jazdy drużynowej na czas.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments