We wtorek punktualnie o godz. 12:00 w siedzibie „halo Rybnik” odbyła się konferencja prasowa oraz prezentacja 9. Tour de Rybnik.

bilboard_TdR

Gośćmi konferencji byli: Kuczera Piotr (Prezydent Rybnika), Gawliczek Józef (b. kolarz), Gryt Grzegorz (wójt gminy Lyski), Bugdol Paweł (wójt gminy Gaszowice), Woch Martyna (Fundacja EDF Polska), Wieczorek Tomasz (dyrektor artGroup), Bernas Paweł (kolarz Verva ActiveJet Team).

Podczas konferencji dyrektor wyścigu Robert Słupik przedstawił założenia na ten rok. Jak zapowiadano, była niespodzianka! Tour de Rybnik nie pojedzie przez Rybnik. Start oraz meta zaplanowane są w Lyskach. Skąd kolarze pojadę przez Łuków Śl., Czernicę, Pstrążną, Dzimierz, Nową Wieś, Żytną, Raszczyce, Adamowice i Bogunice by powrócić do Lysek. Jedna runda to aż 26,4 km – to najwięcej w historii Tour de Rybnik. Kolarze amatorzy mają do pokonania dwie rundy, ci z licencją PZKol aż cztery.

Profil Tour de Rybnik 2016

Mapa Tour de Rybnik 2016

Przygotowana będzie także rywalizacja dla najmłodszych – mini Tour de Rybnik. Wyścig „mini” odbędzie się w Rybniku w parku tematycznym przy Kampusie. Start zaplanowany jest na godz. 12:30. Współorganizatorem jest GK Viktoria Rybnik.

Zainteresowanie prezentacją przerosło oczekiwania, bardzo licznie zgromadzeni kolarze oraz media udowadniają, że kolarstwo zyskuje na popularności, a Tour de Rybnik rośnie w siłę. Tour de Rybnik 2016 odbędzie się 28. sierpnia (niedziela). Rozpoczęcie imprezy w Lyskach o godz. 9:15.

Więcej informacji oraz szczegółów szukajcie na www.tourderybnik.pl oraz www.facebook.com/TourDeRybnik

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
kolen
kolen

super trasa, godna Mistrzostw Polski!!!