Foto: ©A.Vialatte - A.S.O.

Transfer, o którym mówiło się od dawna został oficjalnie potwierdzony.

Sagan podpisał trzyletnią umowę z niemiecką ekipą. Oprócz mistrza świata i mistrza Polski w jeździe indywidualnej na czas z Tinkoff do Bora-Hansgrohe przejdą też Michael Kolar, Erik Baska i Juraj Sagan.

To wielki honor przywitać jednego z najlepszych kolarzy tych czasów w naszej drużynie. Chcieliśmy mu zapewnić znajome otoczenie. Myślę, że zaufanie Petera pokazuje, że wykonywaliśmy bardzo dobrą pracę w ostatnich latach i mamy silną reputację w peletonie. Nasi partnerzy – BORA i hansgrohe to dwie bardzo duże marki. Ta współpraca przekonała Petera, że jesteśmy dla niego odpowiednią ekipą w pogoni za kolejnymi sukcesami – powiedział Ralph Denk, menedżer drużyny.

O przejściu Sagana do Bora-Hansgrohe (w tym sezonie Bora-Argon 18) mówiło się już od dawna. Po pierwszych plotkach Denk ogłosił, że Słowak jest “zbyt wielkim nazwiskiem dla drużyny”, ale w lipcu Oleg Tinkov powiedział, według jego informacji mistrz świata podpisał kontrakt z niemiecką ekipą. Jak się okazuje – miał rację.

Do obecnego sezonu sponsorem drużyny był producent rowerów Argon18, ale na kolejny rok spodziewane jest podpisanie kontraktu ze Specialized, który może mieć udział w kontrakcie braci Sagan, Bodnara, Kolara i Baski.