Criterium International - Stage Three

Zespół Ag2r La Mondiale również nie ma zamiaru przespać tegorocznego okienka transferowego. Ich nowym nabytkiem został Mathias Frank.

Urodzony w Szwajcarii góral nie ma za sobą bardzo dobrego sezonu. Jedynym dobrym wynikiem w wyścigach World Tour było 8 miejsce w klasyfikacji generalnej Tour de Romandie. Co więcej, lider grupy IAM nie ukończył swojego wyścigu docelowego, czyli Tour de France. Mimo to, każdy z kolarskich specjalistów jest świadomy potencjału tego zawodnika. Byle kolarz nie jest bowiem w stanie zakończyć wielkiej pętli na 8 miejscu. Sam Frank nie ukrywa, że transfer do drużyny Vincenta Lavenu powinien pozwolić mu wrócić do formy.

Po raz pierwszy w karierze będę jeździł we francuskiej ekipie. Stanie się częścią tego zespołu będzie dla mnie wielkim przeżyciem, tym bardziej, że będę współpracował z takim mistrzem jak Romain Bardet. Kilka lat temu pracowałem tak z Tejayem Van Garderenem i bardzo mi się to podobało. Oczywiście liczę też, że będę sporo jeździł na swoje konto. Nie zapominam o własnych ambicjach.

Szwajcar związał się z francuskim zespołem dwuletnim kontraktem.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments