Foto: Julien De Bock

Amy Pieters (Wiggle High5) wygrała prolog i została pierwszą liderką La Route de France. Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana) zajęła 13. miejsce.

Już tradycyjnie prologiem rozpoczął się kobiecy wyścig La Route de France. Tym razem panie miały do pokonania 3200 metrów wokół Saint Quentin. Na starcie stanęło 14 drużyn, a wśród nich jedna Polka, Eugenia Bujak w barwach BTC City Lubljana.

prolog la route de france

Najszybsza okazała się (podobnie jak w roku ubiegłym) Amy Pieters (Wiggle High5). Kolejne miejsca na podium zajęły Sarah Roy (Orica – AIS) i Floortje Mackaij (Team Liv-Plantur).

Wyniki prologu:

1 3 PIETERS Amy NED WHT 4:18.48
2 14 ROY Sarah AUS OGE 4:28.22
3 21 * MACKAIJ Floortje NED TLP 4:28.95
4 92 BIANNIC Aude FRA FUT 4:29.08
5 51 DELZENNE Elise FRA LBL 4:30.41
6 1 KING Danielle GBR WHT 4:30.75
7 93 RIVAT Amélie FRA FUT 4:31.48
8 16 WILES Tayler USA OGE 4:32.15
9 73 RADOTIC Mia CRO BTC 4:33.76
10 52 * RIJFF Anouk NED LBL 4:33.93
11 123 VIECELI Lara ITA ISG 4:34.59
12 45 RYAN Kendall USA TIB 4:35.84
13 71 BUJAK Eugenia POL BTC 4:35.90
14 22 SLIK Rozanne NED TLP 4:36.37
15 6 HAGIWARA Mayuko JPN WHT 4:36.50
16 4 HOSKING Chloe AUS WHT 4:36.57
17 23 SOEK Julia NED TLP 4:37.34
18 106 ENSING Janneke NED PHV 4:37.44
19 25 TAYLOR Carlee AUS TLP 4:38.64
20 42 BRIEN Alizee CAN TIB 4:38.69
21 135 SICOT Marion FRA FRA 4:38.75
22 91 FOURNIER Roxane FRA FUT 4:38.77
23 2 *GARNER Lucy GBR WHT 4:38.83
24 15 * MANLY Alexandra AUS OGE 4:39.32
25 62 ALBRECHT Lex CAN BPK 4:39.60
26 44 HAMMES Kathrin GER TIB 4:39.70
27 63 * SANGUINETI Ilaria ITA BPK 4:39.93
28 76 * LECHNER Corinna GER BTC 4:40.38
29 103 HOEKSMA Ilona NED PHV 4:40.42
30 94 * ERAUD Séverine FRA FUT 4:40.54
31 95 BRAVARD Charlotte FRA FUT 4:40.99
32 5 * ROBERTS Amy GBR WHT 4:41.26
33 61 NEBEN Amber USA BPK 4:41.30
34 124 * STRICKER Anna Zita Maria ITA ISG 4:41.72
35 43 HALL Lauren USA TIB 4:41.79
36 54 BECKERS Isabelle BEL LBL 4:42.10
37 96 * DREVILLE Anabelle FRA FUT 4:42.12
38 55 ZORZI Susanna ITA LBL 4:43.80
39 102 * BUURMAN Eva NED PHV 4:43.83
40 13 ALLEN Jessica AUS OGE 4:44.12
41 104 ROOIJAKKERS Pauliena NED PHV 4:44.27
42 134 * SACHET Iris FRA FRA 4:44.34
43 53 DECROIX Lieselot BEL LBL 4:44.93
44 12 * CROOKS Jenelle AUS OGE 4:45.10
45 126 * COVRIG Ana Maria ROU ISG 4:45.11
46 83 * FIDANZA Arianna ITA ASA 4:45.16
47 72 PINTAR Ursa SLO BTC 4:45.38
48 81 * BERTIZZOLO Sofia ITA ASA 4:45.93
49 112 POLEGATCH Ana Paula BRA SEF 4:46.03
50 144 RODRIGUEZ SANCHEZ Gloria ESP LTK 4:46.53
51 116 * SPEROTTO Maria Vittoria ITA SEF 4:46.53
52 101 * VAN DEN BOS Jip NED PHV 4:47.20
53 105 TROMP Esra NED PHV 4:47.41
54 24 * STIJNS Kyara NED TLP 4:47.97
55 56 KNOL Willeke NED LBL 4:48.19
56 82 * DOBRYNINA Kseniia RUS ASA 4:49.12
57 133 * LAMBOLEY Soline FRA FRA 4:49.13
58 74 * ERIC Jelena SRB BTC 4:49.51
59 122 * PAVIN Michela ITA ISG 4:50.07
60 115 * PARKINSON Abby-Mae GBR SEF 4:50.30
61 146 * GONZALEZ BLANCO Alicia ESP LTK 4:50.40
62 136 * STRAPPAZZON Marine FRA FRA 4:50.43
63 121 * CRETTI Claudia ITA ISG 4:51.03
64 131 BAZIN Marjolaine FRA FRA 4:51.07
65 145 * TERUEL RIBES Alba ESP LTK 4:51.66
66 141 * MERINO KORTAZAR Eider ESP LTK 4:51.71
67 75 KERN Špela SLO BTC 4:52.37
68 64 * TUHAI Kseniya BLR BPK 4:52.49
69 111 POTOKINA Anna RUS SEF 4:53.55
70 113 * RAGUSA Katia ITA SEF 4:55.37
71 125 ALLEN Bethany Ann USA ISG 4:56.04
72 143 RAMIREZ BAUXEL Anna ESP LTK 4:56.70
73 85 * BEGGIN Sofia ITA ASA 4:56.76
74 84 RIBEROT Fanny FRA ASA 4:57.55
75 66 * FRAIEGARI Giorgia ITA BPK 5:00.53
76 132 * ROCHEDY Emilie FRA FRA 5:04.25
77 65 SHAMANOVA Tatiana RUS BPK 5:05.56
78 142 GONZALEZ BLANCO Lucia ESP LTK 5:06.07
79 86 SAIFUTDINOVA Natalya KAZ ASA 5:06.51
80 26 * WEAVER Molly GBR TLP 5:13.03

Klasyfikacja generalna po prologu:

1 3 PIETERS Amy NED WHT 4:18.
2 14 ROY Sarah AUS OGE 10.
3 21 * MACKAIJ Floortje NED TLP 10.
4 92 BIANNIC Aude FRA FUT 11.
5 51 DELZENNE Elise FRA LBL 12.
6 1 KING Danielle GBR WHT 12.
7 93 RIVAT Amélie FRA FUT 13.
8 16 WILES Tayler USA OGE 14.
9 73 RADOTIC Mia CRO BTC 15.
10 52 * RIJFF Anouk NED LBL 15.
11 123 VIECELI Lara ITA ISG 16.
12 45 RYAN Kendall USA TIB 17.
13 71 BUJAK Eugenia POL BTC 17.
14 22 SLIK Rozanne NED TLP 18.
15 6 HAGIWARA Mayuko JPN WHT 18.
16 4 HOSKING Chloe AUS WHT 18.
17 23 SOEK Julia NED TLP 19.
18 106 ENSING Janneke NED PHV 19.
19 25 TAYLOR Carlee AUS TLP 20.
20 42 BRIEN Alizee CAN TIB 20.
21 135 SICOT Marion FRA FRA 20.
22 91 FOURNIER Roxane FRA FUT 20.
23 2 *GARNER Lucy GBR WHT 20.
24 15 * MANLY Alexandra AUS OGE 21.
25 62 ALBRECHT Lex CAN BPK 21.
26 44 HAMMES Kathrin GER TIB 21.
27 63 * SANGUINETI Ilaria ITA BPK 21.
28 76 * LECHNER Corinna GER BTC 22.
29 103 HOEKSMA Ilona NED PHV 22.
30 94 * ERAUD Séverine FRA FUT 22.
31 95 BRAVARD Charlotte FRA FUT 22.
32 5 * ROBERTS Amy GBR WHT 23.
33 61 NEBEN Amber USA BPK 23.
34 124 * STRICKER Anna Zita Maria ITA ISG 23.
35 43 HALL Lauren USA TIB 23.
36 54 BECKERS Isabelle BEL LBL 24.
37 96 * DREVILLE Anabelle FRA FUT 24.
38 55 ZORZI Susanna ITA LBL 25.
39 102 * BUURMAN Eva NED PHV 25.
40 13 ALLEN Jessica AUS OGE 26.
41 104 ROOIJAKKERS Pauliena NED PHV 26.
42 134 * SACHET Iris FRA FRA 26.
43 53 DECROIX Lieselot BEL LBL 26.
44 12 * CROOKS Jenelle AUS OGE 27.
45 126 * COVRIG Ana Maria ROU ISG 27.
46 83 * FIDANZA Arianna ITA ASA 27.
47 72 PINTAR Ursa SLO BTC 27.
48 81 * BERTIZZOLO Sofia ITA ASA 27.
49 112 POLEGATCH Ana Paula BRA SEF 28.
50 144 RODRIGUEZ SANCHEZ Gloria ESP LTK 28.
51 116 * SPEROTTO Maria Vittoria ITA SEF 28.
52 101 * VAN DEN BOS Jip NED PHV 29.
53 105 TROMP Esra NED PHV 29.
54 24 * STIJNS Kyara NED TLP 29.
55 56 KNOL Willeke NED LBL 30.
56 82 * DOBRYNINA Kseniia RUS ASA 31.
57 133 * LAMBOLEY Soline FRA FRA 31.
58 74 * ERIC Jelena SRB BTC 31.
59 122 * PAVIN Michela ITA ISG 32.
60 115 * PARKINSON Abby-Mae GBR SEF 32.
61 146 * GONZALEZ BLANCO Alicia ESP LTK 32.
62 136 * STRAPPAZZON Marine FRA FRA 32.
63 121 * CRETTI Claudia ITA ISG 33.
64 131 BAZIN Marjolaine FRA FRA 33.
65 145 * TERUEL RIBES Alba ESP LTK 33.
66 141 * MERINO KORTAZAR Eider ESP LTK 33.
67 75 KERN Špela SLO BTC 34.
68 64 * TUHAI Kseniya BLR BPK 34.
69 111 POTOKINA Anna RUS SEF 35.
70 113 * RAGUSA Katia ITA SEF 37.
71 125 ALLEN Bethany Ann USA ISG 38.
72 143 RAMIREZ BAUXEL Anna ESP LTK 38.
73 85 * BEGGIN Sofia ITA ASA 38.
74 84 RIBEROT Fanny FRA ASA 39.
75 66 * FRAIEGARI Giorgia ITA BPK 42.
76 132 * ROCHEDY Emilie FRA FRA 46.
77 65 SHAMANOVA Tatiana RUS BPK 47.
78 142 GONZALEZ BLANCO Lucia ESP LTK 48.
79 86 SAIFUTDINOVA Natalya KAZ ASA 48.
80 26 * WEAVER Molly GBR TLP 55.