“Niebiańscy” w Hiszpanii wystartują mocnym, równym składem. W pagórkowatym terenie o wygraną może powalczyć każdy kolarz Team Sky.

Clasica de San Sebastian odbędzie się 30 lipca. Na trasie sześć bardzo ciężkich podjazdów – niezbyt długich, ale sztywnych. W sumie do pokonania 220km w okolicach miasta Donostia. Transmisję przeprowadzi Eurosport.

Team Sky do San Sebastian wysyła mieszankę składów z Tour de France i Tour de Pologne. W drużynie znaleźli się Michał Gołaś, Michał Kwiatkowski, Nicholas Roche i Peter Kennaugh, którzy ostatnio prezentowali się w Polsce. Z Francji do Hiszpanii przeniosą się Mikel Landa i Mikel Nieve, a po chwilowej przerwie do ścigania wracają David Lopez i Xabier Zandio.

Na trudnej trasie ciężko wskazać lidera brytyjskiej grupy. Na tego typu podjazdach dobrze radzi sobie Michał Kwiatkowski, a dodatkową przewagą mistrza świata z Ponferrady jest fakt, że meta znajduje się po zjazdach. Po Tour de France dobre nogi z pewnością ma Mikel Landa próbujący nieco odkupić się za nieudany start w Giro d’Italia. Nie bez szans są mocni w odjazdach Nicholas Roche, Peter Kennaugh i Mikel Nieve. Michał Gołaś i Xabier Zandio przysłużą się ekipie swoim doświadczeniem, ale mogą też zaskoczyć jakąś akcją.

Skład Team Sky na Clasica San Sebastian (30.07):

Michał Gołaś, Michał Kwiatkowski, Nicholas Roche, Peter Kennaugh, Mikel Landa, Mikel Nieve, David Lopez, Xabier Zandio