Foto: Vuelta a Burgos

Danny van Poppel (Sky) wygrał po finisz z peletonu trzeci etap Vuelta a Burgos. Liderem pozostał Dmitriy Gruzdev (Astana).

Trzeci etap Vuelta a Burgos był najdłuższy w tegorocznej edycji wyścigu. Kolarze mieli do pokonania 198 kilometrów z Sedano do Villarcayo. Po drodze musieli pokonać trzy górskie premie i powalczyć na trzech lotnych finiszach.

vuelta-a-burgos-2016-stage-3-1469611587

Po 30 kilometrach ścigania uformowała się ucieczka w składzie: Jochem Hoekstra (stażysta Giant – Alpecin), Yanto Barker (One Pro Cycling), Giacomo Berlato (Nippo – Vini Fantini), Jesus del Pino (Burgos-BH) i Eneko Lizarralde (Euskadi Basque Country – Murias). Na górskich premiach punkty zbierał Hoekstra, a lotne finisze upodobał sobie Lizzaralde. 45 kilometrów przed metą na czele mieliśmy już tylko trójkę Hoekstra, Berlato i del Pino, z przewagą niespełna dwóch minut nad peletonem.

Po kilku kilometrach rozprężenia na atak z trójki zdecydował się del Pino, ale peleton skasował cały odjazd na 32 kilometry przed metą. Na kolarzy czekał jeszcze jeden podjazd Alto de Retuerta. Na początku krótkiej wspinaczki zaatakował Kenny Elissonde (FDJ), a tuż za nim podążył Alberto Contador (Tinkoff). Elissonde nie wytrzymał tempa, a do Contadora dojechali Dario Cataldo (Astana), Rubén Fernández (Movistar), Gianluca Brambilla (Etixx – Quick Step) i Loïc Vliegen (BMC Racing Team).

Zgodnie z oczekiwaniami peleton nie dał szans uciekinierom na zjazdach i 11 kilometrów przed metą wszystko się zjechało.

Finisz z peletonu najlepiej rozegrał Danny van Poppel (Sky), dla którego to drugi triumf etapowy w tym wyścigu. Drugi był Jean-Pierre Drucker (BMC Racing Team), a trzeci Gianni Meersman (Etixx – Quick Step). Pierwsza trójka identyczna jak podczas pierwszego etapu.

Karol Domagalski (One Pro Cycling) finiszował na dobrym, dwunastym miejscu.

Na wyścigu w Burgos nie ma bonifikat, więc liderem pozostał Dmitriy Gruzdev (Astana).

Wyniki trzeciego etapu:

1 Danny Van Poppel (Ned) Team Sky 4:35:47
2 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team 0:00:00
3 Gianni Meersman (Bel) Etixx – Quick Step 0:00:00
4 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:00:00
5 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data 0:00:00
6 Yves Lampaert (Bel) Etixx – Quick Step 0:00:00
7 José Joaquín Rojas Gil (Esp) Movistar Team 0:00:00
8 Luka Mezgec (Slo) Orica – BikeExchange 0:00:00
9 Zico Waeytens (Bel) Team Giant – Alpecin 0:00:00
10 Angel Madrazo Ruiz (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:00
11 Quentin Jauregui (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:00
12 Karol Domagalski (Pol) ONE Pro Cycling 0:00:00
13 Luis Mas Bonet (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:00
14 Patrick Bevin (NZl) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:00
15 Laurent Pichon (Fra) FDJ 0:00:00
16 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 0:00:00
17 Ruben Fernandez (Esp) Movistar Team 0:00:00
18 Jaime Roson Garcia (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:00
19 David Lopez Garcia (Esp) Team Sky 0:00:00
20 Carlos Barbero Cuesta (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:00
21 David De La Cruz Melgarejo (Esp) Etixx – Quick Step 0:00:00
22 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky 0:00:00
23 Tiago Machado (Por) Team Katusha 0:00:00
24 Alberto Contador Velasco (Esp) Tinkoff 0:00:00
25 Gorka Izagirre Insausti (Esp) Movistar Team 0:00:00
26 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) Dimension Data 0:00:00
27 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 0:00:00
28 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx – Quick Step 0:00:00
29 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team 0:00:00
30 Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:00:00
31 Simon Yates (GBr) Orica – BikeExchange 0:00:00
32 Christian Knees (GER) Team Sky 0:00:00
33 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:00
34 Pieter Serry (Bel) Etixx – Quick Step 0:00:00
35 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:00:00
36 Kenny Elissonde (Fra) FDJ 0:00:00
37 Chad Haga (USA) Team Giant – Alpecin 0:00:00
38 François Bidard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:00
39 Imanol Estevez (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:00
40 Igor Anton Hernandez (Esp) Dimension Data 0:00:00
41 Ian Boswell (USA) Team Sky 0:00:00
42 Mikel Iturria Segurola (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:00
43 Maxime Bouet (Fra) Etixx – Quick Step 0:00:00
44 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team 0:00:00
45 Samuel Sanchez Gonzalez (Esp) BMC Racing Team 0:00:00
46 Damien Howson (Aus) Orica – BikeExchange 0:00:00
47 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team 0:00:00
48 Carlos Verona Quintanilla (Esp) Orica – BikeExchange 0:00:00
49 Yury Trofimov (Rus) Tinkoff 0:00:00
50 Cédric Pineau (Fra) FDJ 0:00:00
51 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 0:00:00
52 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 0:00:00
53 Domenico Pozzovivo (Ita) Ag2r La Mondiale 0:00:00
54 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:00:00
55 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:00
56 Sergio Pardilla Bellon (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:00
57 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha 0:00:00
58 Moreno Moser (Ita) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:00
59 Javier Moreno Bazan (Esp) Movistar Team 0:00:00
60 Davide Villella (Ita) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:00
61 David Arroyo Duran (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:00
62 Amets Txurruka (Esp) Orica – BikeExchange 0:00:00
63 José Herrada Lopez (Esp) Movistar Team 0:00:00
64 Jacques Willem Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 0:00:00
65 Loïc Vliegen (Bel) BMC Racing Team 0:00:00
66 Omar Fraile Matarranz (Esp) Dimension Data 0:00:00
67 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:00:00
68 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky 0:00:00
69 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 0:00:00
70 Christian Meier (Can) Orica – BikeExchange 0:00:00
71 Mitchell Docker (Aus) Orica – BikeExchange 0:00:25
72 Danilo Wyss (SUI) BMC Racing Team 0:00:55
73 Igor Boev (Rus) Gazprom – RusVelo 0:01:22
74 Kristoffer Skjerping (Nor) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:01:22
75 Ibai Salas (Esp) Burgos – BH 0:01:22
76 Patrick Gretsch (GER) Ag2r La Mondiale 0:01:22
77 Alex Aranburu (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:01:22
78 Alexey Tsatevich (Rus) Team Katusha 0:01:22
79 Nathan Haas (Aus) Dimension Data 0:01:22
80 Jesper Asselman (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:01:22
81 Sindre Skjøstad Lunke (Nor) Team Giant – Alpecin 0:01:22
82 Johannes Fröhlinger (GER) Team Giant – Alpecin 0:01:22
83 Ruben Zepuntke (GER) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:01:22
84 Jesus Hernandez Blazquez (Esp) Tinkoff 0:01:22
85 Martin Velits (Svk) Etixx – Quick Step 0:01:22
86 Alan Marangoni (Ita) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:01:22
87 Johan Le Bon (Fra) FDJ 0:01:22
88 Manuel Sola (Esp) Burgos – BH 0:01:22
89 Martijn Tusveld (Ned) Team Giant – Alpecin 0:01:22
90 Wouter Wippert (Ned) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:03:49
91 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:03:49
92 Jhonatan Restrepo (Col) Team Katusha 0:03:49
93 Daniele Colli (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:03:49
94 Johnny Hoogerland (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:03:49
95 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:03:49
96 Lars Van Der Haar (Ned) Team Giant – Alpecin 0:03:49
97 Pablo Torres Muino (Esp) Burgos – BH 0:03:49
98 Steele Von Hoff (Aus) ONE Pro Cycling 0:03:49
99 John Bohn Ebsen (Den) ONE Pro Cycling 0:03:49
100 Marino Kobayashi (Jpn) Nippo – Vini Fantini 0:03:49
101 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ 0:03:49
102 Grega Bole (Slo) Nippo – Vini Fantini 0:03:49
103 Sébastien Minard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:03:49
104 Igor Merino Cortazar (Esp) Burgos – BH 0:03:49
105 Gediminas Bagdonas (Ltu) Ag2r La Mondiale 0:03:49
106 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team 0:03:49
107 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha 0:03:49
108 Nicholas Schultz (Aus) Orica – BikeExchange 0:03:49
109 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ 0:04:17
110 Adam Blythe (GBr) Tinkoff 0:10:22
111 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team 0:10:22
112 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx – Quick Step 0:10:22
113 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team 0:10:22
114 Christophe Riblon (Fra) Ag2r La Mondiale 0:10:22
115 Artur Ershov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:10:22
116 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha 0:10:22
117 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:10:22
118 Sergey Nikolaev (Rus) Gazprom – RusVelo 0:10:22
119 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha 0:10:22
120 Marc Fournier (Fra) FDJ 0:10:22
121 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ 0:10:22
122 Reinier Honig (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:10:22
123 Pieter Weening (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:10:22
124 André Looij (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:10:22
125 Etienne Van Empel (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:10:22
126 Dries Van Gestel (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:10:22
127 Jorge Cubero Galvez (Esp) Burgos – BH 0:10:22
128 Sebastian Lander (Den) ONE Pro Cycling 0:10:22
129 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff 0:10:22
130 Adrian Gonzalez (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:10:22
131 Giacomo Berlato (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:10:22
132 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team 0:10:22
133 Nick Dougall (RSA) Dimension Data 0:10:22
134 Jaco Venter (RSA) Dimension Data 0:10:22
135 Eduard Michael Grosu (Rou) Nippo – Vini Fantini 0:10:22
136 Martin Mortensen (Den) ONE Pro Cycling 0:10:22
137 Michael Gogl (AUT) Tinkoff 0:10:22
138 Daniel Lopez Parada (Esp) Burgos – BH 0:10:22
139 Arnau Solé Vall (Esp) Burgos – BH 0:10:22
140 Jesus Del Pino Corrochano (Esp) Burgos – BH 0:10:22
141 Xabier Zandio Echaide (Esp) Team Sky 0:10:22
142 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha 0:10:22
143 Mikel Bizkarra (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:10:22
144 Julen Irizar Laskurain (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:10:22
145 Hugh Carthy (GBr) Caja Rural – Seguros RGA 0:10:22
146 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Tinkoff 0:10:22
147 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff 0:10:22
148 Eros Capecchi (Ita) Astana Pro Team 0:10:22
149 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team 0:12:00
150 Artem Ovechkin (Rus) Gazprom – RusVelo 0:12:00
151 Yanto Barker (GBr) ONE Pro Cycling 0:12:00
152 Eneko Lizarralde (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:12:00
153 Jochem Hoekstra (Ned) Team Giant – Alpecin 0:12:00
154 Genki Yamamoto (Jpn) Nippo – Vini Fantini 0:12:00
155 Antonio Nibali (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:12:00
DNF Blel Kadri (Fra) Ag2r La Mondiale
DNS Aleksey Rybalkin (Rus) Gazprom – RusVelo

Klasyfikacja generalna po trzecim etapie:

1 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 8:21:01
2 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 0:00:00
3 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team 0:00:00
4 Gianni Meersman (Bel) Etixx – Quick Step 0:00:03
5 José Joaquín Rojas Gil (Esp) Movistar Team 0:00:03
6 David De La Cruz Melgarejo (Esp) Etixx – Quick Step 0:00:03
7 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx – Quick Step 0:00:03
8 Ruben Fernandez (Esp) Movistar Team 0:00:03
9 Gorka Izagirre Insausti (Esp) Movistar Team 0:00:03
10 Yves Lampaert (Bel) Etixx – Quick Step 0:00:03
11 Pieter Serry (Bel) Etixx – Quick Step 0:00:03
12 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 0:00:03
13 Javier Moreno Bazan (Esp) Movistar Team 0:00:03
14 Maxime Bouet (Fra) Etixx – Quick Step 0:00:03
15 Danny Van Poppel (Ned) Team Sky 0:00:07
16 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 0:00:07
17 David Lopez Garcia (Esp) Team Sky 0:00:07
18 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky 0:00:07
19 Ian Boswell (USA) Team Sky 0:00:07
20 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team 0:00:09
21 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team 0:00:09
22 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team 0:00:09
23 Samuel Sanchez Gonzalez (Esp) BMC Racing Team 0:00:09
24 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 0:00:09
25 Luka Mezgec (Slo) Orica – BikeExchange 0:00:10
26 Carlos Verona Quintanilla (Esp) Orica – BikeExchange 0:00:10
27 Damien Howson (Aus) Orica – BikeExchange 0:00:10
28 Simon Yates (GBr) Orica – BikeExchange 0:00:10
29 Tiago Machado (Por) Team Katusha 0:00:11
30 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha 0:00:11
31 José Herrada Lopez (Esp) Movistar Team 0:00:12
32 Alberto Contador Velasco (Esp) Tinkoff 0:00:13
33 Yury Trofimov (Rus) Tinkoff 0:00:13
34 Angel Madrazo Ruiz (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:14
35 Luis Mas Bonet (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:14
36 Jaime Roson Garcia (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:14
37 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:14
38 Amets Txurruka (Esp) Orica – BikeExchange 0:00:14
39 Laurent Pichon (Fra) FDJ 0:00:14
40 Sergio Pardilla Bellon (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:14
41 David Arroyo Duran (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:14
42 Carlos Barbero Cuesta (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:14
43 Kenny Elissonde (Fra) FDJ 0:00:14
44 Patrick Bevin (NZl) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:16
45 Christian Meier (Can) Orica – BikeExchange 0:00:16
46 Davide Villella (Ita) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:16
47 Moreno Moser (Ita) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:16
48 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:00:20
49 Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:00:20
50 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:00:20
51 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:00:20
52 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:21
53 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky 0:00:23
54 Christian Knees (GER) Team Sky 0:00:27
55 Quentin Jauregui (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:34
56 François Bidard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:34
57 Domenico Pozzovivo (Ita) Ag2r La Mondiale 0:00:34
58 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) Dimension Data 0:00:35
59 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data 0:00:35
60 Igor Anton Hernandez (Esp) Dimension Data 0:00:35
61 Karol Domagalski (Pol) ONE Pro Cycling 0:00:35
62 Jacques Willem Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 0:00:35
63 Omar Fraile Matarranz (Esp) Dimension Data 0:00:37
64 Mikel Iturria Segurola (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:40
65 Imanol Estevez (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:40
66 Zico Waeytens (Bel) Team Giant – Alpecin 0:00:50
67 Chad Haga (USA) Team Giant – Alpecin 0:00:50
68 Loïc Vliegen (Bel) BMC Racing Team 0:00:56
69 Danilo Wyss (SUI) BMC Racing Team 0:01:04
70 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:01:17
71 Cédric Pineau (Fra) FDJ 0:01:18
72 Alexey Tsatevich (Rus) Team Katusha 0:01:33
73 Jesus Hernandez Blazquez (Esp) Tinkoff 0:01:35
74 Johan Le Bon (Fra) FDJ 0:01:36
75 Ruben Zepuntke (GER) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:01:38
76 Kristoffer Skjerping (Nor) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:01:38
77 Igor Boev (Rus) Gazprom – RusVelo 0:01:43
78 Martin Velits (Svk) Etixx – Quick Step 0:01:46
79 Patrick Gretsch (GER) Ag2r La Mondiale 0:01:56
80 Nathan Haas (Aus) Dimension Data 0:01:57
81 Alex Aranburu (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:02:02
82 Manuel Sola (Esp) Burgos – BH 0:02:10
83 Johannes Fröhlinger (GER) Team Giant – Alpecin 0:02:12
84 Martijn Tusveld (Ned) Team Giant – Alpecin 0:02:12
85 Sindre Skjøstad Lunke (Nor) Team Giant – Alpecin 0:02:12
86 Mitchell Docker (Aus) Orica – BikeExchange 0:02:35
87 Alan Marangoni (Ita) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:02:39
88 Jesper Asselman (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:02:48
89 Ibai Salas (Esp) Burgos – BH 0:02:49
90 Jhonatan Restrepo (Col) Team Katusha 0:04:00
91 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha 0:04:00
92 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team 0:04:00
93 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:04:09
94 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:04:10
95 Grega Bole (Slo) Nippo – Vini Fantini 0:04:23
96 Sébastien Minard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:04:23
97 Steele Von Hoff (Aus) ONE Pro Cycling 0:04:24
98 Gediminas Bagdonas (Ltu) Ag2r La Mondiale 0:04:24
99 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ 0:04:31
100 John Bohn Ebsen (Den) ONE Pro Cycling 0:04:32
101 Pablo Torres Muino (Esp) Burgos – BH 0:04:33
102 Igor Merino Cortazar (Esp) Burgos – BH 0:04:33
103 Wouter Wippert (Ned) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:04:34
104 Lars Van Der Haar (Ned) Team Giant – Alpecin 0:04:39
105 Daniele Colli (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:04:43
106 Marino Kobayashi (Jpn) Nippo – Vini Fantini 0:04:43
107 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ 0:05:07
108 Johnny Hoogerland (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:05:15
109 Nicholas Schultz (Aus) Orica – BikeExchange 0:05:59
110 Eros Capecchi (Ita) Astana Pro Team 0:10:22
111 Michael Gogl (AUT) Tinkoff 0:10:35
112 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff 0:10:35
113 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff 0:10:35
114 Sergey Nikolaev (Rus) Gazprom – RusVelo 0:10:43
115 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:10:43
116 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx – Quick Step 0:10:46
117 Dries Van Gestel (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:10:53
118 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha 0:10:53
119 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team 0:10:54
120 Eduard Michael Grosu (Rou) Nippo – Vini Fantini 0:10:56
121 Giacomo Berlato (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:10:56
122 Sebastian Lander (Den) ONE Pro Cycling 0:10:57
123 Nick Dougall (RSA) Dimension Data 0:10:57
124 Artur Ershov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:10:58
125 Marc Fournier (Fra) FDJ 0:11:01
126 Mikel Bizkarra (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:11:02
127 Jaco Venter (RSA) Dimension Data 0:11:03
128 Martin Mortensen (Den) ONE Pro Cycling 0:11:05
129 Daniel Lopez Parada (Esp) Burgos – BH 0:11:06
130 Jesus Del Pino Corrochano (Esp) Burgos – BH 0:11:06
131 Arnau Solé Vall (Esp) Burgos – BH 0:11:07
132 Jorge Cubero Galvez (Esp) Burgos – BH 0:11:10
133 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team 0:11:12
134 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team 0:11:14
135 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ 0:11:40
136 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha 0:11:41
137 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha 0:11:42
138 Reinier Honig (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:11:48
139 Pieter Weening (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:11:48
140 André Looij (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:11:48
141 Etienne Van Empel (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:11:48
142 Xabier Zandio Echaide (Esp) Team Sky 0:11:56
143 Adam Blythe (GBr) Tinkoff 0:12:05
144 Adrian Gonzalez (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:12:12
145 Julen Irizar Laskurain (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:12:12
146 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Tinkoff 0:12:19
147 Genki Yamamoto (Jpn) Nippo – Vini Fantini 0:12:34
148 Yanto Barker (GBr) ONE Pro Cycling 0:12:35
149 Jochem Hoekstra (Ned) Team Giant – Alpecin 0:12:50
150 Artem Ovechkin (Rus) Gazprom – RusVelo 0:12:54
151 Antonio Nibali (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:12:54
152 Christophe Riblon (Fra) Ag2r La Mondiale 0:13:14
153 Eneko Lizarralde (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:13:50
154 Hugh Carthy (GBr) Caja Rural – Seguros RGA 0:14:36
155 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team 0:15:12