Fot. Twitter

Transferowa karuzela nabiera tempa! Dzisiejszego popołudnia, swojego pierwszego wzmocnienia dokonał team Giant – Alpecin. Nowym zawodnikiem niemieckiego zespołu będzie od 1 stycznia Michael Matthews.

25-letni Australijczyk jest uznawany za jednego z najlepszych sprinterów i zawodników specjalizujących się w wyścigach jednodniowych. Mimo młodego wieku, udało mu się już odnieść wiele zwycięstw, a także zanotować sporą liczbę miejsc na podium. Między innymi na jego koncie znajdują się wygrane etapy we wszystkich wielkich tourach czy drugie miejsce podczas mistrzostw świata w Richmond.

Bardzo się cieszę z tego transferu. Od zawsze traktowałem ten sport jako sport drużynowy i wiem, że podpisałem kontrakt z prawdziwym zespołem, znanym z tego, że jest kolektywem. Jestem pewien, że w nowej ekipie będę w stanie dawać z siebie absolutne maksimum i spełniać oczekiwania dyrektorów i kibiców. Z pewnością w najważniejszych wyścigach będę mógł liczyć na doskonałą pomoc kolegów, co dodatkowo mnie motywuje. 

Popularny “Bling” najprawdopodobniej będzie miał za zadanie zastąpić Johna Degenkolba, którego przyszłość w drużynie Giant – Alpecin jest co najmniej wątpliwa.